Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Že dlje časa se nagibam k temu, da bi postala vegetarijanka. Razlogi so različni. Postopno zmanjšujem količino mesa, me pa vsake toliko vseeno popade neka lakota, ko si zaželim meso.

Kaj storite v takem primeru? Obstaja kak nadomestek za to?

Neumestni komentarji nezaželeni!

Telo ti samo sporoča, katere sestavine rabi! Prisluhni mu pa jej meso, ko te prime.

mene ni nikoli popadla želja po tem da bi še probal meso odkar ga ne jem več, vse je odvisno od lastne volje in notranje moči.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Nezaželjeni ali zaželjeni, nasvet zate imam ta, da okupiraš tiča…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

ko ima junkie abstinenčno krizo in njegovo telo kliče po drogi… je tudi treba prisluhnit in se nafiksat? 😉

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Kako dolgo pa si že ti vegetarijanec?

Če ti ni odveč, me zanimajo razlogi za to. 🙂

Pa morda napiši še, kaj vse ješ (soja?).

Hvala!

ko ima junkie abstinenčno krizo in njegovo telo kliče po drogi… je tudi treba prisluhnit in se nafiksat? ;)[/quote]

Kaj pa ko nosečka hoče kislo zelje? Ji ga boš dal ali ne?

Če si k vegetarianski prehrani pravilno pristopil, do tega en bi smelo priti. Prej obratno. Vsak dan ti manj diši in se ti prav upira, priprava in konzumiranje mesa. Ne vem, nekaj delaš očitno narobe.

ko ima junkie abstinenčno krizo in njegovo telo kliče po drogi… je tudi treba prisluhnit in se nafiksat? ;)[/quote]

Kaj pa ko nosečka hoče kislo zelje? Ji ga boš dal ali ne?[/quote]

To bo seveda dal :))) ker je notranje močan in ker ima močno voljo :))) do tega, da drugim dovoli živeti po NJEGOVIH prepričanjih :))))))

Kako dolgo pa si že ti vegetarijanec?

Če ti ni odveč, me zanimajo razlogi za to. 🙂

Pa morda napiši še, kaj vse ješ (soja?).

Hvala![/quote]

12 let ne jem več mesa, star sem 30.
soje niti ne pojem prav dosti, da bi vegetarijanci morali jesti na cele kupe soje, je čisto preveč stereotipno za moje pojme.
nekih “nadomestkov” mesa ne jem, pa karkoli naj bi že to bilo 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Meso mi nikoli ni bilo baš dobro, tako da nisem imela teh težav sploh.
Koliko smo sploh še sposobni prisluhniti telesu, kaj rabi, je veliko veliko vprašanje, in se ni za zanesti. Dojenčki in malčki imajo še živ ta notranji glas, ki pa ga odrasli uspešno utišamo s siljenjem s hrano in svojimi prehranjevalnimi navadami ter modrostmi naših babic (meso mora bit).

Soja ni ravno v milosti zaradi pridelave (eni so proti tudi zaradi genske manipulacije), ampak vegi burger je po mojem čisto dober približek nečemu iz mesa – sploh če ga dejansko pripraviš kot burger (v kruhu, s solato, sirom, paradižnikom), potem dimljene stvari (tofu, siri), prodajajo tudi ful dobre vegi pečenice – jaz sicer nisem pristaš ponaredkov, nabavim pa take stvari, ko grem na piknik, ker nekateri ne prenesejo pogleda na krožnik brez klobase ali čevapčičev 🙂 Tako da te umetne meske jem mogoče enkrat na mesec.

Najprej mora človek razmisliti, ko se odloča za tak korak, ZAKAJ si tega želi, zakaj čuti, da mora odmaknit meso iz prehrane?

Če so to zdravstveni razlogi, ali je to le modna muha – tega je ogromno, je to morda želja po boljšem “jaz”….Dragi moji vegiwannabe, zdravje prihaja iz razmišljanja, iz glave, zdravje je vse prej kot le zdrava prehrana. Ko si duhovno na visokem nivoju, pride želja po vegetarianstvu sama od sebe.

Vzemi si čas preden greš v to, preberi kakšno knjigo.

Kaj pa ko nosečka hoče kislo zelje? Ji ga boš dal ali ne?[/quote]

To bo seveda dal :))) ker je notranje močan in ker ima močno voljo :))) do tega, da drugim dovoli živeti po NJEGOVIH prepričanjih :))))))[/quote]

kaj pa jaz vem o nosečnosti ter kislem zelju, lepo vas prosim…

a jaz slučajno komu tu na MON težim kako naj živi, kaj naj je? če vam zaradi požrešnosti ni mar do živali, je to vaš problem ter seveda seveda ste tudi vi problem za živali, ni pa moj problem.

jaz vam lahko težim, a NE MOREM pa nobenemu karkoli ukazat, dovoliti !!

mislim, kakšno kretensko pisanje res….

