Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upokojenci protestirajo

Upokojenci protestirajo

http://24ur.com/novice/slovenija/jezni-upokojenci-pred-vlado-z-megafonom-in-transparenti.html

Ampak povejte mi, zakaj šele zdaj, ko je zakon sprejet? Naj bi prej podprli stavko javnih uslužbencev proti tem varčevalnim ukrepom, saj se je že takrat vedelo, da bodo ukrepi zajeli tudi upokojence. Upam, da se niso samo privoščljivo smejali, kako bodo učiteljem znižali plače…

Pa potem, ko bodo v promet prišla slabša zdravila, se bo tudi zbunila doleočena skupina ljudi, namesto prej?

anarhisti nudimo več stopenjski tečaj urbane gverile, taktike uličnega boja, priprava barikad, neodvisne tech-komunikacije, zaželjeno je da prinesete kako steklenico ter stare srajce, za ostalo poskrbijo naši sponzorji Petrol ter Granit MOL

lepo vabljeni!

[img]http://cl.jroo.me/z3/j/D/j/d/a.aaa.jpg[/img]

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Frillox, ne nam v tej vročini kurit:))
Kje pa so tečaji?

nova
Uredništvo priporoča

[img]https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4JJOSIjKAJi7OZiCZGEKcETHkJ65hZ-3XhJTKrhX8R1fafUqNeQ[/img]
Pravkar sem prišel iz tečaja. Država nam je nudila vojaški poligon v Gotenici. Smo meli tudi petarde, sicer se na sliki vidi.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Protestirajo tisti, ki si niti teh pokojnin niso zaslužili.
Jaz (in še mnogi drugi) sem s svojo zadovoljen, res pa bi bila lahko višja, če ne bi bilo privilegiranih upokojencev…

Sem že včeraj napisala, pa bom še enkrat

Aja?

Tisti, ki so delali npr.v ekspozituri v Mariboru za podjetje, ki je imelo sedež v Zagrebu, so prav tako plačevali prispevke.
Tisti, ki so postavljali podružnice, ki so bile po celotni Jugoslaviji in so bile le-te registrirane po sedežu, so prav tako plačevali prispevke.
Rudarji so prav tako plačevali prispevke … in to celo povišane za bonificirano dobo.

In še je takih primerov…

Moji mami so tudi vzeli del penzije. Pa sem jo potolažil, da so sosedi tudi vzeli in še več kot moji mami.
Mama se je nato pomirila. Dober recept.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Sem že včeraj napisala, pa bom še enkrat

Aja?

Tisti, ki so delali npr.v ekspozituri v Mariboru za podjetje, ki je imelo sedež v Zagrebu, so prav tako plačevali prispevke.
Tisti, ki so postavljali podružnice, ki so bile po celotni Jugoslaviji in so bile le-te registrirane po sedežu, so prav tako plačevali prispevke.
Rudarji so prav tako plačevali prispevke … in to celo povišane za bonificirano dobo.

In še je takih primerov…[/quote]

Sem že večkrat napisal, pa bom še enkrat.
Država mora nekje vzet, da lahko plača tiste javne uslužbence, ki cele dneve visijo na internetu. Za zdaj so vzeli upokojencem…

Pa dobvo… kakšnega pvedstavika pa imate v vladi, da vam jemlje dinav???

Sem že včeraj napisala, pa bom še enkrat

Aja?

Tisti, ki so delali npr.v ekspozituri v Mariboru za podjetje, ki je imelo sedež v Zagrebu, so prav tako plačevali prispevke.
Tisti, ki so postavljali podružnice, ki so bile po celotni Jugoslaviji in so bile le-te registrirane po sedežu, so prav tako plačevali prispevke.
Rudarji so prav tako plačevali prispevke … in to celo povišane za bonificirano dobo.

In še je takih primerov…[/quote]

hmm … vprašanje je, kam so se prispevki nakazovali? V kolikor se niso v Slo …. je logičen poseg. In je potem zgodba taka kot zdomcu, ki je delal v Nemčiji, prejema nemško pokojnino …

Sem že včeraj napisala, pa bom še enkrat

Aja?

Tisti, ki so delali npr.v ekspozituri v Mariboru za podjetje, ki je imelo sedež v Zagrebu, so prav tako plačevali prispevke.
Tisti, ki so postavljali podružnice, ki so bile po celotni Jugoslaviji in so bile le-te registrirane po sedežu, so prav tako plačevali prispevke.
Rudarji so prav tako plačevali prispevke … in to celo povišane za bonificirano dobo.

