Najdi forum

djerba

Kako vam je všeč Djerba….je bolje kot kakšna Grčija,Egipt?
je cena 450 all inclusive drago za en teden Djerbe?

Meni je bila všeč, ker smo si privoščili precej izletov. Hotel je bil ograjen, izven ograde enostavno ni bilo kaj počet, plaža s fino mivko, polno trave… Če greš, da spoznaš deželo in ljudi prav, če si želiš uživat na plaži, pa za moj okus raje Grčija. V Egiptu pa še nisem bila…

Bila sem v Grčiji in na Djerbi in razlika je velikanska.

1) Na Djerbi (kot verjetno po večini muslimanskih državah) te kot žensko ves čas nadlegujejo. Se ne hecam, fanta sem morala imeti ves čas zraven, če ga nisem imela pet minut, so k meni že pristopali moški. Ni zato, da se ne bi počutila varno, le neprijetno mi je bilo. POzneje sem izvedela, da si moški iz Tunizije hočejo na vsak način priboriti pot v Evropo in to naredijo tako, da osvajajo turistke. Meni je bilo zelo neprijetno. V Grčiji tega ni – je kultura obnašanja moških čisto enaka kot pri nas.

2) Na Djerbi te znajo povsod ogoljufat (seveda, če si vsaj malo naiven in se jim pustiš), cena razen vmarketih ni nikjer fiksna. Sama sem prav izgubila voljo do nakupovanja, ker ni bilo nikjer cene, ko pa si končno zvedel, koliko stane, je bila cena previsoka in si moral ful časa izgubljati, da si zbarantal eno normalno ceno. Škoda, ker drugače zelo rada nakupujem. V Grčiji je cena fiksna kot pri nas.

3) Na Djerbi ni nič za videt. Če želiš karkoli videt, moraš na celino – je pa kul tisti izletek v Saharo. V Grčiji je izbira dosti večja, povsod je mogoče videti kaj zgodovine.

4) Ko sem bila sama na Djerbi, so bili visoki valovi in plavanje ni bilo tako kul. Ne vem, če je to vedno, ali sem imela samo smolo.

5) Alkohola na Djerbi skoraj ni mogoče kupiti (verjetno samo v hotelih)

6) Mogoče zgleda moj zapis tako, da blatim muslimansko državo, vendar sem sama najbolj uživala v Grčiji, ker ni bilo prevelike kulturne razlike – ni bilo šoka. Mi je pa v spominu lepo ostalo pospravljanje sobarjev v hotelu – sobarji so vedno olepšali sobo s tem, da so najina spalna oblačila oblikovali v cvet – res ljubko.

7) Boš pa verjetno na Djerbi, če greš v kakšen hotel s štirimi zvezdicami, počitnikovala kot kraljica – sama sem bila v hotelu s tremi zvezdicami in nimam kakšnih pripomb, je na nivoju Hrvaške (saj tako je bilo), sem si pa ogledala hotele, ki so bili videti kot palače in moram povedati, da sem bila prav fovš gostom.

Drugače je meni Grčija zelo fajn. Če imaš rada zgodovino, je odločitev prava.

Kar se morja tiče je najlepši Egipt. Rdeče morje, toplo, čisto, mirno, korale, ribice. Bila na vseh treh destinacijah in čez Egipt ga zame ni. Hurgada se dobi že za malo več kot 500 evrov, je pa res, da tam moraš iskati hotel s koralnim grebenom, ker ga imajo redki.Eni me bodo kritizirali da ne vem kaj je Egipt, če nisem bila v Šarmu, pa tudi prav.;)
Hoteli na Djerbi in Egiptu so tako povsod ograjeni, in če ne greš na izlete nimaš zunaj kaj početi.
Grčija je pač Evropa, bila na Samosu pa sem imela občutek kot da sem na Krku.:)
Tudi Djerba je po svoje zanimiva, otok tisočerih palm in pesek. Toda glede na to, da zelo rada plavam, sem lahko v 14 dneh plavala le nekajkrat, drugače pa so bili valovi zame preveliki-vedno vetrovno.
Edino v Egipt še grem, nekoč, ko bodo boljši časi.