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

To bo seveda dal :))) ker je notranje močan in ker ima močno voljo :))) do tega, da drugim dovoli živeti po NJEGOVIH prepričanjih :))))))[/quote]

kaj pa jaz vem o nosečnosti ter kislem zelju, lepo vas prosim…

a jaz slučajno komu tu na MON težim kako naj živi, kaj naj je? če vam zaradi požrešnosti ni mar do živali, je to vaš problem ter seveda seveda ste tudi vi problem za živali, ni pa moj problem.

jaz vam lahko težim, a NE MOREM pa nobenemu karkoli ukazat, dovoliti !!

mislim, kakšno kretensko pisanje res….[/quote]

Že v redu 😉

Vsejedci vsi tipično sovražimo živali, ja :)))))))

No, osebno se mi zdi, da če ti meso diši, potem se je brez veze silit, da ga ne bi. Raje kupuj neoporečno pridelano meso in manjše količine. Jaz kupujem eko meso za otroke – pravijo, da je mleto meso ful ful boljše, piščanec se jim ne zdi bistvena razlika. Potem kunčje in konjsko meso – to je veliko bolj zdrava pridelava od govedine in svinjine.
Pa izogibaj se hrenovkam in poceni salamam – raje pojej malo, pa tisto kvalitetno.

TRAVOJEDI

Vegeterijanka sem bila skoraj 10 let, zdaj že leta nisem več. Svetujem ti, da poslušaš svoje telo, če si želi mesa. Odvisno od tega katera krvna skupina si. Pravijo, da tisti, ki imajo 0 težko zdržimo brez mesa in tako je bilo pri meni – čeprav sem bila vegeterijanka sem si pogosto želela mesa, ampak sem željo zatirala. Naveličana sem se sojinih nadomestkov (vprašanje je koliko so zdravi – raziskave kažejo na veliko -), zelenjave, sadja, sira, jajc, oreškov …
Po letih brezmesne hrane sem samo še bolj spoznala, da meso ustreza mojemu okusu in telesu.
Zavedaj se, da ni vegeterijanstvo za vse in da strogi vegeterijanski fundamentalizem ne prinese nič dobrega. Poznala sem veliko vegeterijancev, le peščica od njih je zdržala več kot 10 let, vsi ostali so vsaj občasno začeli jesti meso.

http://med.over.net/forum5/read.php?21,7175849

ne vidim vse črno/belo, a ne bom šel v podrobnosti tega zapisa ker ni bilo to stvar debate.
bolj me je zmotil tale tvoj zapis da naj bi jaz hotel uplivati na odločitve drugih, glede na moja prepričanja.
me pa dosti premalo poznaš, za obsodbo česa takega…

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ja, briketi za zajce so veliko bolj neoporečni kot tisti za piščance.:-))))

Živjo!

Jaz mesa ne jem 15 let in v tem času se mi še ni zgodilo, da bi meso pogrešala.:)

To pa zato, ker mesa nikoli nisem marala, sem ga pa najbrž včasih “morala” jesti, ampak nikoli z veseljem. Tako da je najbrž odvisno ali se zavestno odločiš, da se mu boš odrekel, ampak ga imaš rad ali pa kot jaz, ga ne ješ, ker ga preprosto ne maraš.

No, priznam, da ga ne morem jesti tudi zato, ker se mi živali smilijo…

Malo je tudi odvisno od razloga, zakaj se za tak korak odločiš. Če zaradi moralnih vzgibov, potem taka vprašanja niti niso na sporedu. Lahko meso še tako paše, se ga ne boš dotaknila. Če zaradi zdravstvenih vzgibov (recimo da verjameš tistim, ki trdijo, da so meso in ostali izdelki živalskega izvora za telo škodljivi), potem predlagam, da pač malo popustiš in vsake toliko (na dva ali tri tedne) vseeno poješ en sočen zrezek. Toliko da zadovoljiš to potrebo, kakšne škode zaradi tega ne bo.

Tudi jaz resno razmišljam o vegetarijanstvu in to zato, ker me zelo moti današnji odnos do živali.

ko ima junkie abstinenčno krizo in njegovo telo kliče po drogi… je tudi treba prisluhnit in se nafiksat? ;)[/quote]

Kaj pa ko nosečka hoče kislo zelje? Ji ga boš dal ali ne?[/quote]

Ne vem v čem je tu fora? Zakaj nosečka ne bi smela jesti kislega zelja? Jaz sem ga, pa še sedaj živim.

kadar mi zapaše meso, ga jem. ampak rdeče mi hudo redko zapaše

Pohrustal sem zajca(kunca)…..,pa sedaj tekam v krogih…..,ali je to doping, da ne odpiram nove teme.Hvala!

New Report

Close