Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Šentjošt nad Horjulom: najbolj zabačeno slovensko selo

Šentjošt nad Horjulom: najbolj zabačeno slovensko selo

Šok me je spreletel včeraj, ko sem v spletnih izdajah nekaterih medijev zasledil novico, da so v naslovu omenjeni vasi proslavili 70.obletnico nastanka prve vaške straže. Obenem so se spomnili vseh med vojno in po njej padlih vaških stražajev in domobrancev. In to s ponosom.

Kaj naj zdravorazumni državljan poreče na to? Na to, da so v 21.stoletju nekateri še zmeraj ponosni na “borce” pomožnih policijskih SS enot (kar so uradno domobranci bili), ki so prisegli Hitlerju in se borili za “vzvišene cilje” najbolj zločinske ideologije na svetu? In ko sem malo pogooglal o tem čudnem selu, sem še mimogrede izvedel, da je na zadnjem referendumu od 171 vaščanov le sedem glasovalo za družinski zakonik in da so vaščani izpričani katoliki (bolje rečeno: se za izpričane katolike imajo) in zvesti obiskovalci nedeljskih maš. Le kakšen evangelij jim pridiga župnik, da so tako – milo rečeno – nestrpni? Neživljenski in očitno omejeni. Pred sedemdesetimi leti in danes.

Saj nič ne rečem, če se ljudje s spominskimi slovestnostmi spomnijo žrtev povojnih usmrtitev, ampak to da praznujejo obletnico nastanka prva vaške straže in domobrance, pa gre čez vso mero dobrega okusa. Tega v 21. stoletju ne bi smeli tolerirati. In za povrh to počno še kot samooklicani katoliki. Me prav zanima če je v tem samooklicanem katoliškem selu kaj manj prešuštvovanja, nevoščljivosti, lakomnosti, družinskega nasilja, seksanja pred poroko, pijančevanja in drugih grehov kot v preostalih, nekoliko bolj “normalnih” slovenskih vaseh? Ali tudi za njih velja stari pregovor: Bolj sveti, bolj prekleti?

Mislim, da bo od zdaj naprej moj življenski moto: Hvala bogu, da nisem Šentjoščan (nad Horjulom).

rdeči-evangelist

Odpri vendar oči. Saj ne živiš več v nekdanjem enoumju ! Evropa je obsodila komunizem, ravno tako kot fašizem in nacizem.
Živiš torej v demokratični ureditvi, kjer je vse dovoljeno, česar ni z zakonom prepovedano !>))))

Joj ste živi fosili ki živite sto let za nami in kar naprej nekaj pregrevate,kar se je zgodilo se je zgodilo ,to je zgodovina !

Eh, nč bat, taki itak ne pridejo v nebesa! Bogg vse vidi!


Zakaj si paktiral s Hitlerjem, sedaj ponujaš svoje ime drugim?

Eni so cepljeni proti vsemu, kar se ne sklada s prepričanjem, ki jim ga je vcepila partija.

Vidim, da je plačancem SDS, NSi in NSZ, zadolženim za smetenje po forumih, zmanjkalo argumentov. Res nimate drugega kot obtožbe, da sem sodeloval s Hitlerjem? O sveta preproščina vaša.

Pa ne želim nič drugega kot to, da mi nekdo pojasni, kako lahko nekdo (konkretno povprečni prebivalec Šentjošta nad Horjulom), ki se ima za pripadnika krščanstva – ki vsaj na deklarativni ravni temelji mdr. na ljubezni do drugega, strpnosti in odpuščanju – časti tiste, ki so med druge svetovno vojno borili za Hitlerja??? Pa pustite komunizem in partijo pri miru.


Če se kdo dela neumnega, potem si ta agent partije edino ti. Dokler vas Hitler ni brcnil v jajca, ste veselo paktirali z njim. Z “BARBAROSSO” dne 22. junija 1941, vas je veselje minilo. Še pojasnilo glede tega, da se naj komunizem in partijo pusti pri miru, kakor zahtevaš, saj je partija edini krivec za nastanek vaških straž in kasneje domobranstva. Hitlerja ste z odprtimi rokami pričakali leta 1941 VI, TAKRAT VAŠKIH STRAŽ IN DOMOBRANSTVA ŠE SPLOH NI BILO!!! Ker se teh zgodovinskih dejstev nočeš zavedat, si smetač po forumih edino le ti.

Vsak, ki se je boril proti komunizmu je dobil zadoščenje leta 1991, saj je nekdanjega idiotizma konec. Idioti pa tega še sedaj ne opazijo. Zgleda, da jih bo treba bolj konkretno na to spomnit !

kaj si se tudi ti boril proti komunizmu? Se vidi kakšni slabi in prodani borci ste. Danes imaš dolgoletnega člana v ZKJ in kmandirja ter komisarja celo v vladi in to kot predsednika vlade!!!
Očitni si ti kakšno desetletje kar prespal!!!

