Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek konopljino, kokosovo olje

konopljino, kokosovo olje

zdravo, odločam se, da bi kupil konopljino olje, prav tako kokosovo, sem v dilemi, katero naj kupim in kje. Mercator v pasaži MAXIJA je se mi zdi kar dovolj založen, tu so tudi eko trgovine, se mi zdi, da je pri večjem trgovcu vseeno malce ceneje.
poznam DEMETER npr.


še nekaj, a mora biti nujno hladno stiskano (ok, ta je bistveno dražji), in ali mora biti hranjeno v steklenem kozarcu.

Jaz uporabljam samo kokosovo.
Za kuho in za nego (namesto krem, regeneratorja za lase, maske za lase…).

Važna je cena …nad 20 € za 0.5 l konopljinega olja

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

odvisno, za kaj ga imaš namen uporabljat? Jaz konopljinega jemljem kar na žlico, uporabljam pa ga tudi za solato, zelenjavo… Segrevat pa se ne sme. Kokosovo pa uporabljam za kuhanje, pečenje, peciva…, prav tako pa za nego kože, las… Oboje kupujem v eko trgovinah, iz bio pridelave.

meni konopljino ni všeč, ima okus po industrijskem olju:(
laneno olje pa mi je okusno
olivno olje imam za na solato
sončnično olje žvrklam po ustih v zimskih mesecih
vse demeter

kokosovo maslo uporabljam za peko (lomi se kot čokolada)

Odlično konopljino olje je znamke CANAH, iz Romunije ( ki je, mimogrede glavna “žitnica” Evrope za industrijsko konopljo-torej ne prepotuje celega sveta, preden pride v predelavo.)

http://www.canah.com/

Kokosovo olje pa je najboljše tisto, ki ga lahko kupiš v stekleni embalaži z navojem ( jaz sicer uporabljam od uvoznika Ever Trust iz Velike Btritanije, organskega, hladno stiskanega), ga kupim v trgovini Sadni vrt v Mengšu, ker ga imajo ceneje, kot drugod ( za razliko od drugih izdelkov, ki so pri njih pa bistveno dražji, kot drugod), drugače pa imaš ponudbo dobrih in kvalitetih kokosovih olj v stekleni embalaži tudi v trgovini Vita Care ( lj BTC).

Izogibaj se kokosovih olj v plastični embalaži.


super, tudi sicer obiskujem vitacare, mengeš mi je pa zelo blizu
bil sem sicer tudi v pasaži maxija, imajo kar nekaj stvari na voljo, zna biti kakšen € ceneje kot drugod

Zakaj? Jaz že kako leto uporabljam samo Cobio, bio kokosovo olje. Onega na tablice brez okusa se ne morem vel navadit, tudi jaz ga uporabljam za peko in kot kremo za telo.

New Report

Close