Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Chevrolet Orlando 2.0 dizel LTZ

Default avatar

firbčnares

Iztok, daj mi prosim pomagaj.
Kje se pri orlandu skriva režica za priklopitev usb ključka? Me je bilo sram vprašati v avtosalonu ko sem si ga ogledovala.
Kaj pa plastika? Kaj škripa?
Koliko pa kaj porabi?
Hvala.
Default avatar

R8

Me prav zanima kok porabi tale dizel s 160 konji. Captiva ti je žrla na polno če se prav spominm.
Default avatar

600

R8 je napisal/a:
Me prav zanima kok porabi tale dizel s 160 konji. Captiva ti je žrla na polno če se prav spominm.
7-9 litrov, manj dvomim.
Default avatar

IztokFranko

firbčnares je napisal/a:
Iztok, daj mi prosim pomagaj.
Kje se pri orlandu skriva režica za priklopitev usb ključka? Me je bilo sram vprašati v avtosalonu ko sem si ga ogledovala.
Kaj pa plastika? Kaj škripa?
Koliko pa kaj porabi?
Hvala.
Reža za priklop USB ključka se v Orlandu skriva pod radiem, le ta se s pomikom širokega gumba navzgor odpre. Poleg priklopa za USB je tu dovolj prostora še za kakšni dve denarnici ipd... Skratka zelo uporaben prostorček, ki je obložen v kvaliteten, na dotik prijeten, žameten, material.

Plastika je v primerjavi s Captivo izboljšana, vsaj tako deluje na pogled. Škripanja pa v avtomobilu ni začutiti.
Default avatar

IztokFranko

600 je napisal/a:
R8 je napisal/a:
7-9 litrov, manj dvomim.
Povprečna poraba na avtocesti, pri cca 130 km/h hitri vožnji, se spusti tudi na 5,2 l/100km. Zelo prijetno sem presenečen nad porabo. V mestu je višja, vrti se hitro okoli 8,0 l/100 km.
Default avatar

f1 fanatik

Orlando ima sedem sedežev ali nima? Kako se sedi zadaj?
Default avatar

IztokFranko

f1 fanatik je napisal/a:
Orlando ima sedem sedežev ali nima? Kako se sedi zadaj?
Seveda, testni Orlando ima sedem sedežev. Vendar ob postavitvi vseh ostane zelo malo prostora za prtljago. Zadnja dva sedeža sta skoraj tik za steklom, prostora ostane cca 15 cm. Zadaj se sedi temu primerno, ni ravno udobno, vendar se da potrpeti.

Več o Orlandu si lahko preberete tudi tu, ko je bil predstavljen: http://avto.over.net/aktualno/novosti/i2877/
Default avatar

škatkla

Meni je preveč škatlast, saj mogoče je zaradi tega praktičen znotraj.
Default avatar

ght

Kako se pa dostopa do zadnjih sedežev? Mislim tistih dveh čist zadaj? Sta udobna?
Default avatar

IztokFranko

ght je napisal/a:
Kako se pa dostopa do zadnjih sedežev? Mislim tistih dveh čist zadaj? Sta udobna?
Dostopa se skozi drugi par vrat, najlažje z desne strani, kjer se zadnja klop deli v razmerju 40:60.
Zadnja sedeža sta zasilna, vendar relativno udobna. Namenjena sta predvsem manjšim dobro gibčnim osebam in otrokom.
Default avatar

Majolka_12

škatkla je napisal/a:
Meni je preveč škatlast, saj mogoče je zaradi tega praktičen znotraj.
Res je škatlast ampak ti povem, da je zato tudi praktičen. Mi smo navdušeni nad njim imamo pa dva otroka. Poraba je tudi povsem zmerna, giblje se okoli 7 litrov
Default avatar

IztokFranko

skrbna mami2 je napisal/a:
IztokFranko je napisal/a:
Iztok!
Koliko zvezdic ima orlando pri NCAP?
Hvala.
Dosegel jih je vseh pet. Test je bil opravljen lani.

[youtube]I7lDrnt2aJk[/youtube]

Več info o crash testu: http://www.euroncap.com/results/chevrol ... 1/438.aspx
Default avatar

///M

No pa so tile Korejci oz. Amerikanci kar varni.
Default avatar

še ena zadovoljna

Se javljam še ena zadovoljna uporabnica orlandeka. Imamo dizla in sedaj v več kot enem letu smo imeli samo enkrat težavo zaradi filtra trdih delcev ali nekaj takega, ampak je mož odpreljal na servis in so brez težav zadevo odpravili. Do sedaj vse ok. Moram potrkat na les. :)
Default avatar

NM-3w

po enem letu (bencinar, srednja oprema) čisto zadovoljen z Orlandom.
zlasti, ker je veliko prostora in se visoko sedi --- čeprav mi je na pogled še vedno ... ajde - čuden ☺
sem se pa odvadil klime ... razen po klancu navzdol ☺ .. in je poraba med 7 - 9 l/100km
prevozim poprečno 30 km/dan

imam pa leasing (ponudba je bila finančno super), ki ga mislim po 3. letu odplačati.

[sup]sem bil preje razvajen "otrok" in sem vozil službene leasing dizle (karavane) na dolge vožnje[/sup]
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]