Slovensko partizansko gibanje je do 17.7.1942 pomorilo preko 1000 nedolžnih civilistov. Slovencev in Romov. Naj bi se stotisoči, ki so bili ob tem prizadeti, priključili slovenskemu partizanskemu gibanju?

Odmislite prosim počasi pravljice slovenskih partizanskih pravljičarjev.

lujz

Ti pa mu izgleda zameriš, da ni več med vami , ki ste še zmeraj na Titovi poti, a ne ?!>)))))

🙂

lujz

Imaš to danost, da se ti vsaj ni treba truditi delati butlna !>)))))

Ma Butlnov vas je tukaj ogromno, v glavnem vsi iz SDS! No mogoče je še kdo zraven, a vas je več kot dovolj, kar se jasno pozna tudi po stanju, ki ste ga v državi naredili in to je popolna KATASTROFA!
Že z lažmi v zvzi s Rusko kapelico je toliko, da s takšnimi butli res nima smisla komentirati!
Valček, ti pa začni malo z učenjem in si preberi kaj Barbarossa v resnici je! Upam, da vsaj brat znaš!

SE strinjate, da LUJZU pustimo zadnjo besedo ?>))))) Kikla pač…..

“SE strinjate, da LUJZU pustimo zadnjo besedo ?>))))) Kikla pač….. “

Se strinjamo seveda. Veliko bolje, kot da bi imel besedo ti in tebi podobne ovce!

Med najbolj branimi se je pojavila tudi tale tema, “Šentjošt nad Horjulom”, i z pred enega leta.

Tale link spada v tole temo, naj bo še tukaj.

Normalizacija kvizlingov.

http://www.mladina.si/145943/normalizacija-kvizlingov

očitno se v vasi plodijo izključno med sabo, da ohranijo čisto raso in intelektualni potencial

Še eno govedo, ki si ni vzelo časa in malo prebralo nepartijsko zgodovinopisje.
Tako govedo niti ne zazna, kako ga ženejo v klavnico.

Tole pa je na nekem forumu zapisal moj prijatelj:

Recemo lahko tudi to, da je bil boj domobrancev proti zlocinskemu komunizmu tudi vizionarski – zgodovina, ne domneve, “kaj bi bilo, ce bi bilo”, je pokazala na visoko moralnost tega boja. Borili so se proti 45 let trajajoci okupaciji teritorija, na njem zivecih dus, solstva, ekonomije, proti okupaciji, ki je se celo danes (ceprav bolj prikrito) ziva. Vsak boj proti prisilni kolektivizaciji, proti zanikanju clovekove svobode, proti njegovi individualnosti, podjetnosti, svojskosti, je najgloblje moralen in vreden velikega spostovanja.

Še eno govedo, ki si ni vzelo časa in malo prebralo nepartijsko zgodovinopisje.
Tako govedo niti ne zazna, kako ga ženejo v klavnico.
[/quote]

zenf90

Nič me ne briga, kdo se skriva za nickom “zenf90”.

Zanima pa me, če si ti prebral zgodovino na SLOVENSKIH TLEH, med leti 1941 – 1945?
Videti je, da jo nisi! Podobnih pripomb sem že veliko prebrala.
Zgodovino so pisali tudi tuji novinarji. Sedaj bi radi oprali grehe izdajalcev. Žal ne bo šlo, preveč je napisanega.
Lažete lahko samo mladini, ko jih v letih med drugo svetovno vojno še ni bilo.
Kogar pa zanima zgodovina med 2WW, lahko vse najde na internetu, saj so v tem poslu bolj vešči, kot mi starejši. Tudi knjig se ne manjka, so prevedene v slovenščino.

Velikokrat sem že tudi napisala, da je bilo vsake žrtve škoda, najsi je padla na eni ali drugi strani.

Kdo je govedo? kaj praviš???

Bile so tudi OVCE, ki so sledile svojim presvetlim šefom, da bi se obdržali na položaju, še 1000 let.
Te OVCE niso brale, so samo poslušale ukaze šefov. Prisegle Hitlerju in izdajale zavedne Slovence.
BERI, je veliko napisanega.
Spisek žrtev je tudi na tem forumu, natančno so opredeljeni. Mnogo so jih pospravili.
In te OVCE niso zaznale, da jih njihovi šefi ženejo v pogubo. V pogubo, kot so oni pošiljali v pogubo zavedne Slovence, ko so se uprli okupatorju.

