Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kam poklicat, če rabiš nujno pomoč zaradi psihičnih težav

Default avatar

Pomagajte prosim

Moja zdravnica je na dopustu, tista, ki nadomešča se ne oglasi. Kam naj pokličem?
Default avatar

kdjkd

Urgenca ali direkt najbližja psihiatrija.
Default avatar

Pomagajte prosim

Ljubljana.
Saj ni, da bom delala samomor, ampak imam strašne napade panike, nemir, depresija, samo jokam, ne spim po cele noči, ne morem več tako naprej.
Default avatar

vse dobro!

Zmoreš sama na urgenco?
Če ne, prosi nekoga, da gre s tabo. Če še vedno ne gre, vzami pomirjevalo (Apaurin, Lexaurin, 2 Helexa) in čimprej do zdravnika. Ker ti takšni občutki niso potrebni. Ker se da pomagati v boju proti njim. Samo čimprej začni ta boj!

Vse dobro!!!
Default avatar

Ona55

Se mi zdi da je nujna psihiatrična pomoč na Zaloški v prostorih bivše vojašnice, zdaj je tam tudi očesna klinika.
Default avatar

Morski galeb

Pojdi v Polje na psihiatrijo. Te bo varnostnik odpeljal direkt k dežurnemu. Dela zdajle in celo noč. Ne jemlji ničesar, če bo potrebno, ti bo dal takoj dohtar kaj.
Ne boj se, kar pomugno, ti bodo pomagali.
Default avatar

Ona55l

Lahko pa pokličeš na številko tel . 5 209 900 .klic v duševni stiski pa te bodo napotili kam in kako.
Default avatar

Pomagajte prosim

vse dobro! je napisal/a:
Zmoreš sama na urgenco?
Če ne, prosi nekoga, da gre s tabo. Če še vedno ne gre, vzami pomirjevalo (Apaurin, Lexaurin, 2 Helexa) in čimprej do zdravnika. Ker ti takšni občutki niso potrebni. Ker se da pomagati v boju proti njim. Samo čimprej začni ta boj!

Vse dobro!!!
Hvala. Kje dobim ta pomirjevala? Sem si kupila persen, ampak nič ne pomaga. Prvič se mi kaj takega dogaja, sem imela zelo stresno obdobje in zdaj je zgleda vse prišlo za mano in to sploh ne mine.
Default avatar

vse dobro!

Pomagajte prosim je napisal/a:
vse dobro! je napisal/a:
Zmoreš sama na urgenco?

Vse dobro!!!
Hvala. Kje dobim ta pomirjevala? Sem si kupila persen, ampak nič ne pomaga. Prvič se mi kaj takega dogaja, sem imela zelo stresno obdobje in zdaj je zgleda vse prišlo za mano in to sploh ne mine.
Samo na recept.
Malo vprašaj ljudi okrog sebe, če ima kdo kaj doma. Ni, da bi to kar jedel, ampak nekako moraš priti do zdravnika. In, če si v zelo hudi koži, vidim to kot edini način.
V skrajnem primeru tudi Dramine - tablete proti potovalni slabosti, te dobiš brez recepta.
Danes se odpravi! Življenje je prekratko, da bi nam ga uničevali takšni občutki!

S stresom si si pridelala te občutke, ja. Žal! Ampak, kot so prišli, bodo izginili. Če boš poiskala pomoč in jih pozdravila.

Pa počitek. Mir. Okrog sebe - pa bo prišel tudi v tebe.

Nič ne traja večno, tudi tesnoba in panika ne. Drži se, paničarka! :-) Vse dobro, res!!
Default avatar

Symon

Ne vem če je na Zaloški nujna pomoč? A ni na Šubičevi?
Default avatar

teleofon

Kaj pa če bi poklicala telefon za ljudi v stiski? V primerjavi z ostalimi sem proti reševanju težav z zdravili. Smo imeli v družini primer, ko je gospa razvila hudo odvisnost od Lexaurina. In je trajalo leta, da je prišla k sebi. Mislim, da najbolj potrebuješ sočloveka, ki te bo poslušal.
Evo. Sopotnk- telefon za ljudi v duševni stiski (080-22-23), upam da dela
Default avatar

ZenMojster

Kaj pa svojci, prijatelji, družina. Se lahko na koga obrneš v svoji bližnji okolici.

