Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UPRAVLJALEC BLOKA

UPRAVLJALEC BLOKA

Predvsem prosim, da nam pomaga nekdo z nikom, ki se spozna na to. Pa se zdaj ne spomnim, niti ne najdem.

Vem, da je 1 x odogovoril, da ‘če upravljalec ne skliče v tekočem letu sestanka do junija, krši…’

Pri nas se je nabralo cel kup težav – oz. nerešenih iz preteklih let, ker upravljalec, ki sam skliče sestanek:
– pride popolnoma nepripravljen
– vsako leto je en drug človek, ki nima tri čiste
– vsak setanek se pogovarjamo in dogovorimo, pa potem ni nič iz tega
,
Letos pa sestanka še sploh ni bilo! Meni se ne da klicarit (ker niso dosegljivi, ker je vse en blef…) in škoda mojega denarja, časa.

Na koga se lahko obrnemo – ker tudi naš upravljalec ima neko kontrolo nad sabo, kajne?

Mi imamo enega takega: sestanki sicer so, vendar polno obljub, ki jih ne izpolni. Na vsakem sestanku pa ves čas kreg na kreg z njim, vedno novi izgovori. Tip ima trdo kožo. Smo se pozanimali: če ga hočemo odstaviti, potrebujemo več kot polovico podpisov stanovalcev. Ker jo naš blok velik, je to zelo težko.

Iz izkušenj vem, da če predstavnik lastnikov ne izvaja določenega pritiska na upravnika ta več ali manj opravlja samo računovodski servis in pošilja položnice. Na žalost je v večini primerov tako, da upravnik teži k temu da dela čim manj, se pravi samo kar zakon od njega zahteva ali pa še to ne opravi.
Torej lastniki so tisti, ki zaposlijo upravnika in če ne opravlja svoje delo ga lahko odpustijo. Seveda ni čisto enostavno, ni pa nemogoče. V Sloveniji je premalo tega zavedanja, da plačujemo upravnika in je na naši plačilni listi za katerega vsak mesec odštejemo iz svoje denarnice zato si upravniki dovolijo vse kar jim lastniki dopuščajo.

Obrni se na predstavnika lastnikov, da začne izvajati pritisk na upravnika.Če je predstavnik bolj krpa varianta ga prej zamenjajte s kakšnim bolj odločnim drugače bo samo še slabše.

Antun!

Jaz in še en (v našem bloku sva dva izvoljena) sva izvoljena. Ampak meni se ne da ves čas zajebavat, klicarit 100x, prosit, deratizacijo naročit, kje so še vse OBLJUBE z lanskega sestanka – pa nič urejeno….

KDO BO MENI PLAČAL URE, TEL.STROŠKE, VSO ZAJEBANCIJO??
Saj izvajamo ‘pritisk’ – njihov odg. “vas pokličemo nazaj”, “bo urejeno v ene tednu” ” bo urejeno do zime, brezzzzzz skrbiii” že par let!!!

PA NI NIČ UREJENO, SAMO PLAČUJEMO! ZDAJ SO NA DOPUSTIH – če (ČE) bo sestanek jeseni, bo spet prišel en levak. In kaj?

NAJ MU NA GLAVO NABIJEM SNEGOLOVCE, KI LETIJO S STREHE? Ki bi morali bit montirani nazaj na strehi že pred tremi leti? Naj sploh zaupamo takemu šalabajzerju beljenje hodnika (po najugodnejši ceni!!, ne da bo enega svojega malarja preplačal z našim kešem…..itd itd) .

JEBA je tudi zamenjat upranika!

Kolikoo denarja zmečemo u luft za to ‘gospodo’, ki ne dela nič!!

Srčno upam, da se jutri oglasi en (imajo tak črno/oranž avatar).

Kako vsakič drugi?! In praviš : kako naj mu – torej vas je več. Torej se zmenite sami. En sestanek brez njega pa naj ljudje povedo, pa se zmenite. Upravnika res lahko zamenjate če hočete. Nič jeba, je pa potrebno delat na tem ja. Pa naj kak penzionist tvoje delo prevzame , saj so ljudje tudi pametni pa čeprav so v penziji in imajo poleg tega čas. Pri nas je tako. In vse teče ko švicarska ura.

Jap: Vedno pride en nov.
Lani nam začne brat ene litanije (pred tem smo se zbrali stanovalci, številčno, vse je klapalo, se dogovorimo, da bomo res na sestanku..) od čist enega drugega bloka.
TIP (ki ga je kao pooblastil upravnik) sploh ni vedel, v katerem bloku je!

Nenako smo šli čez dnevni red, vse zapisali — IN NIČ OD NIČ REALIZIRANO!

Letos jih pa sploh blizu ni!

Po hitrem postopku zamenjat. Ni druge.

Sestanke mora sklicevati 1x letno. Za vse nepravilnosti je pristojna stanovanjska inšpekcija. Za zamenjavo pa mislim, da mora biti 3/4 če že ne vsaj 1/2 soglasje etažnih lastnikov.