Sem bila tudi v Grčiji. Res, da smo bili takrat v apartmaju in sem bila še otrok. Bila sem na Zakintosu in Krfu. Ampak meni je vseeno lepša Djerba. Je pa tudi Zakintos zelo lep, kolikor se spomnem.
Z Djerbe smo prišli dva tedna nazaj tako, da so informacije sveže. Bili sm v hotelu El Mouradi Menzel 4*. Vsi trije brez kakršnih koli prebavnih motenj kljub temu, da smo jedli sadje in zelenjavo. Brez, da bi jo dodatno oprali. Edino leda nismo uporabljali in pili nismo vode iz pipe. Ampak vse ostalo pa. Tudi njihove specialitete, ki naj bi povzročale drisko.
Če se odločite in si boste šli ogledat krokodiljo farmo, vam priporočam, da greste sami. Greste na isto dan, ko gredo ostali z agencijo. Naročite si taxi. Mogoče vs bo prišlo 3dinarje-1,5 eur, vstopnina je pa 17 dinarjev. Njim se tam samo pridružite in to je to. Mi smo šli preko agencije, smo dali 30 eur na osebo. Če bi šli sami, bi dali mogoče 40dinarjev (20 eur) za oba. Dojenčica je itak imela zastonj. Samo jaz nisem vedela, da je to tako blizu hotela zato smo šli z njimi. Od El Mouradija je oddaljeno mogoče 5 min vožnje.
En izlet je tudi na morju. Greš z gusarsko ladjo na nek otrok, gledat flaminge(?) in animirajo tej gusarji goste in tako. Pa morske jedi se pečejo. Lahke greste s katamaranom, ne vem koliko točno traja izlet, pride 30 dinarjev na osebo. Se gre gledat tudi baje otoke in tako. Pa potem so razne banane, vodni skuterji, različni vodni športi, v hotelu so organizirani različni kopenski. Na koncu so tekmovanja in najboljši dobi priznanje zvečer in tako. Moj je šel na lokostrelstvo. Ma ogromno jih je.

V Egiptu nisem bila tako, da ne morem primerjat. Bomo pa šli. Naslednje leto verjetno.

Upam, da sem vam kaj pomagala pri izbiri. Lp

Kolikor sem slišala in videla na netu, na Djerbi res ni kaj dost za počet. Tud dežele in ljudi ne vem, kolk spoznaš, če te peljejo na farmo krokodilov pa na izlet z gusarsko ladjo. Da kupov trave na plaži (videla slike na netu) sploh ne omenjam.
V Grčiji imaš pa ogromno za videt, midva sva zmeraj vzela avto in se klatila okoli, tudi po kakšnih malih vasicah, med domačini. In se spotoma ustavljala in malo okopala na prekrasnih plažah s kristalno čistim morjem.
V glavnem, na Djerbo nikoli, pa če mi kdo plača, v Grčijo bi šla pa vsako leto za kak teden – če ne bi bilo še tolk drugih krajev in dežel za raziskat…

:))) Kaj takega je pa res samo slovenski turist sposoben narest. Če greš sam, pojdi sam. Če greš z agencijo, pojdi z agencijo. Ne pa hodit “kao sam”, da prišparaš 10 dinarjev, potem se sledit agenciji kot senca, da te slučajno krokodil ne požre.

Bila sem na Djerbi hotel 4*.Noben me ni nadlegoval,kaj pa potem če te kdo ogovori, vsi te sprašujejo od kod si.lepo odgovoriš pa je.Na bazenih so nas stregli z pijačo cele dneve,hrana v hotelu noro dobra,animacija za vse super.Egipt pa smo bili 5*,hotel in okolica noro lepa,tudi plaža.Kar se pa tiče strežbe-v restavraciji brez pripomb,na bazenih samo kozarce pobirajo ,strežejo pa ne,pač greš sam po pijačo.Za otroke tud ni bog ve kaj ,za tiste do 8 let še.

Djerba morje brez trave ,v morju so plavale ribice ,vse kristalno čisto.Egipt sem videla in mogoče grem še kdaj.Tunizija ali Djerba pa definitivno še.Tudi najstnici sta istga mnenja …aja pa tolk smo se v Egiptu pazili glede pijače,da res ni mrzlo pa smo fasali drisko ni da ni,na adriji-letalo- je bil wc za nazaj proti Brniku skoz zaseden.Uganite zakaj?

