Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek polna vreča smeti pred vrati

polna vreča smeti pred vrati

Kaj bi vi naredili, če bi soseda v bloku postavila zvečer pred vrata polno vrečo mešanih smeti (tudi biološki odpadki) in to odnesla v smetnjak šele naslednji dan opoldne? V tej vročini cel hodnik smrdi, da je groza.

Prerezala bi vrečo in ji smeti nasula na prag.

Jaz bi te v takem primeru prijavila na policijo. Ti smrklja vzvišena.


Jaz sem sosedu vrečo obrnila in stresla smeri na predpražnik. Po treh dneh smradu.In po prošnji, da jo odnese.
Nikoli ni bilo več nobene vreče.
Sosedi pa, za katero vem, da ima okvarjeno hrbtenico, sem pa odnesla v kontejner. In vselej ji to naredim, kadar postavi smeti na prag. Brez besed in jeze.

Prerezala bi vreco na spodnji strani, da bi se ji vse ven usulo, ko bi jo dvignila. In to mislim cisto resno. Mislim kaksni prasici zivijo to v civilizaciji. Smeti so za v KANTE ZA SMETI IN NIKAMOR DRUGAM!! Sploh pa ne pred vrata ali na hodnik da smrdi se drugim. Ce noces biti tako drasticna potem ji napopaj listek na vrata in napisi gor kam spadajo smeti ce tega se ni ugotovila.

Jaz bi te v takem primeru prijavila na policijo. Ti smrklja vzvišena.[/quote]
A dej nehi no. A misliš, da bodo policaji ukrepali? Kako že, ti koklja stara?

Pri nas pa kar tekmujemo kdo bo imel bolj čisto pred vrati, pa tudi na hodniku. Naš blok je zadnje čase zelo urejen, pa med nami bivajo tudi Romi.;)

Srečneži ste. Nam pa tej sosedje kvarijo vse, kar se ostali trudimo. Smeti pred vrati so malenkost v primerjavi s čevlji, ki jih puščajo pred vhodom, po na skupnem hodniku. Postavili so tudi omarico za čevlje in kar ne gre noter ostane nametano pred vrati. Najhuje pa je, ko imajo obiske, kar je skoraj vsak dan. Vsa žlahta se sezuje pred vhodom. In dejstvo, da so muslimani pove vse.

Pri nas pa so Slovenci in ravno tako puščajo čevlje pred vrati.

Zakaj jim čevlje ene parkrat ne poberete? Bi bil hitro red:)

Tudi Slovenci puščajo včasih čevlje pred vrati, to so njihovi najbližji sosedi in očitno so že obupali in še sami postali taki. Tudi vrečo s smetmi so že pustili zunaj. Prej niso bili taki in naša etaža je bila čista in urejena, odkar so se priselili muslimani ni nič več tako kot je bilo.

Tudi Slovenci puščajo včasih čevlje pred vrati, to so njihovi najbližji sosedi in očitno so že obupali in še sami postali taki. Tudi vrečo s smetmi so že pustili zunaj. Prej niso bili taki in naša etaža je bila čista in urejena, odkar so se priselili muslimani ni nič več tako kot je bilo.[/quote]

OK, zdaj se pa sekiram, da ni to slučajno pri meni doma? Čevlje imamo večinoma pred vrati, (ja in smo muslimani juhej) ampak samo tiste, ki jih trenutno obuvamo. Omarice imamo mi in sosedi (Slovenci) (čeprav smo tudi mi Slovenci vendar prakticiramo islam…hm čudno, ne?) pred vrati, in so običajno nafilane do konca. Eno omarico imam tudi v stanovanju. Sosedi tudi puščajo čevlje pred vrati – tiste v trenutni uporabi. Prav tako puščajo čevlje pred vrati v pritličju (eni Slovenci in eni muslimani). Uni vmes imajo čevlje pospravljene v stanovanju. Prav tako imamo na ograji obešene dežnike. Nikoli pa ne puščamo smeti čez noč na hodniku. Ne vem, kaj ima veroizpoved opraviti s smradom na hodniku…

Kva ste eni fukkkknjeni. Pa prim vrečo pa jo sama nes babe zabite. Mogoče je gospa le pozabila. Dobr, da nisem iz bloka. Parižanke nemarne.

