Starševski čvek

V kolikih dneh in kako pokazati najlepše strani Slovenije?

Default avatar
Znanci iz tujine se bodo ustavili pri meni na potovanju po Evropi. Ker časa nimajo na pretek, radi bi pa videli čimveč, jim poskušam organizirati nekaj dni tako, da bodo videli čimveč lepega in značilnega.
Izhodišče je v Celju. V štirih dneh je mogoče prevoziti Slovenijo in od nje odnesti kaj spominov? Nekako po principu vseh štirih strani neba?
Hvaležna bom za vse nasvete.
Aja, enkrat/dvakrat lahko prespimo tudi zunaj.
Default avatar
Ti jim samo razloži,da izvozimo največ banan, čeprav ji pri nas ni, ampak smo Banana
država.
Default avatar
Če bi jaz bila na tvojem mestu, bi jih en dan peljala na Bohinj in okolico, en dan na Veliko planino in še kaj, en dan Maribor, Ptuj s Halozami (ki so resnično lepe) in seveda en dan v Ljubljano. V tem času se ne bi odpravljala na obalo. Glede na to, da ste iz CE, pride v poštev tudi Logarska.
Default avatar
Ti jih lepo pelji cez Karavanke in reci, da je to tudi Slovenija. Saj je res!
Default avatar
Najlepša stran Slovenije? Pokaži berače, to je najlepša stran Slovenije!
Default avatar
Svetovno znano Postonjsko jamo jim pa že moraš pokazati.
Default avatar
dsimon1 je napisal/a:
Logarska je seveda "a must", tudi Bohinj in Ptuj sem vključila. Imaš prav, na obalo jih ne bom peljala, sploh, ker bodo nadaljevali pot po Italiji z Benetkami in ostalim. Zelo rada pa bi šla z njimi do Soče in čez Vršič, a se bojim, da bo zmanjkalo časa....
Default avatar
Odvisno kaj jim je všeč. Ene prevzamejo hribi, druge mesta, tretje morje....

Vsekakor če greste iz Celja bi jih peljala po Logarski dolini, če so jim všeč hribi je lepa pot
do koče na Klemenčevi jami in seveda Slap Rinka.
Drugi dan greste na gorenjski konec. Bled, Bohinj, ..lahko naredite krožno pot nazaj čez Sorico
ali pa čez Vršič in skozi Trento, Tolmin, Bovec , Most na soči... Vmes seveda prespite, ker
je tukaj veliko za videti..
Seveda pa na koncu Ljubljana z gradom....

Obala je tudi krasna, še posebno Piran....
Default avatar
Seveda, Postojnsko jamo, pa Predjamski grad, mogoče še Rakov Škocjan ali Cerkniško jezero, kar se tiče Notranjske. Lahko greste na Bled in se tam kopate...Če jih pelješ do obale, pa Piran, Sečoveljske soline, Hrastovlje. Osebno mi je tudi Prekmurje zelo všeč.
Default avatar
Nekaj idej, sicer precej stereotipnih, ampak za tujca preverjeno zanimivih, je pa precej natrpan program za cca 1 teden.

Na morje: stari Piran, Škocjanske jame, Lipica
Na Gorenjsko: Bled, ogled gradu, s pletno na otok, za konec na kremšnito, soteska Vintgar
Posočje: čez Vršič v Kobarid, ogled trdnjave Kluže, nazaj pa čez Idrijo z ogledom čipkarskega muzeja
Ogled Ljubljane in na ljubljanski grad
Na Štajersko: v Podčetrtek na kopanje, obisk čokoladnice in samostana Olimje, pa na Jelenov greben po salamo.
Pomurje: mlin na Muri v Prlekiji, po vinski cesti čez Jeruzalem, pa nekam na gibanico.
Default avatar
Meni je pomemben podatek od kje prihajajo. Država in predvsem mesto ali dežela.

Fincem ne bi predstavljala jezer, ker jih imajo toliko kot je nas prebivalcev.

Angleža ne bom vlekla na LJ grad, ker jih imajo sami poln kufr.

Kanadčana ne bom peljala v Logarsko ker mu smreka že povzroča misel na domače dvorišče.

Mislim pa da postojnska jama je dobra izbira - vseh zgoraj naštetih primerih.
Default avatar
Postonjska jama, Predjamski grad
Bled, Bohinj
Trenta, Lepena, Mangart (najvisja Slo. cesta) pelje do koce (zelo dobra in poceni hrana)
Ljubljana
Default avatar
Meni so Škocijanske jame veliko lepše kot Postonjska jama, prav tako Bohinj bolj kot Bled. Tudi nekaterih muzejev kot je Idrija jih ne bi vozila, ker je za nekaj dni to preveč in mogoče v takšnem urniku premalo atraktivno. Kot je ena rekla, če prihajajo iz Anglijie vsi gradovi in podobno odpade.
Default avatar
Če mene vprašaš je soška dolina najlepše kar imamo...zame najlepši del sveta...
Default avatar
Vso srečo, jaz bi za razkazovanje cele Slovenije rabila vsaj 1 mesec... Milijon majhnih kotičkov, vsak vreden ogleda...
Default avatar
Jaz tud mislim, da je Soška dolina najlepša - no, itak, ker sem od tu doma. Tako, da upam, da ti uspe krožna pot čez Vršič, po Soški dolini navzdol, do Postonjske ali Škocjanskih jam. Če pa bi šli od Soške dolino čez Cerkno, pa lahko obiščete tudi Bolnico Franjo.