Izogibaj se pomirjeval - sploh na dologo časa. So le začasni rešitelj, ki peljejo v krog odvisnosti. Poišči primarne vzroke svojih težav, le to ti bo pomagalo odpraviti omenjene težave.
Default avatar

za začetek

Za začetek pojdi pod tuš in ostani pod njim čim dlje, eno uro če je treba. Sliši se smešno, vendar meni je pomagalo, ko sem preživela hud stres in skoraj obupala. Voda kar nekako odplakne negativno energijo. Mi je pa to svetovala prijateljica psihologinja. Potem pa ukrepaj naprej. Mogoče pa sploh ne bo treba poseći po kemiji. Persen prime šele po nekaj urah, ker so zelišča in je blag. Dva (forte) vzami. Vse dobro!
Default avatar

Pomagajte prosim

Hvala vsem za nasvete. To stanje pri meni traja že skoraj dva meseca in res ne morem več vsak dan jokat in se zbujat z razbijajočim srcem in tesnobo v prsih. Želim si spet nazaj začeti kaditi, čeprav cigareta nisem prižgala tri leta, ampak zdaj se mi zdi, da bi mi bili cigareti nekakšna opora.
Default avatar

Paco Moralles

PHP na Zaloški!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

ciga

Prva trafika-ženska kupi si cigarete in uživaj!
Default avatar

številke

http://www.psih-klinika.si/hitre-poveza ... -stevilke/

http://www.psih-klinika.si/strokovne-enote/

mogoče ti lahko tudi tukaj kaj pomagajo ali ti svetujejo kam se obrni

Klic v duševni stiski
Duševna stiska je situacija, s katero se lahko sreča vsakdo, kadarkoli – od otroštva do starosti.

V stiski se je dobro z nekom pogovoriti; z nekom, ki vas posluša in razume. Lahko je to vaš bližnji, vselej pa to ni mogoče. Takrat se lahko obrnete na svetovalce po telefonu.

Svetovalci Klica v duševni stiski so izobraženi za delo z ljudmi in še posebej usposobljeni za pogovor z ljudmi, ki razmišljajo o samomoru. Na pomoč lahko pokličete ne glede na vzrok vaše stiske. Z razumevanjem bodo poslušali vašo pripoved, morda vam bo že to v olajšanje. Skupaj bodo poskusili poiskati poti iz vaših težav. Če boste potrebovali dodatno strokovno pomoč, vam jo bodo poiskali.

Pogovor bo povsem zaupen, lahko boste ostali anonimni.

Telefon: (01) 520-99-00
Pokličete nas lahko vsako noč med 19. in 7. uro zjutraj.
Default avatar

aleeeeja

Rabiš antidepresive da te dolgoročno stabilizirajo. Pomirjevala pomagajo le nekaj ur potem je pa isto. Apaurin pa itak povzroča depresijo če ga dalj časa jemlješ. Po 3 tednih jemanja antidepresivov boš pa super, samo treba jih je potem kar neko obdobje jemat , da ti telo začne samo deloat tako kot je prav. Tako da z pomirjevali pa si ne boš kaj veliko pomagala.

srečno maja
Default avatar

vse dobro!

aleeeeja je napisal/a:
Rabiš antidepresive da te dolgoročno stabilizirajo. Pomirjevala pomagajo le nekaj ur potem je pa isto. Apaurin pa itak povzroča depresijo če ga dalj časa jemlješ. Po 3 tednih jemanja antidepresivov boš pa super, samo treba jih je potem kar neko obdobje jemat , da ti telo začne samo deloat tako kot je prav. Tako da z pomirjevali pa si ne boš kaj veliko pomagala.

srečno maja
Se popolnoma strinjam. Pomirjevalo sem predlagala le za lažjo pot do zdravnika, če je počutje tako hudo, da se avtorica ne zmore odpraviti brez. Ker obisk zdravnika je nujno potreben. Vsaki dan odlašanja pri takem počutju zadevo le poslabša.

In pomembno se mi zdi zavedanje, da nič ne traja večno in da se tudi s takšnimi težavami da uspešno spopadati. Z ustrezno terapijo, jasno. In čimprej!