Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vegeterijanka povabljena na odojka

vegeterijanka povabljena na odojka

Danes smo na kosilo, ampak smo izrecno rekli, da vabimo na odojka, povabili en par, ki se je na povabilo odzval.
Toda ravno sem izvedela, da je ona vegeterijanka.
Zakaj tega nista povedala prej ali enostavno odklonila vabilo?
Trenutno sem še v službi, na poti domov bom vzela tistega nesrečnega odojka, ki ga imamo naročenega, mož bo doma spekel krompir, zraven bo narezan paradižnik, paprika, kumare in to je to. Pa še krompir bo pečen v masti.
Kaj naj sedaj?
Kar nerodna je ta situacija?
Dekle bo več kot očitno lačno.

Bo pač jedla krompir + solato. Mast pa lahko pozabite omeniti. Če sta bila vabljena na odojka, ne moreta pričakovati še veg.menija. Verjetno bo še kakšna sladica. Ne bo ji hudega.

Brez zamere, samo to je pa NJEN problem in ni problem tebe kot gostiteljice. Da je vegi, pa se odzove povabilu na odojka je z njo nekaj resno narobe. Sicer jaz kadar povabim poznam prehranjevalne posebnosti mojih gostov, tko da to se mi še ni zgodilo.

Če imaš mogoče možnost, ji speči en pekač krompirja v olju pa zraven dodaj gobe in papriko pa je zelo dobro. Solato že imaš in je to to.
Čudna situacija…

N

Kompliciraš ali provociraš?

Moj mož in otroci niso vegetarijanci, ampak ne jedo odojka in ko vabimo ali gremo kam na odojka, jedo ostale stvari in nihče ni lačen.
Pokliči moža, naj krompir speče na olju in morda lahko vrže na žar še kakšno bučko, malancan in papriko, postrezi še kakšne olive in to je to.

haha. pozabi omeniti? saj njene borbončice niso mrtve. okus po masti pa je specifičen.

Očitno ti ni želela posebej naročati kaj naj pripraviš, a ne? Na tebi je, da se odločiš, da ji bodisi postrežeš kaj posebej za njo, ali pa da jo mrtvohladna gledaš v oči in rečeš, da pač imaš to pripravljeno in nič drugega….čemu pa pripravljate krompir na masti????? Mogoče ženska misli, da bo jedla krompir in solato?

Če že povabiš vegetarijanko na kosilo, ta upravičeno pričakuje, da bo tudi zanjo kaj za jest, ne samo odojek. Malo grdo bi se mi zdelo, če bi bila na njenem mestu.

Mogoče se pa hoče samo družiti z vami. Jebela je čudna

mElancan.


Kakšne ostale stvari?
Kruh? Narezan paradižnik?
OK, bom na žarni plošči potem popekla zelenjavo, ki jo imam v hladilniku.
Mi je pa nekulturno, da fant ni omenil, da je njegovo dekle vegeterijanka in brez besed vesel sprejel povabilo.

Če je vedela, da je povabljena na odojka in je sprejela vabilo ga je verjetno sprejela, ker želi biti v vaši družbi in ji hrana ne pomeni toliko.

Lahko ji rečeš pač, da ti je žal in da res nisi vedla (če nisi), da je ona vegetarijaka in da si boš za naslednjič zapomnila, in bo danes dobila pač krompir – solato ipd.

Jaz bi bila fer in ji povedala kaj od postreženega je res vegi – ker če je nekaj pripravljeno z mesom (na masti ali pd.) ji ne moreš tega kr uturiti. Bodi fer in iskrena………..tudi ti ne bi želela, da ti kdo neki podtakne ali kaj podobnega…

Jaz tudi ne jem vsega, ampak ljudi ne utrujam s tem in se je neštetokrat zgodilo, da sem prišla nekam in sem jedla le solato. Vsem gostiteljem sem se vedno iskreno zahvalila in jim razložila, da sem se prišla družiti in ne jesti. V končni fazi, ni se obeden dolžan meni prilagajati, če sem jaz gost…..sploh nekdo s katerim se ne družim pogosto. In nikoli še nisem imela nobenih težav s komurkoli ali kakšnih zamer ipd.!

Zakaj bi bilo pa z njo nekaj resno narobe, če se odzove vabilu? Očitno so kolegi ali je njen partner dober kolega z tem parom in je pač vljudna oz. si želi družbe gostiteljice ne glede na svoje prehranjevalne navade.
Če je prava vegetarijanka, brez skrbi, bo takoj okusila mast na krompirju, tako da igraj pošteno, ne poskušat nekaj podtaknit, kao “saj ne bo okusila”.
Ko prideš domov, lahko na hitro skuhaš dva krompirja in ju popražiš s čebulo, če imaš še kako drugo zelenjavo, recimo papriko, gobice, dodaš še to, daš v mali pekač in pogratiniraš in bo super, narejeno je pa v 20 minutah.
Če se ti pa zdi preveč zamudno in komplicirano, pač kupiš kruh in skupaj z zelenjavo postrežeš s kakšnim sirom.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

dajte še kakšno zelenjavo zraven, brez masti, potrudite se no.