Čeprav srčno upam, da se bo glasil en majster, ki obvlada te zadeve, vas prosim še nekaj.

Katera “Stanovanjska inšpekcija” je pristojna za to? Kdo? TŠ? Meil? Naslov!
Poznate koga od zaposlenih, ki se še posobej zavzame?

Ker jaz sem obupala na celi črti. In ti klinci vlečejo plače… Ene ‘službe še zdaj ne dojamejo. da je treba DELAT za plačo.

Stanovanjska inšpekcija deluje v okviru Inšpektorata RS za okolje in prostor, naslov: Vilharjeva 33, Ljubljana
e-mail:: [email protected]

No, da ne boste prehitro razočarani.

Stanovanjska inšpekcija ima zelo omejene pristojnosti. Če povem na kratko – upravniki nimajo nad sabo nikogar. Zato pa nič ne delajo. Če komu od stanovalcev kaj ne paše, se lahko obrne na sodišče. Tu pa tudi vsi vemo, kako delovni so in v čigavo prid se ponavadi odločajo.

Škoda živcev.

Tako težko tudi to verjamem! Da upravniki nimajo nikogar nad sabo??

Jaz bi še verjela, da nategujejo ene stolpnice, kjer res ne dobiš na kup 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stanovalcev.
In se veselo pasejo na njihovi mislenosti MOJE JE MOJE, ZA DRUGO MI DOL VISI.

V našem bloku nas je 8 lastnikov. Glih malo preveč, da ne moremo sami urejat. Po Zakonu mora bit upravnik. Za ta denar, ki mu ga plačujemo, bi mi uredili že VSEEEE!!
Komu pa zaupat samo finančni del? Se to da uredit?

Med stanovalci ni sporov!

Jaaaaa, urejat vse to – se pa strinjam, da je ŠKODA ŽIVCEV! Ampak mi to plačujemo!!!
PLAČUJEMO in ne poznamo svojih pravic, Ne poznamo dolžnosti ‘upravnika!!

O vsem v zvezi s pristojnostmi in dolžnostmi upravnika sem na tem forumu napisal že veliko. Zato uporabite iskalnik, ali pa na moji spletni strani kliknite povezave do relevantnih odgovorov.

Če upravik ne deluje v vašo krist, se ne odziva na sporočila vašega koordinatorja ali Nadzornega odbora in vam v bistvu pošilja samo položnice, potem ga zamenjajte.
ŽE VČERAJ!

Na osnovi predpisanega večinskega soglasja Etažnih lastnikov staremu upravniku podate odpoved pogodbe o upravljanju. Odpovedni rok je tri mesece, v tem času pa si morate izbrati novega.
Je pa pametneje, da imate novega upravnika že izbranega, da vam bo pomagal izpeljati cel postopek, v katerem se skriva kar nekaj pasti.
Novi upravnik mora biti pripravljen tudi zelo natančno prevzeti posle od starega upravnika, ne pa se samo strinjati s prevzetimi dokumenti in stanjem RS. Takšnih pa nas je malo.

Lep pozdrav,
Mag dom
Gorazd

Hvala, ker ste se oglasili.

Ves čas sem mislila na vas. Zdaj moramo jasno imet še en sestanek – saj pri nas gre to hitro.
In potem vas kontaktiram!

HVALA!

MaG dom – delate po celi SLO?

Na žalost brez odločnih predstavnikov lastnikov ne gre. Res je, da so s tem povezani določeni stroški oz. ure za katere vam bodo redki izrazili hvaležnost pa čeprav skrbite tudi za tujo lastnino.
V vašem primeru ni druge kot da s predstavnikom zbereta potrebno število podpisov z argumentom, da upravnik ne deluje v korist lastnikov in začnete s postopokom za odstop od pogodbe. Lastnikom lepo obrazložita, da niso nič realizirali od dogovorjenega in da se stanje še poslabušuje kar bo na koncu tudi vplivalo na vrednost nepremičnine. Ljudje niso butasti in vidijo kaj se dogaja, seveda se najdejo tudi kakšne izjeme ampak take je treba ignorirat in nadaljevati pot do cilja.

Če želite, me lahko povabite na sestanek, kjer vam bom nazorno predstavil delo upravnika in bistvene razlike med dobrim in slabim upravljalcem. Popolnoma neobvezno. Vabilu se bom odzval z veseljem, dolgovali pa mi ne na tak in ne nadrugačen način ne boste nič.

MaG dom – delate po celi SLO?

Žal tega zaradi osebne angažiranosti pri moji skrbi za objekte v upravljanju to ni mogoče. Delokrog objektov v upravljanju, ki ga lahko obvladujem v smislu dobrega “gospodarja” je trenutno na relaciji Grosuplje, Ljubljana, Vrhnika, Postojna. In tako bo žal tudi ostalo. Skrajno neresno bi bilo od mene, da bi v upravljanje jemal objekte, za katere potem nebi zmogel, ali pa bi zelo površno skrbel.

Lep pozdrav,
Mag dom
Gorazd

New Report

Close