In še je takih primerov…[/quote]

hmm … vprašanje je, kam so se prispevki nakazovali? V kolikor se niso v Slo …. je logičen poseg. In je potem zgodba taka kot zdomcu, ki je delal v Nemčiji, prejema nemško pokojnino …[/quote]

Ta Barce ne zanima. Je izven njenega dosega.


Takele kot si ti tudi ne! In sukcesija, komandir, sukcesija po medržavni sporazumi, pa… Ampak pravo je zate tko kot marmelada,sam za na kruh namazat, a ne?


Takele kot si ti tudi ne! In sukcesija, komandir, sukcesija po medržavni sporazumi, pa… Ampak pravo je zate tko kot marmelada,sam za na kruh namazat, a ne?[/quote]

Ko bo Srbija vrnila pokraden denar in dobrine SFRJ v času Miloševića, se bodo zanesljivo tudi penzije povišale vsem, ker bo denarja obilo. Sukcesija, a ne ? Sukcesija bi morala veljati samo za nas Slovence ? Hi,hi, tudi zate je pravo bolj hobi.

Pa kakšne težave sta imeli, komandir in Mik v otroštvu, da sta tako zlobna in bi jemala vsem? A vas v Polju res ne morejo pozdraviti? Kaj bo šele zdaj, ko boste dobivali zdravila slabše kvalitete!

Saj ne protestirajo pravi upokojenci, ampak samo tisti, ki imajo borčevski dodatek že od leta 1945 in njihove družine.
Grem stavit, da se ni nuhče od protestnikov boril v hosti, še manj imel puško v roki.

Ali je v času, ko bo potrebno znižati plače javnim uslužbencem, ko je več kot 60 tisoč ljudi izgubilo službo v realnem sektorju, ko se bo znižal regres, ko bo nižje porodniško nadomestilo, ko se bo znižal rekreacijski dodatek upokojencem, primerno in pravično, da se na podlagi zakona iz leta 1964 izplačujejo t.i. borčevske pokojnine, ki niso rezultat vplačil prispevkov v pokojninsko blagajno?

Ali je pravično, da družinskim članom t.i. borcev, država v tem času izplačuje tovrstne rente? Generacije, ki je bila aktivno vključena v drugi svetovni vojni v oboroženem konfliktu, praktično ni več, država pa plačuje njihovim družinskim članom relativno visoke mesečne rente?
Borčevke pokojnine so tako očitno privilegij (na račun vseh davkoplačevalcev) za izbrance.

POZOR: V času od 2000 do 2012 je Republika Slovenija izplačala za 660 milijonov evrov za borčevke pokojnine, od leta 1991 dalje pa 1,2 milijarde evrov(!).

Borčevske pokojnine se izplačujejo na podlagi pokojninskega zakona iz leta 1964, po katerem so do slednjih poleg udeležencev NOB upravičeni še veterani španske državljanske vojne, narodni heroji in imetniki partizanskega spominskega znaka 1941.

Po podatkih ZPIZ je bilo letos marca izplačanih 24.834 borčevskih pokojnin, pri čemer je bilo 7.599 dejanskih borcev, 1.982 je bilo invalidov-borcev, medtem ko je bila večina borčevskih pokojnin (15.253) izplačana družinam borcev (!!!!).

Najvišje borčevske pokojnine izplačane so v višini 1.856,04 evra (starostna), 1.767,65 evra (invalidska) in 1.414,12 evra (družinska). Tako je povprečna borčevska pokojnina znašala 806,09 evra (starostna), 671,39 evra (invalidska) in 435,11 evra (družinska).

Vsem? Ne, protestirali NISMO vsi. Protestiralo je samo nekaj od tistih, ki imajo resnično nezaslužene penzije.
Mik je imel lepo otroštvo. V šoli so mi nakladali pravljice o herojskih partizanih, bogati državi, predvsem pa nisem bil lačen, enkrat na teden smo imeli za nedeljsko kosilo celo štirideset dek govejega flama in kosti za obirat. Pa mi je bilo lepše kot tebi danes, ki kljub polni riti vseeno nisi zadovoljno.
Vsaj jaz pa ne bi jemal vsem, podobno kot tudi ta vlada ne jemle vsem. Sem se pa “odpovedal” upokojenskemu dodatku za rekreacijo in zato ne protestiram, ampak samo upam, da bo ta moj skromen prispevek pomagal ublažit prihajajočo krizo.
Morda celo nimam prav in se mi bo zato enkrat zavrtelo v glavi. Takrat se morda srečava. Si že dolgo tam? Hm, veš da nisem vedel, da imate dostop do interneta.

New Report

Close