Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ..ebeni kadilci na balkonu

..ebeni kadilci na balkonu

Rada bi malo posedela na balkonu zvečer pa ne morem, ker pod mano dva smrduha kadiiiita in kadita do polnoči. Zjutraj pa začneta ob kavi že pred šesto in mi smrdi direkt v spalnico. Sovražim kadilce. Vsi ste egoistične riti.

Mislim,da se onadva sploh ne zavedata,kako zelo sta moteča.

Enostavno gresta na balkon,da ne bi bilo v stanovanju vonja po cigaretah in sta prav ponosna sama

nase,kako sta disciplinirana.

Zakaj jima pa nič ne rečeš? Lepo poveš, da se ti kadi naravnost v sobo in te to moti. Kje je problem? Če si tiho ne moreta vedeti da te moti, a ne? Ti sovražiš kadilce, marsikdo pa sovraži take ljudi kot si ti, ki raje vsem blatijo človeka kot da bi stopili do njega in se pogovorili z njim kot z odraslo osebo. Razumem da te moti, mene bi tudi, ampak imata (žal) vso pravico kaditi na lastnem balkonu in si mogoče tudi ti egoistična rit ko misliš, da tega taradi tebe ne bi smela.

nova
Uredništvo priporoča

Najprej jima prijazno namigni, da je to za stanovalce nad njima predvsem v toplih mesecih zelo neprijetno in jima razloži, zakaj. Če ne bo pomagalo, obstajajo pa kakšne preproge in kovtri, ki jih je treba fino strepat čez balkon. Pa kakšne rože se da malo preveč zalivati, pa še bi se našlo. Če ne drugega, vam pa večkrat kaj iz rok pade, in to ravno v nočnih urah:)

na streho?

Zato pa gre Slovenija tja kamor gre, zaradi tega, ker ljudje mislijo samo na svoje riti in nimajo več niti najmanjšega občutka za sočloveka. To je osnovno spoštovanje soljudi, da jih ne motiš in spoštuješ njihov prostor. Živim v eni izmed zahodnih držav in pogled na Slovenijo od tukaj je žalosten. Hujše od Balkana.

Da, končno vem – ker se iz pogleda na Slovenijo, kjer dva kadita na balkonu vidi – zakaj smo v riti. In spoštuj nas in nas ne moti in spoštuj naš prostor.

Lahko povem iz prve roke, da kadilci sploh ne vejo kako ogabno smrdi cigaretni dim. Meni osebno je nepopisen gnus, ko nekdo kadi zunaj v baru pri sosednji mizi. Dokler sem pa kadil se mi je pa zdelo, da si nekadilci samo zmišljujejo in da v resnici smrdi samo malo (kolikor je pač smrdelo meni).

a ti to hodis na brezplacne doze al kaj isces med kadilci na terasah kaficev ce so prostori za nekadilce v barih?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

a ti to hodis na brezplacne doze al kaj isces med kadilci na terasah kaficev ce so prostori za nekadilce v barih?[/quote]

Ti Gunčič, kaj pa če gre na kavo s prijateljem ki kadi? A se bo prijatelj usedu ven, on pa noter?

Kriva sta Kučan in Stanovnik!! :-))))))

A vonj po izpuhih te pa ne moti, pa po hodnikih sosedovo kosilo? Kaj pa gnojnica? Preveč ste presrani.

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.

Jaz tudi kadim na balkonu, žena enako….., da mi sosed kaj reče mater, grem prec po motorko, zakurblam in požugam falotu! Sicer pa je tako, en sosed ob petkih navija glasbo, bum bum sceno, pa kaj potem, pač uživa, drug sosed kuha…in se voha daleč okrog, ja pa naj kuha…..malo strpnosti ne bi nikomur škodilo.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

A nismo nekadilci pregnali kadilce ven na luft?Zato pa gredo kadit na balkon,ker se držijo zakona

a ti to hodis na brezplacne doze al kaj isces med kadilci na terasah kaficev ce so prostori za nekadilce v barih?[/quote]