Njihovi šefi so se rešili, tudi nekatere klavce je Gregorček rešil, tudi zloglasnega klavca Franca Fraklja – Petra Skalarja. Za nagrado je dobil dobro delovno mesto, bil je šef “krščanske banke, tam čez LUŽO, pod drugim imenom.
Ostale OVCE, so prepustili Angležem. Že leta 1944, je bilo določeno, da bodo vrnjeni tja od koder so.
Velikokrat jih je vlada v izgnanstvu pozivala, naj se pridružijo OSVOBODILNI BORBI, tudi vedeli so kaj jih čaka.
Ovce so šefe lepo ubogale, bile so plačane od okupatorja, dobro oblečene, site in na toplem.

Še link, si ga spregledal? Pozorno preberi komentarje, jih je 72. Nekateri se zelo trudijo, da bi oprali izdajalce grehov.

http://www.mladina.si/145943/normalizacija-kvizlingov

Še eno govedo, ki si ni vzelo časa in malo prebralo nepartijsko zgodovinopisje.
Tako govedo niti ne zazna, kako ga ženejo v klavnico.[/quote]

Točno tako.

Še eno govedo, ki si ni vzelo časa in malo prebralo nepartijsko zgodovinopisje.
Tako govedo niti ne zazna, kako ga ženejo v klavnico.
[/quote]

zenf90

Nič me ne briga, kdo se skriva za nickom “zenf90”.

Zanima pa me, če si ti prebral zgodovino na SLOVENSKIH TLEH, med leti 1941 – 1945?
Videti je, da jo nisi! Podobnih pripomb sem že veliko prebrala.
Zgodovino so pisali tudi tuji novinarji. Sedaj bi radi oprali grehe izdajalcev. Žal ne bo šlo, preveč je napisanega.
Lažete lahko samo mladini, ko jih v letih med drugo svetovno vojno še ni bilo.
Kogar pa zanima zgodovina med 2WW, lahko vse najde na internetu, saj so v tem poslu bolj vešči, kot mi starejši. Tudi knjig se ne manjka, so prevedene v slovenščino.

Velikokrat sem že tudi napisala, da je bilo vsake žrtve škoda, najsi je padla na eni ali drugi strani.

Kdo je govedo? kaj praviš???

Bile so tudi OVCE, ki so sledile svojim presvetlim šefom, da bi se obdržali na položaju, še 1000 let.
Te OVCE niso brale, so samo poslušale ukaze šefov. Prisegle Hitlerju in izdajale zavedne Slovence.
BERI, je veliko napisanega.
Spisek žrtev je tudi na tem forumu, natančno so opredeljeni. Mnogo so jih pospravili.
In te OVCE niso zaznale, da jih njihovi šefi ženejo v pogubo. V pogubo, kot so oni pošiljali v pogubo zavedne Slovence, ko so se uprli okupatorju.

Njihovi šefi so se rešili, tudi nekatere klavce je Gregorček rešil, tudi zloglasnega klavca Franca Fraklja – Petra Skalarja. Za nagrado je dobil dobro delovno mesto, bil je šef “krščanske banke, tam čez LUŽO, pod drugim imenom.
Ostale OVCE, so prepustili Angležem. Že leta 1944, je bilo določeno, da bodo vrnjeni tja od koder so.
Velikokrat jih je vlada v izgnanstvu pozivala, naj se pridružijo OSVOBODILNI BORBI, tudi vedeli so kaj jih čaka.
Ovce so šefe lepo ubogale, bile so plačane od okupatorja, dobro oblečene, site in na toplem.

Še link, si ga spregledal? Pozorno preberi komentarje, jih je 72. Nekateri se zelo trudijo, da bi oprali izdajalce grehov.

http://www.mladina.si/145943/normalizacija-kvizlingov%5B/quote%5D

A Hansa Christiana Andersena pa nikoli ne bereš?

Ta je čist nora. Kar naprej vsiljuje pravljice. Ne da se ji dopovedati, da so komunisti spisali zgodovino tako, da so sami najlepši, zabrisali so vse zločine in popolnoma pobebavili folk. Njahujši primer pobebavljenosti pa je na tem forumu ravno “prababi”.
Goni svoje pravljice, ki so daleč od resnice in daje linke v katerih je polakirana vsebina in laži.
Kako so nekateri nori, je naravnost neverjetno. Zgodovinarji pa odkrivajo nove dokumente, nova dejstva in nove interpretacije. Ta pa goni svojo “resnico”, da te kar zmrazi. Niti malo ni v njej želje po novih spoznanjih, ampak želja po zacementiranosti zgodovine, ki so jo za indoktrinacijo in pobebavljenje naroda spisali komunisti. Z edinim namenom, zagotoviti si oblast na račun norega folka.

New Report

Close