Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Previsoke plače v Javnem sektorju

Previsoke plače v Javnem sektorju

Očitno bodo šle plače v javnem sektorju premalo navdol v javnem sektorju :

Podatki za maj kažejo da je bila povprečna plača v javnem sektorju za maj 1790 €ur, medtem ko je bila v zasebnem sektorju 1397 oziroma da je bila v javnem sektorju 28{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja.

In število javnih uslužbencev še kar raste (vir:Finance)

pozabili so prišteti neobdavčeni del dohodka na roko, plačilo preko potnih stroškov, malic itd.

ja samo povprečje dvigujejo tisti pri koritu.

Sama delam v JU, za polni delovni čas 40ur tedensko dobim neto 630eur. Pa je marsikdaj potrebno narediti tudi kakšno naduro, pač, dokler nadrejeni ne zaključi z delom ne smem niti jaz (z to razliko, da sem jaz v službi ob 7, on ob 9, če je dober dan) in v vsej svoji karieri nisem dobila ene nadure plačane ali da bi jo imela možnost korististi v obliki prostih ur. Plača je fiksna, ni napredovanj, ni stimulacij, ni božičnic, ni nagrad.

Kaj mi lahko še vzamejo?

itak, podjetnik si bo nakazal plačo, plačal davke in potem pod mizo talal..
moraš bit bedak, da te zaposlijo v Ju?

itak, podjetnik si bo nakazal plačo, plačal davke in potem pod mizo talal..
moraš bit bedak, da te zaposlijo v Ju?[/quote]

Potem pa povej, kje se beleži dohodek od npr. mizarja, ki ti naredi pohištvo brez računa?
Zobozdravnika, ki ti za popravljen zob ne da računa?

Tebi prav veliko ne bodo vzeli, verjetno pa si tako nizko na lestvici, ker se si tukaj stvari zmišljuješ.

Ne, samo v pravi stranki!
Drugače pa ja, plače v zasebnem sektorju so pogosto “popravljene” tako, da dobiš maksimalno višino regresa za prehrano, potne stroške od nekje daleč,…skratka se da malo prišparat na račun države…

itak, podjetnik si bo nakazal plačo, plačal davke in potem pod mizo talal..
moraš bit bedak, da te zaposlijo v Ju?[/quote]

Potem pa povej, kje se beleži dohodek od npr. mizarja, ki ti naredi pohištvo brez računa?
Zobozdravnika, ki ti za popravljen zob ne da računa?[/quote]

to so s.p., firma si tega ne more privoščit

Veš, v javnem sektorju smo plačani tudi za to, da ne pišemo javni sektor z veliko začetnico. Ko se boš naučila slovnice, te mogoče zaposlimo. Za 600 neto.

Pustimo Nevoščljivost ob strani, pomembno je da razumemo v čem je Problem.

Imate pa čas med službo pisarit po forumih in jokcat, kako ste JU ubogi…pa še na službeni računalnik. Res se mi smilite

Ok, to glede plač je ena zgodba. Nikoli končana. Bo pa verjetno varčevalni zakon vsaj rahlo obrnil trend. Če ga ne bodo uspeli sklatiti na ustavnem sodišču.

Bolj me skrbi to, da navkljub nekakšnim prepovedim zaposlovanja in mehkem upokojevanju, še vedno število zaposlenih v javnem sektorju raste. To mi ni jasno. Glede na to, da se vsako leto toliko in toliko ljudi upokoji ter da je obenem uvedena prepoved zaposlovanja novih, mi ni jasno, kako jih je lahko vedno več. Če bi se vsaj ohranjalo na določenem nivoju (pač ničelni prirast, se samo nadomešča tiste, ki grejo v pokoj), ampak ne, vedno gor, gor in gor.

Saj ni čudno, da so nekateri v tej državi pokradli milijarde evrov, če pa majhni požirajo drug drugega za 20 € Ali res ne znamo stopiti skupaj?
Sosedu je treba uničit travo, ker je bolj zelena.

A zdej je pa šef v pisarno stopu, da ste nehale pisarit? Njega se malo le bojite, če bi vstopila stranka bi pa itak nadaljevale s čvekanjem po forumu, po navadi se ne pustite motit…

Imate pa čas med službo pisarit po forumih in jokcat, kako ste JU ubogi…pa še na službeni računalnik. Res se mi smilite[/quote]

BRAVO!!!!