Ti Gunčič, kaj pa če gre na kavo s prijateljem ki kadi? A se bo prijatelj usedu ven, on pa noter?[/quote]

ce gre na kavo s prijateljem, ki kadi pa njega cigaretni dim dela zivcnega, ker bi on tud mal vlekel pa noce ali ne upa spet zacet, s kamoto rece prijatelju ce gresta v lokal na drink, un bo ze sel ven na cik pa prisel nazaj brez skrbi al bo pa vljudno pocakal da spijeta do konca pa bo cik prizgal ko bo sitnoba sel domov…. sicer pa kar se kaficev tice se nekadilci hodijo vec ali manj prostovoljno nastavljat cigaretnemu dimu, jih nihce ne sili da so zunaj…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.[/quote]

Joj, dej primitivka, se ti vidi, da dva metra dlje od svojih ubogih plank ne znaš videt.

Eni ste resnično popolni idioti, če mislite, da je prostor zunaj za kadilce, za nekadilce pa znotraj. Kaj ste res tako retardirani ali se samo delate?

V poletnih in lepih dneh imajo nekadilci ravno tako pravico sedeti zunaj, lubica. In imajo pravico, da se jim pod nos ne vali smrdljiv cigaretni dim s sosednje mize.

Skratka, primitivni balkanci, nič drugega. Sama sem bila v urejenih rezortih, kjer so bili prostori za kadilce in nekadilce ločeni tudi zunaj, kar je edino normalno in civilizirano. Samo jasno da omejenci in primitivci tega niso sposobni razumet.

Če druge zmerjaš s primitivci, nisi najbrž sama nič manjša primitivka.

Drugače pa, naj država sprejme ZAKON, po katerem bodo kadilci in nekadilci ločeni tudi zunaj (npr. vrtovi in terase kavarn in restavracij), pa ti dim na vrtu kavarne ne bo več smrdel pod nos.

Dokler pa ZAKONA ali PREDPISA o tem ne bo, naj kadilci zunaj restavracij mirno kadijo. Kam pa naj grejo?? V Dachau?????

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.[/quote]

Joj, dej primitivka, se ti vidi, da dva metra dlje od svojih ubogih plank ne znaš videt.

Eni ste resnično popolni idioti, če mislite, da je prostor zunaj za kadilce, za nekadilce pa znotraj. Kaj ste res tako retardirani ali se samo delate?

V poletnih in lepih dneh imajo nekadilci ravno tako pravico sedeti zunaj, lubica. In imajo pravico, da se jim pod nos ne vali smrdljiv cigaretni dim s sosednje mize.

Skratka, primitivni balkanci, nič drugega. Sama sem bila v urejenih rezortih, kjer so bili prostori za kadilce in nekadilce ločeni tudi zunaj, kar je edino normalno in civilizirano. Samo jasno da omejenci in primitivci tega niso sposobni razumet.[/quote]

torej so bili prostori vendarle ločeni pa če tudi zunaj, tega pqa pri nas ni, je pa pač tako urejeno kot je, nekadilci, ki jih moti cigaretni dim notri, kadilci in nekadilci, ki jih tist cigaretni dim ne moti pa zunaj, če ti pa taka ureditev kot jo imamo pri nas ne ustreza pa izvoli v tist tvoj rezort, boš super zadovoljna

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kako lahko zunaj v istem lokalu ločijo kadilski in nekadilski del??? Kaj pa veter pa to, pa dim potuje po zraku pa to, al je imela vsaka miza poseben dimnik kamor je sesalo nagravžen kadilski dim? Je bilo dimu v tvojem rezortu prepovedano potovat v nekadilski del al kako so imeli to zmenjeno???? Ker te ločitve pa res ne štekam.

Eni ste tako zagledani sami vase, da glava boli, konkretno. Če ti kej ne paše, se pober, pa je zadeva rešena. Kadilci upopštevamo zakon in na javnih mestih ne kadimo notri. Zunaj mi tega noben zakon ne prepoveduje.

