Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek naš dopust in muca

naš dopust in muca

Marca smo iz zavetišča posvojili 1,5 leta staro muco, Na začetku je bila izredno plašna, sedaj se nas je pa že privadila, čeprav se ob hitrejših gibih še vedno zdrzne in zbeži. Pred vsemi drugimi (ki niso iz naše hiše) pa je še vedno izredno plašna. Muca je hišna.
Zelo radi bi odšli na dopust (recimo 2x po 5 dni – vmes pa par dni doma), pa nas skrbi, kako bo muca prenesla našo odsotnost. Hranila bi jo tašča, katere muca ne sprejema.
Smo pomislili tudi na možnost, da zaradi nje ne gremo nikamor, saj jo imamo resnično neznansko radi in nam je zelo prirasla k srcu.

Prosila bi za vaša mnenja. Hvala.

A ste mogoče pomislili na možnost da muco vzamete s sabo?

joj ne govori, imam isti problem, lani sva šla za 10 dni, se je kolegica vselila v stanovanje. Ko sva prišla domov, me muca ene 5 ur sploh ni pogledala, ko sva stopila čez vrata se je našopirila kot da bi pozabila kdo sem…grozn. Je rekla kolegica, da jo je videla samo ko je šla na wc in jest..letos bomo ravno tako naselila kolegico za teh 14 dni.

Joj, to pa ne. Muca se je komaj navadila na nas in na novi dom. Menim, da bi ji bilo z nami v vročem kampu še huje, oziroma si sploh ne predstavljam (za razliko od psa).

Jebeš takšnega mačka. Ven ga vrž, pa naj miši lovi. Letos ima pa res izbiro.

Muca bi bila večino časa sama (razen takrat, ko bi jo tašča prišla nahranit in zalit rože).

za mačko bi bilo to, da jo vzamete na dopust, ogromen stres, pa še tam bi jo morali imeti nenehno zaprto, da vam ne uide.

bo preživela, najlepše ji ne bo, hudo bo tudi užaljena, ko pridete nazaj, ampak, saj bo…

Mi imamo v stanovanju že 6 let muco. Ko gremo na dopust pride moja mami ji dat hrano in vodo…sploh ni nobene panike…no morda res ko pridemo domov nas malo čudno gleda, je pa pol ful vesela…mačke niso kot psi, ki rabijo konstantno družbo, so bolj samostojne živali…če bo prišla tvoja tašča tu pa tam, jo parkrat pobožala, dala za jest in pit, bo vredu….

pa uživajte na dopustu!!! nč bat, mucki bo prav fajn 🙂

meni soseda tudi že nekaj let popazi na mojo muco in papigo(hrana,voda) in ni problema,če sta sama.

Ko sem na dopustu, pride 2x na dan soseda do muce in ji da jesti, spuca mačji WC, ji da svežo vodo, jo malo pocrklja… pa muca nekako preživi.

Ko pridem domov, je užaljena, za nekaj časa me da na ignor in na črno listo, ampak k sreči ni zelo zamerljiva in sva že drugi dan spet prijateljici kot prej:)))

Kar pojdite na dopust, bo muca že preživela, čeprav ji bo na voljo samo tašča. Odpustila vam bo pa tudi, ko se boste vrnili domov:)) Če bo dolgo časa užaljena, se ji bo treba fajn prilizovati:)))

Ja mater no, da en maček takole obremeni družino…, nelogično.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Sosedo sem prosila, da je pri meni zvečer gledala TV. Hladilnik je bil napolnjen s pijačo in priboljški za obe-sosedo in muco. Prav tako je bil v stanovanju cele dneve prižgan radio. Pa je bila muca kljub temu zelo prizadeta in užaljena.

Banda mačja razvajena, ven jo butneš, miši je dovolj, družbo si najde med ostalimi mački in je.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

ni čudno,da te je tvoj pes prijavil

BMW 540, če še ne veš, so muce za crkljat. Vsaj za to jo imam jaz. Nič ji ni treba delati, nihče jo ne komandira (tega itak ne bi prenašala), mucke (vsaj tiste notranje, v bloku) so za crkljat in za živce pomirjat.