Tudi Slovenci puščajo včasih čevlje pred vrati, to so njihovi najbližji sosedi in očitno so že obupali in še sami postali taki. Tudi vrečo s smetmi so že pustili zunaj. Prej niso bili taki in naša etaža je bila čista in urejena, odkar so se priselili muslimani ni nič več tako kot je bilo.[/quote]

OK, zdaj se pa sekiram, da ni to slučajno pri meni doma? Čevlje imamo večinoma pred vrati, (ja in smo muslimani juhej) ampak samo tiste, ki jih trenutno obuvamo. Omarice imamo mi in sosedi (Slovenci) (čeprav smo tudi mi Slovenci vendar prakticiramo islam…hm čudno, ne?) pred vrati, in so običajno nafilane do konca. Eno omarico imam tudi v stanovanju. Sosedi tudi puščajo čevlje pred vrati – tiste v trenutni uporabi. Prav tako puščajo čevlje pred vrati v pritličju (eni Slovenci in eni muslimani). Uni vmes imajo čevlje pospravljene v stanovanju. Prav tako imamo na ograji obešene dežnike. Nikoli pa ne puščamo smeti čez noč na hodniku. Ne vem, kaj ima veroizpoved opraviti s smradom na hodniku…[/quote]

Znano je, da muslimani ne vstopajo v stanovanje v čevljih, ker tudi v svojo cerkev morajo it sezuti. Da pa čaka vreča s smetmi pred vrati, je pa verjetno zato, ker stanujejo v petem štuku brez lifta. In da veš, je zelo nekulturno do sosedov, da puščate čevlje pred vrati. To ni lepo od vas. Si se vprašala, če koga to morda moti, saj čevlji vendar smrdijo.

Ja cevlji pred vrati se v bloku kjer biva moja teta hitro uredili. Vsi so imeli nametane pred vrati, kot da so na razstavi, dokler se ni preselila neka familija – siptarji, ki so kradli (natancneje njihova mulca, ki sta v srednji soli) vse kar ni pod kljucem. In ko so parkrat cez noc ostali brez VSE obutve se zdaj cudezno po hodniku da hodit brez skakanja cez adidaske in japonke od sosedov. Ostali so se bunili in razburjali ko so se doselili, teta pa je presrecna in jim je spekla pecivo (kao za dobrodoslico hehe) ter odnesla. So bili zelo prijazni in so jo potem veckrat povabili na kavo in nima problemov z njimi. Pa naj se kdo rece da so tujci problematicni :)))

OK, zdaj se pa sekiram, da ni to slučajno pri meni doma? Čevlje imamo večinoma pred vrati, (ja in smo muslimani juhej) ampak samo tiste, ki jih trenutno obuvamo. Omarice imamo mi in sosedi (Slovenci) (čeprav smo tudi mi Slovenci vendar prakticiramo islam…hm čudno, ne?) pred vrati, in so običajno nafilane do konca. Eno omarico imam tudi v stanovanju. Sosedi tudi puščajo čevlje pred vrati – tiste v trenutni uporabi. Prav tako puščajo čevlje pred vrati v pritličju (eni Slovenci in eni muslimani). Uni vmes imajo čevlje pospravljene v stanovanju. Prav tako imamo na ograji obešene dežnike. Nikoli pa ne puščamo smeti čez noč na hodniku. Ne vem, kaj ima veroizpoved opraviti s smradom na hodniku…[/quote]

Znano je, da muslimani ne vstopajo v stanovanje v čevljih, ker tudi v svojo cerkev morajo it sezuti. Da pa čaka vreča s smetmi pred vrati, je pa verjetno zato, ker stanujejo v petem štuku brez lifta. In da veš, je zelo nekulturno do sosedov, da puščate čevlje pred vrati. To ni lepo od vas. Si se vprašala, če koga to morda moti, saj čevlji vendar smrdijo.[/quote]

Seveda ne vstopamo v stanovanje s čevlji, saj so vendar umazani :). Prav tako se v džamiji sezuješ, da lahko opraviš obredno umivanje pred molitvijo.

