Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krompir v pečici

krompir v pečici

Kolko časa in na koliko stopinj + s koliko olja pečete krompir v pečici?
Stara sem 18 let, rada bi presenetila mamo s kosilom, vendar ne vem če bo šlo vse kot mora it.

Malo olja v pekac. Krompir vsaj posoli, lahko dodas se kaksne zacimbe. Na 180 stopinj bo OK, kaksne 45 minut. Seveda pa je odvisno tudi od pecice, ali se kaj peces zraven in od velikosti kosov krompirja.

Vmes lahko odpres in poskusis, ce je ze peceno, pa malo ga premesas.

Dober tek in cestitke za namen!

Ohjoj. Krompir se je prijel pekača. Malo sem ga premešala zdajle, sem pa oozabila gledat na uro. Tako, da pojma nimam koliko časa ga že pečem. Pa nekam izsušen zgleda.
Posolila ga nisem, ga bom zdajle, ko ga dam ven.

Jaz ga dam 7 minut pred koncem se na program z ventilatorjem, da je lepo hrustljav. Pa obvezno peki papir spodaj.


Poskusi enega, ko postane malo bolj temno rumeno zapečen. Če je znotraj dovolj pečen, dvigni temp.na 200 st. in počakaj še kako minutko, da se še malo obarva, da bo hrustljav. Nato vzemi ven, posoli in bo.

Če se je oprijel, ni problema, malo večkrat premešaj, pa bo. Soliš lahko vmes ali potem. Poskusi krompir, ko bo malo zapečen, kot je ena že predlagala.

Če si ga dala peči ob oddaji tega posta, je to ob 16.25:)

Od zunaj zgleda pečen, znotraj pa bi manjkalo po moji oceni še kakih 10 minut. Ali lahko znižam temperaturo na 150? Sedaj imam na 180, začela sem pa na 200.

Pa hvala.

Lahko znižaš, nobenega problema. Krompir ni tako kot recimo pecivo/kruh, kjer zaradi vzhajanja ne smeš odpirat, se moraš držati določenih pravil (čeprav jaz se jih ne:). Boš videla, da je prav lepo kuhati:)

Malo pozen odgovor, ampak zdaj si verjetno krompirček že pripravila do konca. Saj je gotovo uspel, naslednjič pa le malo prej vprašaj, da ti pravočasno svetujemo. Pa dober tek. 🙂

Hvala, krompir uspel. Presenetilo me je edino tole, da sem ga narezala ful, bil je poln lekač, potem pa je nakako usahnil… na koncu ga je zgledalo pol manj, kot na začetku. Bilo je super, ker sem poleg naredila polpete. Omako pa je mami naredila.

No, meni je bilo tako dobro, da bom jutri ponovila vajo. S peki papirjem.

Sam mami sem rekla, da sem sama naredila. 😉 In vse znala, ker ej itak vse logično, ane? 😉

THX

Če boš jutri ponovila, ti povem še moj recept, če te zanima.
Krompir narežem na malo debelejše kose kot za pomfri. Nato ga dam v skledo s hladno vodo (tako se izpere škrob). Potem ga osušim s krpo in dam v eno posodo. Po njem polijem par žlic olja, potresem s česnom v prahu in z listki rožmarina (lahko dodaš tudi papriko v prahu) in to dobro premešam, da se olje oprime vseh krhljev.
V pekač najprej dam peki papir in nanj razporedim rezine krompirja, tako, da so v eni plasti. Dam v pečico na 200 stopinj, z ventilacijo in pečem 20 min. Potem vzamem ven in krompir obrnem še na drugo stran, vsakega posebej, da so vsi lepo enakomerno zapečeni.
Nato pečem še 20 min in poskusim. Če še ni dovolj hrustljav, pustim še max 5-10 min, vzamem ven, ga posolim in to je to. Rožmarin mu da neverjetno aromo in vedno takoj zmanjka. 🙂

Jaz ga narežem kot za pomfri in ga spečem na peki papirju (cca45 min) brez olja. Če nisem imela papirja, sem ga kr tko dala v pekač, brez olja, pa se tud ni kaj preveč prijel. Taka verzija pomfrija mi je sprejemljiva za otroke. Posolim ga , ko je pečen.

New Report

Close