Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MAGNETNA RESONANCA

MAGNETNA RESONANCA

Ali mi lahko poveste, tisti, ki ste seznanjeni kje so najkrajše čakalne dobe za magnetno resonanco. Nujno rabim, hvala.

prideš na vrsto. le povvprašaj in ne čakaj kot na mon. hitro, če bi že rada zvedla. ker si tečen dovolj.

Če imaš na napotnici napisano NUJNO boš preiskavo opravila v 24 urah – vse ostalo NI NUJNO.

Torej vsi kolki, kolena, ramena………………………lahko počakajo 45 dni – ne bo nič drugačno zdravljenje kot če bi imela izvide že v tem trenutku že v rokah.

Malo iz svojih sebičnih okvirov stopite in dajte prednost onkološkim bolnikom in otrokom – in najbolj me razjezi da en tak potreben ne dobi termina ker je potrebno kakšen VIP teniški komolček ali kolenček prednostno obravnavat.

Samoplačniško ni čakanja, na napotnico pa ne vem, ker kadar je nujno jaz nikoli ne čakam na napotnico. Pokliči naokoli, mogoče je kje hitro. Čakalne dobe se spreminjajo, niso ves čas iste. Ne vem od kod si in ti ne morem svetovati kraja. So pa zdaj dopusti in je vse malo bolj počasi.

V Mariboru dela eden privat na Lentu in ni čakalne vrste,tudi na napotnico.Treba pogoglat in boš našla naslov.

Naj manj boš čakal v bolnišnici Izola.Delajo samo z napotnico, ker samoplačniško nimajo. Tudi v Valdoltri ne bi čakal dolgo.
lp,

najhitrejena Ptuju, zelo hitro tudi v Bolnišnici Slovenj Gradec – delajo v termah Maribor med vikendi. telefon v roke in kliči – Slovenija je majhna. mi smo Gorenjci, pa je šla hči k ortopedu v Novo mesto in na magnetno Na Ptuj – vse opravljeno na napotnico vdveh mesecih.

pokliči v Maribor-Fontana,jaz sem dobila datum čez 9 dni ali pa v Slovenj Gradec,ko sem klicala v Lj.in Valdoltro so bile take čakalne dobe da mi je blo kar slabo.V Fontano sem šla na konsignacijo.

LOL :)))))

Gledal sem to na Lentu a ne najdem. Kako se pa imenuje zdravnik ali ustanova? Pod Maribor Lent Magnetna resonanca ne najdem nič. Ali je to Maribor Fontana?

Odvisno kaj te boli. Eno prekleto koleno, po možnosti meniskus res ni neka urgenca. Pokliči malo po bolnicah in vprašaj. Če je poškodba, ti ni treba prit na vrsto takoj, prec, samo zato, ker te boli. Nasprotno, v nekaterih primerih je celo bolje, da Mr opraviš nekaj časa po poškodbi in ne takoj.

Zdravnik, ki ti je izdal napotnico je sam ocenil kako nujno potrebuješ preiskavo.

Odgovarjam pa tudi 11511- delam na MRju, ni važno kje. Včasih z eno navadno preiskavo kolena najdemo tudi take stvari, da gre pacient direkt na Onkološki. Tako, da bi bilo zelo dobro – z vidika pacientov, če bi bile čakalne dobe krajše – za vse specialnosti. Vendar živimo v času, ko pač ni pomemben človek, ampak denar. Vsakodnevno se soočam s stiskami ljudi, ki pridejo prosit, da bi prišli prej na vrsto, vendar jim pri tem nihče ne more pomagat. Včasih, ko opazim, da je kak pacient res potreben preiskave, pač ostanem zvečer v službi še pol ure več in mu naredim uslugo. Ko je človek bolan, je v največji stiski.

Pri magnetni je odvisno, kaj bodo gledali. Ne delajo vsega povsod. In ni res, da če piše nujno, si na vrsti v 24 urah. Sanjajte. Ravno tako čakaš, ker ti povejo, da so vsi pred tabo onkološki bolniki.
Čakalna doba je bila en mesec, kljub napotnici nujno. Najhuje je pa, da ti ne morejo vnaprej povedat, kakšna bo čakalna doba. Ko bo, bo. Rak se pa razrašča.

ni pomembno, če si slučajno nedojeban, si vzet takoj. mi greste tudi takšni čisto takoj nekam.

ne teži pač.

