Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ob nedeljah jeste tradicionalno kosilo?

Ob nedeljah jeste tradicionalno kosilo?

Imate navado ob nedeljah jesti tradicionalno kosilo?

Torej govejo juho, pražen krompir, solato, govedino?

Pri nas ne, ker govedine ne jemo iz etičnih vzrokov. Poleg tega si po takem kosilu čisto utrujen. 🙂 Ponavadi kaj bolj lahkega.

pri nas je skoraj vsako nedeljo goveja juha..ostalo pa ne…enkrat pražen kompir, drugih riž, pomfri,…..enkrat zrezki, goveje meso, pečenka….mešano

Nič od tega pri nas.

nova
Uredništvo priporoča

pa še poslušamo avsenike ane ….
nič od tega, nedelja pa ja ni dan za kuhanje.
skuhamo kar si pač želimo, kaj kar nismo jedli čez teden, predvsem pa je odvisno od razpoloženja ter načrtov za nedeljo.

Ponavdi ne. Ampak mi je pa tako kosilo najboljše. Samo se mi ne ljubi kuhat.

Ko pa gremo k mami ali tašči je točno opoldne točno tako kosilo :-)))))))))))))).

že dolgo nimamo tradicionalnega nedeljskega kosila, če smo doma ali pa ne. največkrat se na hitro spokamo od doma in uživamo v naravi, pa čeprav tudi ob sendvičih, ali pa skočimo v kakšen hipermarket, po par šniclov ali pa kaj drugega.

Vsako nedeljo jemo nase tradicionalno kosilo. Ce je lepo vreme ga specemo zunaj na zaru, ce je slabo pa noter na prenosnem zaru. Torej tudi danes bo rostiljada 🙂 Vcasih malo menjamo in pecemo pod sacem, to je pa vse kar eksperimentiramo. Pecejo se cevapcici, raznjici, pleskavice, zelena paprika, razni zrezki, perutnicke, bedrce itd. Zraven pa razne solate in pecen krompir. Mmmmmmm TO je nedeljsko kosilo! Ne pa neka nagravzna mastna juha, pretenstanim krompirjem in meso iz juhe (wtf). Tega nisem jedla kot otroka, in tudi zdaj ni sans da spavim to v sebe!

V tej vročini ne kuham juhe. Pozimi pa vsako nedeljo. Zdaj pa kaj da je čim manj kuhanja, ker itak ne paše. Če bi me kdo povabil ki je skuhal, juho v tej vročini spustim – ostalo renstan krompir in govedino iz župe z veseljem pojem. Me kdo povabi ! Jaz ne bi nič kuhala. Najbrž tudi ne bom.

Že od časov ‘norih krav’ ne kuham goveje juhe. Sčasoma sem nehala tudi jesti meso. S hčerko imava najraje preproste hitro pripravljene jedi, torej nič enolončnic, golažev, zapletenih omak….

Za naju je ‘tradicionalno’ kosilo večinoma zelenjava, popečena, kuhana, sveža, s kakim kosom mesa in obvezno solata, kjer kombinirava ‘svašta’ in fantazirava in se igrava z okusi in dodatki, začimbami do maksimuma.

Govedine ne jem od časa norih krav……..sčasoma sem nehala jesti tudi meso. Zelenjavo jeva ” s kakim kosom mesa” – hahahaha

Ne, nikoli. Še v življenju nisem skuhala takega kosila. Mi je žal nedelje za triurno kuhanje. Če si zaželimo goveje juhe jo naročimo, kadar gremo jest ven, govedine iz juhe in tenstanega krompirja pa ne maramo.

Ljubim govejo juhco, pa tenstan krompir, govedino…, vse ljubim!
Njami!

Govejo juho kuhamo v ‘mrzlih’ mesecih, v vročih se držimo zelenjavnih. Ni pa naša goveja juha mastna in na njej ni ‘ocvirkov’ maščobe. Kupimo stegno ali beli krajec, dobre kosti, v lonec dodamo veliko jušne zelenjave. Pene po prvem vretju poberemo, juho pa kuhamo kak večer prej, da se čez noč ohladi in da lahko iz nje poberemo še morebitno maščobo. Namesto praženega krompirja pa raje pire :-:) in hren v omaki. Čist fino je to.

Triurno kuhanje – goveja juha počasi sama vre 2,5 ure. Ni treba zraven stat veš. V tej vročini pač tudi jaz ne kuham tega, pozimi pa z veseljem. In je zame tole najbolj enostavno skuhano in najboljše kosilo. Juho daš kuhat in kasneje krompir. In to je to. Krompir zalivam še z govejo župco, njami. V gostilni pač ješ govejo juho iz kosti ali iz večke, ko zmanjka, hahaha

Ob nedeljah jeste tradicionalno kosilo?

Nikoli.

Vedno. Če ne bi, ne bi vedel da je nedelja.

😀

Jemo to ali kaj drugega, skratka vsako nedeljo je na mizi kuhano kosilo, takšno ali drugačno.

Ne razumem pa ljudi, da si vsaj v nedeljo, ko je več časa ne skuhajo kosila. Najbolj se mi smilijo otroci, ki bi morali jesti zdravo.

Gledam našo sosedo, ki imajo dva šoloobvezna otroka, mati cel dan na ležalniku s knjigo v roki, oče nekaj kosi travo. In ko je čas kosila mati še vedno na ležalniku, otroci pa pogledujejo proti naši terasi, s katere se širijo vonji in se sliši rožljanje pribora. O ljubi bog, najraje bi ju povabila zraven.

Več ali manj vedno, pa ne samo govejo juho in govedino iz juhe, običajno spečemo zdraven še kakšno meso, krompir v takšni ali drugačni obliki skoraj vedno kot priloga, pa bogata solata. Imamo zelo radi meso – predvsem teletino, v naši družini ni vegeterijancev , čeprav so bili, pa niso več.

Ste jih pojedli?

jedi na žlico so najpreprostejše, najhitreje pripravljene, najbolj zdrave in najboljše 🙂

Ene 3 x na leto pa nam rata imeti nedeljo na nedeljski dan:-))

Seveda. Ni boljsega. Vcasih pojel goveje juhce in govedine se polnjeno kokos in mlince ali kaka rebrca pa krompircek. Solatka. Sladica. Mnjam, potem pa urico vegetiramo na kavcu in klepecemo. Je kaj lepsega?

New Report

Close