Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek piki komarja ali kaj drugega?

piki komarja ali kaj drugega?

Dve letnega otroka mi vsako noč in popoldan ko gre spat neka žival popika. Pregledali smo vse in ne najdemo nobenega komarja niti druge živali. Piki so kar veliki, rdeči in velik flek. Ga tudi srbi. Je res bogi ker je ves popikan.
Zdej me pa zanima ali je možno da bi tudi pršice naredile takšne pike?
Danes bomo nabavili tudi kaj proti komarjem, če so se kam skrili in jih ne najdemo- imamo sicer mrežo na oknu.

Jaz mislm, da so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} komarji,…ker se znajo tudi tak skriti, da ga ne najdeš zlepa!

Mene pa zanima kaj naravnega se da v sobo proti komarjem, ker pri nas jih je tudi ogromno in tisto za v vtičnico je menda ful strupeno,…..

ne govori. Pri nas isto. Komarja ne slišim niti ne vidim. Popikana cela, katastrofa! Tudi mene zanima, kaj pomaga v boju proti tem nadležnim popetnim spremljevalcem … Hvala

Pršice ne pikajo.

Lahko so tudi pajki….pri nas je bilo isto, na koncu smo ugotovili, da je za to kriv pajek 🙁

pajki ..aaaaa ja verjamem da je lahko pajek
ga je že pičil

pa se teli piki od komarja tako dolgo zravijo? njemu se sploh ne pozdravi…

Letos je komarjev še pa še, tudi tigrastih, pikajo pa tudi muhe in ene druge mušiče s trdimi krili.

Kaj pa, če so stenice?

Za te je namreč značilno, da pikajo ponoči.

Karkoli nas že pika, bi se jih radi znebili. Kak učinkovit recept? Hvala 🙂

“Kaj so posteljne stenice in kje jih najdemo?
Posteljne stenice so žuželke, velike približno 1 – 7 milimetrov, so rumeno-rjave barve (po hranjenju so lahko tudi rdeče ali temno rjave barve). Po svetu so razširjene v zmerno toplih in tropskih področjih. Hranijo se s krvjo. So majhne, a jih s prostim očesom lahko vidimo. Nimajo kril, so ovalne oblike, z izbuljenimi očmi. Lahko se skrivajo v razpokah in šivih vzmetnic, oblazinjenem pohištvu, hrbtnih straneh postelj, za slabo pritrjenimi tapetami posteljnega dna, potujejo pa lahko s pohištvom, prtljago, obleko in drugimi osebnimi stvarmi. V naše postelje jih običajno prinesemo s potovanj. So nočne živali in pridejo na plan ponoči zato, da se bodo hranile z našo krvjo. Brez sesanja krvi res lahko preživijo tudi več mesecev. Lahko napadejo tudi domače živali. Pik posteljne stenice je lahko neprijeten, saj pičeno mesto lahko kasneje močno srbi in se tudi okuži. Živijo v povprečju 6 – 12 mesecev, samice zležejo 2 – 3 jajčeca na dan, v roku 10 dni se jajčece izvali. Najboljši pogoje za razmnoževanje imajo takrat, ko so pristotni gostitelji, na katerih se hranijo.

Kakšne so posledice ugriza stenice?
Daleč najpogostejša reakcija na ugriz stenice je pojav srbečih rdečih izboklinic na mestu ugriza. Najpogosteje so piki na obrazu, vratu, rokah, ramenih in drugih, med spanjem lažje dostopnih predelih Običajno srbeči izpučaji izginejo šele po enem do dveh tednih. Zaradi praskanja lahko pride do komplikacij in bakterijske okužbe vbodenega mesta. Mnogo redkejše, a možne, so tudi težje realcije: alergijska reakcija s koprivnico (vnetje in oteklina kože) na mestu ugriza, ki se v naslednjih dneh razvije v bolj razširjen mehurjast izpuščaj (izbokline, napolnjene s tekočino). Izjemno redko se pojavi astma kot sistemski tip alergijske reakcije, ki jo povzročijo ugrizi posteljnih stenic. Lahko jo spremlja tudi bolj razširjena koprivnica in anafilaksija (huda in včasih smrtna reakcija na alergen, ki povzroči težave pri dihanju, nizek krvni tlak in, če je ne zdravimo, šok).

Kako zatreti posteljne stenice?
Posteljnih stenic se je težko znebiti. Kadar potujemo, je treba natančno pregledati področja, kjer bi se lahko nahajale, kot so hotelske sobe in druge neznane lokacije. Če kupujemo rabljeno pohištvo (vzmetnice, oblazinjeno pohištvo in posteljnino), ga moramo pred prihodom domov natančno pregledati. Vseeno moramo vedeti, da se stenice mojstrsko skrivajo in so aktivne zlasti ponoči. Kot rečeno, jih je potrebno iskati v šivih jogija, ob robovih posteljnih stranic, celo za stikali in vtičnicami. Prav tako moramo vzmetnice in oblazinjeno pohištvo natančno presesavati, pomaga lahko ovijanje vzmetnic in oblazinjenega pohištva, ki prepreči, da posteljne stenice uidejo. Na koncu je treba opraviti dezinsekcijo s kemičnimi sredstvi, ki naj jo izvede profesionalec in nato spremljamo stanje.”

Lahko so pajki, lahko komarji.. Tudi do 10dni je lahko mesto vboda natečeno, srbeče in rdečo..
Poskusite z notranjo stranjo baninega olupka namazati prizadeto mesto. Drugače priporočam vsem sprej Zanzi, namenjen otrokom, proti komarjem in muham, brez strupenih snovi, saj je na bazi eteričnih olj.. Lepo diši in preverjeno odganja mrčes..

Pri hčerki se je pojavilo veliko pik in rdečina okoli pa smo na koncu pri zdravniku izvedeli da gre za koprivovko, torej alergijo.

New Report

Close