Meni naša muca podaljšuje življenje s svojim mačjim obnašanjem, me nasmeji, pomirja in je nasploh ena taka mačja dama. Zanjo mi ni žal denarja, časa pa tudi ne.

P.S. Če je užaljena in me da na ignor, sicer nisem prizadeta, ker mi je to smešno. Sem pa vseeno vesela, ko mi odpusti vse moje “napake” in se spet pride crkljat k meni.

Jaz sem pa ravnokar iz 8dnevnega dopusta. Ko sem bila prvič od doma samo za 36 ur, pa je vmes prišla hčerka pa še soseda na obisk k mačkoma me eden od njiju min 2 dni sploh ni hotel čpogledat – sam hrbet mi je kazal…me je bilo ravno tako strah kako bo sedaj z dopustom…

Neverjetno!!! Soseda je hodila 2x dnevno: čiščenje WCja, menjava vode, hrana…pa aml je prezračila stanovanje, mal počohala mački, se mal sprehodila z njima po stanovanju..itak nismo mogli verjet, da se pustita božat in čohat kot če smo mi doma že po 2h dneh! Ko smo se vrnili…sta bila vesela, mečkljiva in zadovoljna..neverjento! Še tri dni sem bila doma pa se mi zdi,d a sta sedaj bolj užaljena ko sem cel dan v službi kot pa takrat ko me 8 dni ni bilo.

Ne se bat, razloži mački, da odhajaš in kako bo urejeno in posrkbljeno zanj (ne se pustit kritizirat tukaj, da je to neumno, ker verjamem, da mačke vse zastopijo! Naša stara mačka je bila užaljena teden dni in ni nič jedla, ko sta starša enkrat odšla brez besed, drugič pa se je mama pogovorila z njo in ji razložila, da jo bo hranila soseda pa jo je mačka čakala pri meji ob ograji vsak dan, da je proišla in ji dala za jest! Prvič pa njene hrane sploh ni jedla…no to je bilo pred 30 leti, ko so bile mačke še zunaj ampak raumne pa so neverjetno, tako da je pogovor o tem kaj se dogaja nujen 🙂

Lep dopust želim!

Mačke nikar ne jemljite s sabo, če praviš, da boste v kampu. Ker vam bo ušla in plašne, kot je, je nazaj dobili ne boste.
Ostane naj lepo doma, naj jo nekdo pač nahrani, poskrbi za svežo vodo, pa za WC. Morda naj ostane še nekaj časa v stanovanju, pa čeprav se mačka ne bo želela božat, igrat, karkoli že. Toliko, da pač ne bo ves čas sama. Mogoče ji pustite potiho prižgan radio, če ga je vajena. Ko boste nazaj, bo verjetno malo užaljena, ampak bo tudi to minilo 😉

sami najbolje veste kakšna je vaša mucka.
mi smo tudi nekaj let nazaj našli eno majhno mucko. jo pa vedno vzamemo zraven na dopust,, razen če gremo na kaj bolj raziskovalnega. takrat ostane doma, in ful zameri. drugače pa jo že nekaj let jemljemo zraven na morje v kampe.
imamo pa jo pretežno na vrvici. kupi se povodec za muce, s katereim jo tudi drugače nosimo ven na dvorišče. v kampu pa na povodec pripnemo še povodec za pse, ki ga z enim klinom pribijemo v tla. mucki pustimo nekaj metrov vrvice, tako da se lahko giblje okrog šotora in gre spat v šotor. gfnaša se zelo rada vozi v avtu (leži na zadnji polici) in ni imela nikoli problemov z tem domovanjem v kampu. mi jo vzamemo zraven, ker se nam zndi 14 dni v oskrbi nekoda drugega kar malce preveč

Ja, ampak tole s povodcem se zagotovo ne obnese za mačko, ki je plašna!

Jaz te nisem čisto nič razumels, oprosti.

New Report

Close