Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam daste plačo, da tako težko čakate nanjo?

Kam daste plačo, da tako težko čakate nanjo?

Razumem, da marsikdo komaj stika konec s koncem, ampak me vseeno čudi, če res zapravite vso plačo vsak mesec?

Seveda so izvzeti primeri npr. enostarševskih družin in podobno.

Kolk si pa ti pametna.

Je to vprašanje za tiste, ki dobijo 600 EUR/mesec ali za tiste z vsaj 1000 EUR/mesec?

nova
Uredništvo priporoča

Plačam položnice, obrok kredita, obrok kurjave, obrok zavarovanja za avto, natankam avto in mi ostane še za 2,3 krat v trgovino. Pa nimam zajamčene plače!

Enostarševska družina pomeni, da nimajo denarja, če sta pa oba starša pa da morata imeti denar. Pa tudi če samo en dela? Ali če sta oba na minimalcu? Nisem vedela,…

Seveda za tiste s 1000 evri, ki verjamem, da jih tu niti ni tako malo. Saj so včasih teme, koliko kdo zasluži, in beremo o precej višjih plačah.

Pri takih vprašanjih je treba že na začetku navest plačni razred. Ker so tudi taki, ki niti 600 EUR nimajo in lahko taka vprašanja razumejo kot provokacijo.

jaz recimo otroške porabim za sladoled ter je poleti bolj hitro konec

Kam daste plačo, da tako težko čakate nanjo?

Za odplačilo kredita. Maja letos smo kupili novi avto.

1.150 € plače
400 položnice
300 kredit
200 bencin
250 oblačila+hrana+prašek+čistila
ostane 0

1000 evrov je komaj malenkost nad mejo revščino, zato je to vsoto z lahkoto zapraviti, tudi če zelo paziš.

Zapravim. Saj ne bom ničesar s sabo nesla :p

Ne vem, al se ti hecaš al kaj.
plača: 960 eur
najemnina 400 eur, stroški 150 eur, kredit za avto 200 eur, mobitel 30 eur, zdr.zav.30 eur, hrana 120 eur = 930 eur. Ostane 30 eur za gorivo, oblačila in obutev, kaka popravila, izlete, dopust, whatever…
Čudi se naprej.

Jaz vsak mesec zapravim več kot 1.000 eur. Komaj čakam na naslendjo plačo. Tudi avgustovsko. Kam jo dam? Hrana skoraj 300, kozmetika 50, položnice 300, so bili popusti 300 eur, avtomobil 200 eur (bencin in popravila). Pa kakšne malenkosti: rojstni dnevi, izredni nakupi …Pa nič luksuzno ne živim.

A 1000 evrov naj bi bilo veliko denarja? Popolna beda. Ja, s 600 evrov je že stradanje, ampak tudi 1000 evrov je beda, ker je treba gledati skoraj na vsak evro.

Saj se lahko….

Junijska plača:
– vrtec s poračunom za starejšega in 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene za mlajšega: 300 eur
– elektrika 100 eur
– šolske potrebščine in šolska torba za prvošolca, copati, oprema: 200 eur
– zavarovanja 80 eur
– telefon 15 eur
– T2 22 eur
– nekaj perila in oblačil za oba otroka: 100 eur
– nekaj perila zame: 20 eur
– kredit 300 eur

Torej s svojo plačo za junij sem že v minusu za 137 eur, računaj, da tu gor ni naštetega niti kosa kruha.

Pa kaj misliš, da imamo vsi visoke plače. Mi smo štiričlanska družina in nam mesečno po plačilu kreditov in položnic ostane okoli 500 evrov, že samo za bencin in prehrano ter osnovne stvari za otroke denar kar skopni. Oba delava a žal imava oba slabše dohodke, hrana je pa tako draga, da je že grozljivo, kljub temu, da veliko sami pridelamo in vlagamo… se ne pritožujem, ker nam nekako uspeva ampak, da mi pa nekdo pametuje o tem kam gre ta “bajna plača” mi pa res dvigne pokrov.

Junijska plača:
– vrtec s poračunom za starejšega in 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene za mlajšega: 300 eur
– elektrika 100 eur
– šolske potrebščine in šolska torba za prvošolca, copati, oprema: 200 eur
– zavarovanja 80 eur
– telefon 15 eur
– T2 22 eur
– nekaj perila in oblačil za oba otroka: 100 eur
– nekaj perila zame: 20 eur
– kredit 300 eur

Torej s svojo plačo za junij sem že v minusu za 137 eur, računaj, da tu gor ni naštetega niti kosa kruha.[/quote]

Hahahah, s plačo 1000 ojrov si privoščite 300 ojrov kredita. Smo zdaj mi krivi da ste vi tako neumni?

Jaz imam plače 1100€ in sem svoje čase precej razkošno nakupovala hrano, zdaj pa recimo gledam kje so izdelki, ki jih potrebujem cenejši, tako, da sem začela recimo namesto v Mercatorju kupovat v Tušu, ki je zraven in ne gre nič več bencina. Glede na to, da sem tudi pri Tušmobilu se mi to splača. Pa potem še kakšen kino ali bowling pa se vse sešteva.
Hvala bogu pa nimam kredita več, tako, da sem rešena.

Saj se lahko….[/quote]
Vidim, kaj je poboldano, ampak ne razumem. Namiguješ, da imam predrag avto? Rabljen, vreden nekaj čez 6.000 eur.

In kaj je čudnega, če ima nekdo kredit 300 eur npr. za stanovanje? A misliš, da potem nekateri pod mostom živimo, da nam ni treba npr. najemnine plačevat? Ker si jo je “butasto” privoščit?

Saj se lahko….[/quote]
Vidim, kaj je poboldano, ampak ne razumem. Namiguješ, da imam predrag avto? Rabljen, vreden nekaj čez 6.000 eur.[/quote]

Da da nekdo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svoje plače za avto mora biti bolan, še posebej ob tako nizkih dohodkih.

Danes dobila plačo 623 evrov, pa ne vem, kako naj začnem čarati, da mi bo 1.9. še kaj ostalo.

Berem vaše porabe in eni jokate, da nič ne ostane.
Kaj pa zgoraj ena piše, da 50€ za kozmetiko? Ni to potrata?
Ali pa zgoraj ena 30€ za mobitel, a je treba toliko čvekat?
Pa za bencin 200€? Jaz naredim samo za službo 65km na dan, porabim pa skupaj 100€ na mesec. Le kam se potem vozite v službo, da toliko zapravite za prevoz?
Ali pa položnic za 400€ torej verjetno najemnina in zraven kredit za 300€ torej to ni za nepremičnino. Zakaj tako velik kredit? Avto? Zakaj namesto novi avti so tudi za 10.000, rabljeni pa seveda dosti cenejši. Torej ni potreben tak kredit ob taki plači.

Jaz imam 900€ pa ne tratim tako na veliko. Pa raje kaj privarčujem, da ni treba potem imet kreditov za recimo avto za 6000€. In se spet zmanjšajo stroški.

New Report

Close