Prav nič čudno ni. Kolikokrat se zgodi, da ima par različne navade, pa zato ne bo en ostal doma ali ne boš povabil samo enega. Ali pa nekdo ne je svinjine, nekdo ne teletine itd. Pa tudi en ne češenj, drugi ne jagod. Saj ne gre samo za jedačo, gre menda tudi za druženje ali pa samo vljudnostno sprejetje vabila. Ženska se prav gotovo zaveda, da nisi dolžna skrbet za njeno hrano, če vabiš na odojka. Če bosta zraven zelenjava in krompir, se ne sekiraj, lahko pa se potrudiš, pa mogoče kupiš še kos sira. Jedla bo to, kar bo želela, mogoče bosta pa celo s seboj kaj prinesla, a ne zase. Za vse.

Sama sem večkrat v taki situaciji. Kot gostiteljica in kot gost in se ne obremenjujem. Kdor ve za moje navade ok, če ne, mu ničesar ne očitam, ničesar ne pričakujem. Še najmanj, da bi se moral trudit samo zame.

a vabite na požrtijo ali na druženje? Mogoče pa tisti, ki se odločijo ne jesti živali, nimajo predsodkov glede tistih, ki jih pač jedo. Da se je prijateljica odzvala je samo odraz želje po druženju z vami in verjetno ve , da se prehranjujete mesojedno. Ne vem, zakaj se vedno tako obremenjujete s tistimi, ki mesa ne jedo. Slaba vest?

Še to. Ne moti me, da je vegeterijanka, ampak to, da to izvem v zadnjem hipu.
Saj bi lahko prej kaj pripravila in to tudi ne vzame toliko časa.
Problem je, če tega ne veš in nimaš “širokega” jedilnika.

Drugače pa sta lep par, skupaj kratek čas in še nisem spoznala njenih prehranjevalnih navad.

Bomo imeli po kosilu sladoled s svežimi borovnicami, malinami, v hladilniku pa že čaka polnjena lubenica – s sadjem.

Povabila je njenega fanta, mogoče še vedela ni, da je ona vegeterjanka. Vabilo je bilo jasno: odojek. Ne sekiraj se. Če se da, specite krompir na olju, zraven bo solata in še sladoled s sadjem.
Nekaj drugega je, če vabiš na kosilo in veš, da so vmes vegeterjanci. Tukaj je bilo vabilo na odojka.

Moja hčerka je tudi vegetarianka in če pridemo nekam kjer tega ne vedo pač je tisto kar ji odgovarja. Kakšen kos sira ima vsak skoraj vedno doma, se je pa že zgodili da je s sabo vzela sejtan ga dala na krožnik in pojedla

Kot je rekla ena zgoraj, pač očitno ne vidi prehranjevanje kot središče sveta in/ali pa je zgolj vljudna, ker ste (dobri??) prijatelji. Itak ji ne bo hudega zaradi lakote ali kaj. Ti si pa lahko toliko prijazna, zdaj ko veš, da je vegetarijanka, da krompir spečete na olju. To od tebe ne zahteva NIČ. Če zraven poje še kakšen paradižnik, pa magari kos kruha ali sira (ki ga menda imate itak v hladilniku?), ji res ne more biti hudega.


Kakšne ostale stvari?
Kruh? Narezan paradižnik?
OK, bom na žarni plošči potem popekla zelenjavo, ki jo imam v hladilniku.
Mi je pa nekulturno, da fant ni omenil, da je njegovo dekle vegeterijanka in brez besed vesel sprejel povabilo.[/quote]

Ja razne solate, zelenjavo, kruh, krompir – ga je res težko speči na olju? in seveda morje slaščic.

Mast pa lahko pozabite omeniti? to je pa prekleto grdo, če se zavedate da je nekdo vege in mu krompir vseeno spečete na svinjski masti !
sovražim ljudi ki podtikajo mesne zadeve vegetarijancem, to bi tako zameril da bi bilo kar joj…

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ko jo jebe, je ne šmirglam za pet banki. (vegetarjanko)

Pred časom smo bili družina povabljeni na kosilo. Ker sem zaradi zdravstvenih težav imela strogi post, nisem pa hotela pokvarit vzdušja in povabilo zavrniti si s tem nisem delala problemo. Čim smo prišli, sem pač godtiteljici povedala, da bom pila le vodo in naj se ne obremenjije. Pa ni bilo sprejeto tako. Celo kosilo in še po kosilu je bilo komentarja, da kaj hujšam, da sem itak že preveč suha, pa da če bi to , pa ono, pa…. vglavnem pokvarjen dan. So imeli več opravka z mano in vsiljevanjem kot pa z vsemi drugili. Čemu le???? in tako je pri vas. Če je povabilo sprejela in ve kaj bo za kosilo, tudi od same solate ne bo umrla, jo boste pa zagrenili vi z vašim pretiranim siljenjem kaj naj je in kaj ne.

Kaj ti je pa blo?

Samo sir za žar kupiš, imaš problem rešen, dela pa je za 2 min.

New Report

Close