:))) Kaj takega je pa res samo slovenski turist sposoben narest. Če greš sam, pojdi sam. Če greš z agencijo, pojdi z agencijo. Ne pa hodit “kao sam”, da prišparaš 10 dinarjev, potem se sledit agenciji kot senca, da te slučajno krokodil ne požre.[/quote]

Skoraj dvajset evrov prišparaš, ki jih lahko porabiš za nakupovanje naprimer. In mi smo šli z agencijo, mi je žal, lahko bi porabila za gluposti ta denar. In krokodil ti ne more niti blizu prit, lih toliko, da veš! Pridružiš se jim, če hočeš kaj slišat. Če pa ne, pa tudi ni potrebno.
In ne vem kaj komentiraš, če nisi nič pametnega povedala.

Saj sem nekaj pametnega povedala. Opozorila sem na tvojo neverjetno primitivnost. Greš kao v lastni režiji na izlet, potem se pa štuliš zraven k skupini na organiziranem izletu, ki je plačala tudi vodenje. Ti ga pa nisi, ker šparaš, ampak potem vseeno hodiš s skupino naokrog in vlečeš na ušesa. Sram te je lahko, škrtica ena. Doma se pa potem hvališ z dopustom na Djerbi.

Bravo Slovenci, s porastom priljubljenosti dopustov v tujini (beri: ne na Hrvaškem) boste to klošarjenje, ki mu rečete turizem, raznesli po celem svetu.

Res mi greš na živce s tvojimi pametnimi izjavami. Preberi še enkrat. Mi smo plačali agenciji in šli smo z njimi. Ampak smo dali dosti preveč glede na to kar so povedali. Je pa elpo, da si ogledaš. Pač zanimivo. In to je moja stvar komu in koliko jaz plačam, jasno? To se tebe ne tiče sploh.

Če se ti bo slučajno kdaj zgodilo, da se boš tako iznajdljivo priključila skupini, v kateri bom po naključju jaz, bom dovolj na glas komentirala tvoje početje, da te bo lahko resno sram pred celo skupino. Takrat ti bom šla še precej bolj na živce.

Škrtica. Greš z agencijo, se ti zdi, da povedo premalo, bi šla raje sama, ampak še vedno bi pa capljala za agencijsko skupino, ker je pa le fajn kaj slišat. Ni res, da je tvoja stvar, komu plačaš. Če plačat taksistu, se pelji z njim, potem pa pojdi po svoje. Če plačaš agenciji, pojdi z njimi. V glavnem, plačaj tistemu, čigar storitve potem koristiš. Vse ostalo je klošarjenje.

Zelo težko je primerjat med sabo te počitniške destinacije. Grčija in npr. tudi Turčija (čeprav je muslimanska) sta kulturno bolj podobni Hrvaški kot Tunizija in Egipt, ki sta bol kulturno bolj “stroga” . Njihova pretirana vljudnost in prijaznost za večino evropejcev pomeni “vsiljevanje” in če vas to moti in jih ne znate že v štartu na lep način odbiti, potem tja ne hodite. Bili smo že neštetokrat v teh deželah, kot žensko me niso nikoli nadlegovali ali osvajali (pa baje nisem tako grda in stara). Vendar malo pazim, da ne pride do kakšnih nepravilnih razlag s strani moških.To pomeni, da se brez veze ne motam okrog njih, vprašam če imam kakšno vprašanje in nikoli ni bilo težav. Če pa je zraven mož, njemu prepustim tudi barantanje in druge stvari, midva pa se že prej ali vmes pomeniva kako in kaj, da je za nas prav. Turčija pa je bolj odprta in s tem ni problema. Toliko o kulturi.

Djerba – ko smo bili mi tam (htl. Djerba Menzel) ni bilo nobene trave v morju, ker so vsak dan vse počistili. Morje ni bilo valovano, plaža čudovita. V Tunisu pa so bili visoki valovi. Vendar valovi so verjetno odvisni od trenutnega vremena. Primerjalno Djerba, Tunis, Turčija, Grčija, Sardinija mi je Egipt najbolj pri srcu in zato gremo tja vsako leto zadnjih deset let.

New Report

Close