Sosedi (slo) so vedno imeli čevlje pred stanovanjem, in nas to ne moti, prav tako (najbrž) ne moti njih….se pa o tem zares nikoli nismo pogovarjali. Nam se samoumevno zdi da se sezujemo…ne vem meni čevlji ne smrdijo zelo grozno prav tako ne možu in otrokom..je pa res da redno menjujem vložke v čevljih, in poskrbim da so očiščeni…takrat pač nesem čevlje v kopalnico in jih spučem…mene bolj moti smrad cigaret in marihuane ki se velikokrat prikrade iz spodnjih nadstropij…

Razlika je v vzgoji. Mene so vzgajali, da se čevlji ne puščajo pred vrati, še posebno, če živiš v bloku, pustimo, ko si v svoji hiši in to ne moti drugih. Če pa v prvem štuku mulc v svoji sobi kadi travco, me pa res ne moti. To dela v svojem stanovanju in ne na skupnem stopnišču.

A vi to resno, ne morem verjet, čevlji pred vrati in celo dežniki na stopniščni ograji. Halo pa kje to živite. Če mislite, da s čevlji ne morete stopiti v stanovanje se pred vrati sezujte, poberite čevlje in jih pospravite v svoje stanovanje.S kakšno peravico lahko puščate stvari na skupnih delih bloka, saj prostor pred vašimi vhodnimi vrati ni vaš, ampak je last vseh stanovalcev oz. etažnih lastnikov. Sploh kdaj pomislite, da s tem motite in smradite ostalim stanovalce, pa dežniki na ograji, pa saj se šalite. Ljudje ste popolnoma brez kulture, ja res nimam besed.

če bi se to večkrat dogajalo, bi jo na lep način prosila, če je možno, da odnaša smeti sproti v smetnjak in da naj ji ne pušča na hodniku, ker se vonj smeti širi v stanovanja (pa tudi če se ne bi v stanovanje širil). in da nisem edina, ki se ji to dogaja.

če bi mi pa kdo stresel smeti pred vrati (razloga od te osebe ne poznam), pa raztresenih smeti, ki so bile v vreči ne bi pospravljala, ampak bi jih pometla na sredino hodnika, da bi jih pospravil nazaj v vrečo tisti, ki jih je raztresel. pa se pejmo.

Ma kaj smeti, ko se bodo po stopnišču začeli sprehajati cucki in veselo lajali, ker gredo končno enkrat na dan ven, potem boste ugotovili, da čevlji niso noben problem.

In ko se vam bo kakšna mačka iz sosednjega stanovanja pokakala pred vašimi vrati, no takrat pa modrujte.


Ja kje živijo – v socialnih stanovanjih oz. stanovanjih, kjer živijo družine, ki nimajo kulturnega odnosa do precej stvari v vsakdanjem življenju.

Napisal bi ji prijazno par besed, da naj ne pušča smeti na hodniku zaradi vonjav itd. Če nebi delovalo potem bi ji stresel smeti iz vreče pred njena vrata.

kaj pa naj jaz naredim s svojimi sosedi ki kuhajo ogabne mesne juhe, pražijo jetra in čebulo in ta smrad voham vsak dan na hodniku..ali pa tisti ki se s prižganim čikom sprehajajo po hodniku bloka (mimogrede to je zakonsko dovoljeno 🙁 )?

Kaj čmo..če živimo v urbani okolici moramo biti malo bolj strpni..tudi meni gre na živce vse to, tudi zgornji sosedje, ki mi skoz butajo nad glavo pa mulci iz sosednjega bloka ki se sredi noči glanso pogovarjajo po oknom pa hišnik ki to počne navsezgodaj..pa..pa..

torej poskušam ignorirati ker v vojne iti je primitivno in še manj prispeva k osebnemu dušnemu miru 🙂

New Report

Close