Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Najstnik in dopust s starši

Najstnik in dopust s starši

Mene pa zanima do kdaj, katerega leta so z vami hodili na dopust otroci,…….
Jaz sem ločena mama in z menoj na hrvaško sin star 20 let noče, kao je prestar, z očetom okrog sveta povsod…..je pa se zelo mlad. Bog ne daj da ga oče nebi vzel zraven, je to življenjska zamera. Ampak če bo ga oče povabil na hrvaško, tudi več nebi bil “dovolj star, oziroma prestar,m da bi šel zraven.
Zanimajo me vaše izkušnje,….
Hvala

Kako je glede družabnega življenja vašega sina? Ima družbo in/ali punco, s katero bi lahko šel kam?

To je normalno. Če bi imeli hčer istih let, je bolj verjetno, da bi šla z vami, ne z očetom.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ne vidim, problema če gre mladostnik zraven staršev na dopust. Jaz še pri 33 letih grem kdaj na dopust poleg staršev. Da bi pa poleg staršev hodil kamorkoli je pa že bilo konec pri kakih 17 letih. Brat je že bil pri 9 letih tak, ko je sam zraven mene hotel hoditi. Samo on ima pač avtizem in mu ni za zamerit.
V tistem tednu se lahko vsaj kaj zmenimo in se družimo. Midva greva ponavadi z mojo 2x na leto na dopust. Enkrat pač greva čisto sama, drugič pa z mojimi in puncinimi starši. Jaz se staršev glede na leta na sramujem, kot se recimo današnja mularija, ko so starši dobri samo takrat, ko pač mulc rabi denar.
Nekaj čisto drugega, je pa da mladostnik zanemari samostojno življenje in se še pri 40 letih upira na starše.

To me spominja na tisto, kar otroci počnejo pri kosilu: “Ne bi več zelenjavne juhe, sem sit!”. Ko pa pride sladoled za posladek, pa navalijo :). Ste pomislili, da sinu pač ni do tega, da bi visel cel dan z mamo na plaži. Jasno pa, da če gre oče npr. na Tajsko, da si želi tudi sin z njim, tja pač ne greš vsak dan.

jst imam 20 let pa se zmerej grem rad na dopust s starsi…zmerej se imamo fajn

---- sledite mojemu blogu na: http://zygawehar.blogspot.com/

Moški so nekoč hodili skupaj na lov, seveda z mladimi “vajencimi”, ki so jih učili spretnosti in veščin lova, jih uvajali v “pogumne podvige” z vzorom, kako zalezovati plen. Oče je tisti, ki sina aktivno (skozi telesno aktivnost) uvaja v svet odraslih, moški se družijo in navijajo skupaj v športnih dogodkih, tudi pri pivu, ker debate tečejo bolj o tehniki, kako je kdo zabil gol, o politiki in drugih “moških zadevah” (ženskah). 🙂 In kaj bi tam sin delal skupaj z mamico? Verjetno bi se počutil kot mevža, ker sinu je nerodno, ko opreza za dekleti s “štrlečim” pri dvajsetih (malo heca, čeprav je kar nekaj v tem resnice :D), da je z materjo.

Torej ne smeš biti ljubosumna, misleč, da ima očeta raje, da tekmuješ s svojim bivšim za njegovo naklonjenost – ti imaš samo nekoliko drugačno vlogo, ki je enako pomembna. Ampak sinu je oče pač model, kako se obnašajo/delujejo moški. In drzni avanturizem “okrog sveta” je možen samo z moškim v simboličnem smislu, kjer je potrebna smelost, tveganje in pogum – da se iz fantka preoblikuje v Moškega.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close