Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Visa Electron

Visa Electron

Sem študentka in si nameravam narediti debetno Viso Electron pri Abanki(uporabljala bi jo za praktično vse nakupe-lažje bi nadzorovala vso porabo), pa me zanima kako je s plačevanjem v spletnih in navadnih trgovinah. Nekatere trgovine(spletne in tudi navadne-Hofer naprimer) imajo logotip SAMO navadne Vise(in Mastercarda seveda). Zanima me, ali je v takih trgovinah Visa Electron sploh uporabna. Če je možnost PayPala bi itak plačala s PayPalom, samo nekatere trgovine ne sprejemajo PayPala tam ne morem kupovat, razen če si ne omislim navadne Vise ali Mastercarda-a za njiju moram imeti reden mesečni dohodek.

Pa še nekaj: se da rezervirati hotele na booking.com s Viso Electron(tam piše Mastercard in Visa, pa me zanima če samo navadna)

Poleg vise electron boš dobila še navadno kartico – vsaj jaz sem jo – obe vezani na isti račun.

Kaj ni Visa Elecron prav zato, da si gor nakažeš neko vsoto in potem nucaš dokler ne porabiš, potem pa si spet naložiš gor. Imaš dejansko nek poseben račun na katerega nakazuješ denar iz glavnega. In zaradi tega je varnejša pri spletnih nakupih, ker ti lahko ukradejo samo toliko kot imaš gor. No, vsaj tako sem nekje prebrala.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem že parkrat plačala z Viso Electron preko spleta, kjer je bil znak (samo) Visa. Tako da gre.
Fora Electrona je, da nimaš članarine in lahko plačaš samo toliko kot imaš gor.

Ne ne bo. Če hočeš imaš lahko samo electron ali navadno Viso. Nista pogojeni.

@ ena študentka: Nič nimaš posebnega računa. Lahko si ga narediš če hočeš.

pri banki, hvala za odgovor 🙂

Kot študentka lahko dobiš Viso electron, ki naj bi jo bilo možno uporabljati tam, kjer navadno Viso. Ampak denar ti trgajo takoj s tvojega (edinega) računa, tako da ni razlike, ali plačaš z Viso electron ali z navadno bančno kartico a-keš – ali kako se že reče. Razlika je samo v tem, da ponekod, predvsem v spletnih trgovinah, z navadno bančno kartico ne moreš plačati, z Viso electron pa lahko. Skratka, Visa electron je le kartica, ki jo lahko uporabiš tudi ponekod, kjer navadne kartice ne moreš. Vse pa ti takoj trgajo z računa.
Če želiš imeti nadzor nad porabo, si lahko prenakazuješ denar na varčevalni račun.

Jaz imam debetno Visa Electron za nakup preko spleta. Če je opcija, najraje plačujem preko PayPal-a, če pa te opcije ni, pa direktno z Viso, tudi če piše samo plačevanje z Visa. Vseeno gre čez.
Če ni možnosti plačila preko PayPala in plačuješ direktno z Viso, se pri plačilu povežeš z Abanko in varnostnim obvestilom, da se pri ponudniku ne bo videlo cele številke tvoje kartice.
Super fajn – nakažeš toliko denarja, kolikor ga potrebuješ, drugače pa imaš samo toliko gor, da ti zaračunajo mesečne str. 1,05€ – vodenje računa.

Ma saj za to je dobra;) Ker preko spleta (tujina) ne gre z navadno bančno.

Pa menda naj bi le šlo tudi z “navadno” debetno bančno kartico plačevati preko spleta. Poskusite. Le možnost plačila z Maestro kartico mora imeti trgovec……drugače pa je Visa Electron isto kot Mestro, samo druga firma. Pa za Electromn lahko odpreš poseben elektronski račun, kjer imaš gor samo toliko, kolikor potrebuješ za plačilo storitev.

New Report

Close