Forum.Over.Net

Starševski čvek

vaški župniki

Default avatar

imajo moč?

Zanima me, koliko veljave še imajo vaški župniki? Sem se preselila na vas pa vidim, da tukaj kar precej. Lahko negativno vpliva name, da ne hodim k maši,...
Pa na otroka, ker ne bo hodil k verouku? Ali drugi vaščani postrani gledajo take priseljence?
Default avatar

tvoj vaški župnik

Draga sestra,težko bi tako negativno vplival na te, da ne boš več hodila k sveti maši, sploh pa mi to ni v interesu.

Kar se pa dotika otroka ne skrbi imamo zelo nežnega kateheta.

Tako da je strah odveč.

Lahko pa prideš na govorilne ure vsak dan po večerni maši v zakriji bova sama in on bo živ!
Default avatar

Yo_

Ja, le pazi, kaj bodo sosedje rekli! To je strašno pomembno za preživetje tebe in tvoje družine!
Default avatar

rrrrrrrs

ti pa ne uporabljaš dosti svojo glavo, a ne? pa kaj te boli kaj si drugi mislijo, še manj pa mnenje vaškega župnika, kje ti živiš, stoletje nazaj?
Default avatar

kača1

Yo_ je napisal/a:
že že, imaš prav, samo kaj ko te okolica zavrne in otroka, ker si po njihovem "čuden"? Da nimaš nobenega stika, prijatelja, prijatelja za otroka v tej vasi?
Default avatar

vilid

Slika
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

tvoj vaški župnik za farbastega

Ti farbasti, ti meni malo vlečeš na našega kateheta, barvasti? No v glavnem, čudil bi se kakšne čudne zahteve imajo vaščanke o sveti daritvi.

Mogoče bi se pa povezal z našim katehetom.

Mi je govoril o nekih inovativnih revolucionarnih načinih odrešitve suženjstva greha.
Default avatar

grahek..

Še preveč, Tale pri nas si upa govoriti o tem, da sem antikrist in da me bo šiba božja udarila.
Tudi če sem imela kdaj namen stopiti v cerkev, ga zdaj zagotovo nimam več. Amen!
Default avatar

skela

Iz prve roke....za župnike ne vem, ima pa "moč" cerkvena "klika" v vsaki vasi, jedro
klerikalcev. če hočeš, ki delijo ljudi na "naše" in "ne naše".

Sem prišla pred par leti v majhno vas, živim sama. Pred kratkim je ostala sama še ena
priseljenka (vdova)....z vsem žaubami namazana. Povezana s kriminalci (čisto resno),
veliko pije, tudi do moških je...khm...zelo prijazna....
Ja. Ampak ona hodi k maši, pa cerkev pometat, pa rože menjat....pa vse po spiku.
Jaz pa ne.
Ugante, katera je v nasi vasi bolj cenjena? Pa saj ne, da se sekiram (hvalabogu mi dol
visi, kaj si kdo misli o meni) mi pa to veliko pove o ljudeh, med katerimi živim.
Default avatar

tvoj vaški župnik za farbastega

Če je kdo povzročil žalost, je ni povzročil le meni...
Default avatar

najdi vas, kjer boste sprejeti

imajo moč? je napisal/a:
v cerkev sem hodila do birmanskega zakramenta, potem ne več. da zadostim staršem in vsej žlahti. ko je mati umrla, sem žlahti povedala, da sem raje pri njej na grobu, kot pa v cerkvi, zato da zadostim žlahti. so kar ostali skregani, ker sem povedala, da v cerkev ne hodim več. pa če bi bila naša mati goreča fanovka cerkve, ok, bi morda temu zadostila, tako pa ne rabim niti žlahte, ki jim je cerkev sveta, ne pa tudi ljudje.

zanesi se nase, še vedno velja. predvidevam, da te to skrbi zaradi otroka. ne vem kaj ti reči, razen tega, da najdi vas, ki te bo sprejela takšno kot si, z ali brez maš.
Default avatar

vilid

skela je napisal/a:
Župnikova kuharca, tista ki meša.
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

eowin

skela je napisal/a:
Strašljivo. Sem mislila, da je to bolj fora iz ameriških filmov.
Default avatar

Antun

V najslabšem primeru vas bodo gledali postrani, nevključili v skupnost ali pa označili za komuniste.
Default avatar

Yo_

kača1 je napisal/a:
Pa potrebuješ take prijatelje?
Default avatar

pritepenka

No, tudi jaz sem podobna pritepenka v majhno vas. Ne hodim, o groza, k maši, hči ni hodila k verouku. Ampak jaz sem s tem nisem obremenjevala in moram pohvaliti vaščane, ki so v večini goreči privrženci cerkve, da me zato niso gledali postrani, niti izločili ... no, vsaj jaz tega nisem opazila, ker se itak družim z ljudmi, ki mi pašejo, in mi je čisto vseeno, ali hodijo v cerkev, ali pospravljajo in rihtajo rože za na oltar ob sobotah ... Tako da čisto normalno živimo, smo pa dejavni pri kulturnem društvu, gasilcih itd. No, hči je pred parimi leti sama izrazila željo, da bi hodila v maju na šmarnice, ker je bila le družba otrok, in sem ji dovolila, seveda. No, po dveh letih jo je tudi to minilo in veselo živimo naprej brez obremenjevanja glede cerkve. Pa imamo župnika, ki ima zelo veliko moč, celo preveliko, saj mu vsako leto uspe skregati nekaj hiš med sabo. No, na srečo smo iz tega izzvzeti:)
Default avatar

komandir

imajo moč? je napisal/a:
Pa si prepričana, da je to župnik. Da ni imam. Kaj ne živiš v Fužinama ?