Starševski čvek

Pod katerim pogojem bi tolerirali varanje?

Default avatar

varalica

Jaz bi pod pogojem da bi se od poroke dogovorila za svoboden zakon. To pol pravzaprav niti ni varanje, samo spanje z drugimi mislim. kaj pa tu mislite?
Default avatar

ga ne bi...

varanja ne bi tolerirala v nobenem primeru. za svobodni zakon pa se ne bi odločila nikoli.
Default avatar

keš peš mepš

da mi da toliko denarja, da ne bi vedela kaj z njim in da lahko delam kar hočem
Default avatar

jaz ne bi

V praksi jih poznam veliko, ki ga tolerirajo - opravičila si ponavadi kar same napišejo -
hiša, otroci, denar, podjetje....celo pokojnina je bila omenjena, kot da je neka garancija, da bo varalica umrl prej, hehe....
Teorijo ti bodo pa seveda tule napisale.
Default avatar

zaradmene

Če ga ne bi imela rada in bi bila z njem zaradi denarja naprimer, potem naj dela kar če. Me ne zanima spljoh :)
Če pa je tako kot je, torej da naju veže ljubezen, pa opravičila ni. Čez prag in konec.
Default avatar

mah....

zaradmene je napisal/a:
Konča se pa tako: tudi jaz sem vedno govorila da ga načevljam, če me kdaj prevera, ampak potem.................................
Default avatar

eowin

Dopuščam možnost, da se ti v življenju zgodi nekaj, kar nisi niti planiral, niti želel. Če bi torej šlo za enkraten skok, sledio bi priznanje, nato obžalovanje (bogato), jah, mogoče bi to lahko prežvečila.

Obstaja pa toliko odnosov med ljudmi kot je parov, bi rekla. Nekateri so skupaj ker ne morejo narazen. Otroci. Svobodni zakon. Status. kaj pa vem kaj vse. In vsak zase ve, zakaj je šel in ostaja v neki zvezi - in kdaj bi jo prekinil.
Default avatar

ja itak

eowin je napisal/a:
Tole je dost realno napisano, sploh s 1. odstavkom se strinjam. Seveda so pa to samo hipotetična vprašanja in odgovori, po moje noben ne more predvidet reakcije, dokler ga ne doleti.
Default avatar

Črna strela

Pod nobenim pogojem!
Default avatar

neee

Ga ni.
Dokler imam zdravo pamet.
Ker, ko / če te ta zapusti potem je možnosti ogromno, z manipuliranjem se marsikaj doseže.
In varalice to dobro vedo. Obvladajo. Tudi to, kako te ob zdravo pamet spraviti.
Počasi, skoraj neopazno, ko se v nekem trenutku tega zaveš...si ujetnik...
mrzlično se začne reševanje, običajno na napačen način, obup in vdaja v usodo z raznoraznimi že zgoraj naštetimi tolažbami....
Ja, zato pa je toliko varanja, ker varalice vse to vedo. Niso tatretji krivci.
Preberite knjigo Prasci, Koidl, zelo poučno branje.
Default avatar

takolele

Jaz imam trenutno dve sicer bolj kolegici kot prijateljici, ki se s tme problemom trenutno spopadata. Vsaka na svoj način, nobena na način, ki bi ga jaz odobravala. Pa sta obe drugače čisto fajn punci.

Zato si želim samo, bog mi daj pameti, da če se kdaj znajdem v taki situaciji, bom znala racionalno in zrelo odreagirat. (hkrati mi je itak jasno, da najbrž ne bom)
Default avatar

če pomislim

Mah, verjetno ne bi. Mogoče pa, če bi bil impotenten, jaz pa že dolgo z ljubimcem...
Default avatar

Bonum Factum

eowin je napisal/a:

"kar nisi niti planiral, niti želel." torej edino, če je bil posiljen ?

nato obžalovanje (bogato),....prodana duša......ha ha :)))))))
Default avatar

nebine

Pod nobenim. Tega ne toleriram.
Default avatar

Njaa

Jaz sem tudi govorila da pod nobenim pogojem. Po desetih letih sem zacutila da nekaj ni uredu. Odkrila da ima nekaj z drugo. Razocaranje. je zelo bolelo.
Tezka odlocitev kaj naj naredim. Grem stran od njega ali naj nama dam se eno priloznost.
Ostala sva skupaj. Oba se trudiva da izboljsava najin odnos. Ker ni vse samo po sebi umevno.
Default avatar

vse ni........

Njaa je napisal/a:
Vse ni samoumevno, da pa ženske dajete drugo, tretjo, četrto šanso pa.
Default avatar

mavrični vitez

tudi kot svoboden zakon je varanje

ni nobenega izgovora za varanje in za to bi morali kazensko odgovarjati
* * *

Nikoli nad nikomer ne obupaj.
Čudeži se dogajajo vsak dan.

H. Jackson Brown Jr.

http://www.publishwall.si/lelj
Default avatar

Menka

Pod tem, da varam jaz.
Default avatar

sam res

mavrični vitez je napisal/a:
Tukaj se pogojno celo strinjam s tabo. V smislu, da je zakon pogodba, v kateri če se ne motim piše tudi nekaj o zvestobi (ali pa se to obljubi pred matičarjem), torej če nekdo zakonca ogoljufa na tem področju in zaradi tega pride do ločitve, bi moral odgovarjati tudi delno s svojim premoženjem za to, kar je zakoncu povzročil, ko se ni držal pogodbe. Ni prav, da mož vara, žena mora pa na cesto.
Default avatar

1976

za 100taužnt ojro bi tolerirala..