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.[/quote]

Tu si se pa zmotila. Bolj agresivni od nekadilcev so samo še vegeterianci.

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.[/quote]

Pojdi na Golnik in si oglej umirajoče kadilce pa boš videla kaj te čaka.
Neverjetno, po eni strani si tako ekološko in pasjeljubno osveščena po drugi strani pa tako zahojena smrdljiva kadilka!
V prvi raziskavi o nepriljubljenosti ljudi na tem monu, predlagam tebe na daleč prvo mesto.

Hja, a ko gre kadilec z nekadilcem na kavo, pa ne velja, da ne more bit eden not, drugi pa zunaj?
Prej so se nekadilci usajali, da ne morejo bit V lokalih zaradi kadilcev. Zdaj, ko so nas, kadilce, prestavili VEN IZ lokalov, pa nekadilci ne sedijo V lokalih, ampak večina ZUNAJ in težijo, kako strašno jih moti, da nekdo 10 miz stran kadi.
V bistvu sem srečna, da sem kadilka, ker težko najdeš bolj zahojenega in zoprnega človeka kot je večina nekadilcev očitno.[/quote]

Pojdi na Golnik in si oglej umirajoče kadilce pa boš videla kaj te čaka.
Neverjetno, po eni strani si tako ekološko in pasjeljubno osveščena po drugi strani pa tako zahojena smrdljiva kadilka!
V prvi raziskavi o nepriljubljenosti ljudi na tem monu, predlagam tebe na daleč prvo mesto.[/quote]

Ok, tvoj odnos z YO me ne briga, ampak tole o umirajočih kadilcih me pa vedno razjezi. (čeprav ne kadim) Ja, kajenje se lahko strahovito maščuje, res je, ampak naslednjič ko boš za kosilo cvrla krompirček, sladkala kavo, šla na hamburger, pila sladek sok in se ti ne bo ljubilo it na sprehod, si tud posledice takega načina življenja pejd kam pogledat. Pa ko ti računalnik, pa mobi sevata v glavo, pa dihaš vse izpušne pline prometa ko greš po pločniku,….ma lahko ti do jutri naštevam. Ne razumem zakaj se glih na kadilce tolk cilja ko smo pa vsi zastrupljeni po dolgem in počez.

pa nekadilci ste očitno več ali manj res omejeni. kam pa naj gremo kadit če ne zunaj… sama sem delala 8 let po kafičih, tudi takrat ko se je spremenil zakon… da ste bli nekadilci srečni, pa je večina nekadilcev ravno tako zunaj sedela, ker kadijo kolegi ali pa jim pač paše zrak… pa obisk kafan je kar precej upadu, torej logično iz tega sklepaš, da več kadilcev hodi v kafiče, ker uživajo v kavi, cigaretu… in zdej bi jih še z zraka zjagali… pa sej niste normalni res… to je vaš problem če vas moti da zavohate, mogoče pa koga moti vaš glas ali pa vaš smeh, pa vam zato še ne bo nihče prepovedal se smejat… par let nazaj se je še kadilo povsod pa je blo pol manj zmišljevanja kokr zdj… nekadilci ste večinoma, pravim večinoma, ne vsi, presrane riti, ki svoje furstracije sproščate na račun kadilcev. tisti nekadilci, ki imajo v glavi pošlihtano itak ne dajejo tok neumnih izjav. če bi jst živela pod tabo ma bi puhala noč in dan, ker si tok omejena ej… mal strpnosti res… kaj pa kuhanje, pa iz kakšnih stanovanj prihajajo vse mogoči vonji… dej ne seri res!

Našo družino moti kajenje pod našim balkonom, saj nam dim ”zakadi” celotno stanovanje, ravno tako ne moremo nemoteno uporabljati svojega balkona in uživati na svežem zraku. Sami ne stresamo prahu in ne zalivamo rož, ker bi s tem motili sosede spodaj. Sem proti temu, da nekdo škoduje drugemu, v našem primeru je naša družina izpostavljena pasivnemu kajenju. Kaj nam je narediti?

New Report

Close