Pa ti res ne razumeš, da sončki odraščajo in kje drugje jih bodo starši zaposlili kot pri sebi. Torej če je ata ali mama vsaj en šef, če ne kaj več, bo menda poskrbel za svoje otroke ali bi jih ti pustila na Zavodu? Res pa so tudi delovna mesta, kjer ljudi v resnici rabijo in jih morajo zaposliti. Janšek je pa tudi dvignil plačo enim svojim ministrom, ker morajo hik hik toliko delati!

itak … raje preveri, koliko dobijo upokojenci pokojnine – tisti, ki sedaj “jokcajo”, da so jim preveč vzeli – pazi to, po znižanju še vedno dobijo ZAJETNO vsoto, ampak ne, o teh “krivicah” se bo jeseni pogovarjalo in se jim, seveda, vrnilo – JS pa seveda še dodatno “odškrcnilO” …

Saj edino tu v anonimnosti lahko pametujejo prepolne življenjskih modrosti, ker jih v reali nben ne jebe, šef jim zapre vrata, sodelavci se jih tudi že naveličajo in potem ostane nabijanje po MON-u!

kure verjento pištete v dvema prstoma in pol ure en dopis, mi v Gospodarsvu pa desetprstno in nikoli dovolj hitro, tako pač prehitro spustiš tipko za veliko zač., mogoče boš dojela ko konc šihta.

Hej, vi iz gospodarstva ne izpustite priložnosti:
http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/durs-isce-pripravnike-prostovoljce.html

Tako boste sami lahko naredili vse tako, kot je treba in pokazali vsem lenobam v JU, kako se stvarem streže!

Delam v gospodarstvu in vedno ko imam opravka z JS si ne morem kaj, da ne bi opazovala kako povsod, res prav povsod delajo zelo počasi.( Enakega mišljenja so tudi večina ali celo vsi moji znanci). Brez izjeme, od medicinskih sester, strežnic v domovih za ostarele, šolniki, da ne govorim o davčnih in uslužbencih na JU. Seveda je to razumljivo in je stara šola: delaj čimmanj in čimpočasneje, da slučajno ne bi kdo kaj preveč zahteval. In zraven jokat in jamrat, kolko dela imajo. Če pa pride v kolektiv kak preveč delaven, ga je treba hitro naučit, kako je prav. Ne pišem kar v tri dni, sem imela priliko primerjave podobno delo pri privatniku in JS.

Mislim da je govora o 400 €ur na mesec to pomeni ca. 5000 €ur na leto ne pa o 20 €ur…

Tebi prav veliko ne bodo vzeli, verjetno pa si tako nizko na lestvici, ker se si tukaj stvari zmišljuješ.[/quote]

Ni nujno izmišljevanje.

Mi je situacija zelo podobno znana. Pa če imate še tak predsodek pred uslužbenci JU. Saj en post vam ga ne bo spremenil, ampak vseeno, mogoče pa se boste le ustavili in pomislili, kaj pa če govori resnico. Vse, kar se napiše, pa tudi ni provokacija ali izmišljenina.

P.S.
Tudi v gospodarstvu se lahko delavec ustavi za minuto, dve… je pa res, da kar nekaj uslužbencev JU uporablja pri svojem delu računalnik, medtem ko v gospodarstvu dosti manj.

Tebi prav veliko ne bodo vzeli, verjetno pa si tako nizko na lestvici, ker se si tukaj stvari zmišljuješ.[/quote]

Ni nujno izmišljevanje.

Mi je situacija zelo podobno znana. Pa če imate še tak predsodek pred uslužbenci JU. Saj en post vam ga ne bo spremenil, ampak vseeno, mogoče pa se boste le ustavili in pomislili, kaj pa če govori resnico. Vse, kar se napiše, pa tudi ni provokacija ali izmišljenina.

P.S.
Tudi v gospodarstvu se lahko delavec ustavi za minuto, dve… je pa res, da kar nekaj uslužbencev JU uporablja pri svojem delu računalnik, medtem ko v gospodarstvu dosti manj.[/quote]

Če ne drugega je tista o nadurah in plačevanju oziroma koriščenju izmišljena.

New Report

Close