Tega ne verjamem – ker MR ni prva izbira za diagnozo.

MR je podrobnejša preiskava. Sum pa je podan že prej tekom zdravniškega pregleda, navadnega slikanja – potem pa je MR ali CT.

Ravno zato, kot praviš – ni prav da gre vsak žulj na MR. So še druge preiskave ravno tako uspešne.

kot da so zdravniki zblojeni in vas ne marajo no? mislite, da zdravniki nikdar ne jokajo al kaj? ja, vas pustimo čakati v nedogled.

Križ me boli.Hernija je po predvidevanjih zdravnikov. In ker je zelohudo iščem najmanjšo čakalno dobo,

V tem primeru ti pomaga smo počitek.


Ta privatnik ima ordinacijo v Lavričevi ul.1,2000 Maribor(na lentu)
Tel.02 235 35 55.
Pa veliko sreče.

Gledal sem to na Lentu a ne najdem. Kako se pa imenuje zdravnik ali ustanova? Pod Maribor Lent Magnetna resonanca ne najdem nič. Ali je to Maribor Fontana?[/quote]

Moj mož je imel hernijo pa je šel najprej na rentgen in potem dobil datum za operacijo – čez 4 mesece, kar je čisto predolga, tako kot tudi čakalna doba za magnetno.
Pa smo šli malo v akcijo in sva zvedela od znanca, da je šel h manualnemu terapevtu, kjer z znanjem manualne medicine lahko pacienta pripeljejo do stanja, ko operacija ni več potrebna in tudi bolečin več ni. Mož je bil seveda skeptičen, ni hotel slišati, potem pa ga je ponovna bolečina katapultirala in je sam poklical ter se naročil na pregled. Zdaj hodi na terapije. Imenujejo se Mo-Gy center. To je njihova spletna stran http://www.mo-gy.si/man-medicina/[/url] pa si preberi. Gre za uradno medicino in ni noben larifari, kar zdaj vidi tudi mož. Srečno!

Kolikšne pa so cene teh terapij? Meni se je hernija ponovila, velikih stroškov pa si žal ne morem privoščiti, kot vidim pa je tu potrebnih več obiskov. Rešitev brez operacije bi bila idealna, saj rezano ostane rezano.

V tem primeru ti pomaga smo počitek.[/quote]

Pa Lekadol ali Daleron.

Sem na istem. Boli pa k hudič – že iz strahu, kdaj bom napačen gib naredila!

V tem primeru ti pomaga smo počitek.[/quote]

Pa Lekadol ali Daleron.

Sem na istem. Boli pa k hudič – že iz strahu, kdaj bom napačen gib naredila![/quote]

Pa še to: ne teži k operaciji, ni nujno, da bo potem bolje, lahko bo slabše – inv. voziček. Na operacijo hrbtenice se gre šele, ko je res res nujno potrebno. Za operacijo niso merilo le bolečine ampak še marsikaj drugega, bolj pomembnega!

Pa Lekadol ali Daleron.

Sem na istem. Boli pa k hudič – že iz strahu, kdaj bom napačen gib naredila![/quote]

Pa še to: ne teži k operaciji, ni nujno, da bo potem bolje, lahko bo slabše – inv. voziček. Na operacijo hrbtenice se gre šele, ko je res res nujno potrebno. Za operacijo niso merilo le bolečine ampak še marsikaj drugega, bolj pomembnega![/quote]

Se 1000000x strinjam.

ni pomembno, če si slučajno nedojeban, si vzet takoj. mi greste tudi takšni čisto takoj nekam.

ne teži pač.[/quote]

Nedojebanost je v tvoji glavi. Bi te rada videla, da imaš raka, potem pa čakaš na vsako preiskavo 1 mesec.

Ta križ je pa res ena groza. Bila na rtg in je pokazal problem na 5. vretencu. Zdaj imam napotnico za ortopeda. jemljem naklofen. Včasih se kar vlečem. kadar imam m, me pa še bolj boli. Moja kvaliteta življenja je na psu.

New Report

Close