Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali grejo starejši otroci z vami na morje ali ostanejo doma?

Ali grejo starejši otroci z vami na morje ali ostanejo doma?

Tukaj berem, da starejši otroci raje kot da grejo z vami na morje, ostanejo doma. Sama imam 3 otroke- 10, 17 in 20 let in gresta tudi starejša z veseljam z nami na morje. Mlajša(17) se veliko druži s starejšim bratom, tako da gresta vsako leto tudi s prijatelji za kakšen teden s šotorom v kakšen kamp. Je pa res, da z možem nisva ne vem kakšna komplikatorja in da otrokom na dopustu puščava svobodo. Vedno izberemo takšno destinacijo, da je za vse dobro- za starejša otroka kakšen disko, da gresta lahko zvečer na pijačo in “zanimiva” (peščena) plaža za mlajšega, ki se še vedno rad zamoti z igranjem v mivki (hvala bogu :-))

Ko se pogovarjam s prijateljicami, mi je zanimivo to, da samo še mlajši otroci hodijo z družino na počitnice, starejši (15+) pa ostajajo doma. Sama starejšima nikoli nisem rekla, da morata z nami, ampak si sama želita in še nikoli nista izrazila želje, da bi ostala doma. Letos gremo za dva tedna in prvi vikend dopusta prideta še sinova punca in njen brat.

Meni je nekako všeč, da smo še vedno družina, da gremo kam skupaj (že tako starejši študira v Ljubljani in hodi domov vsaki drugi vikend, mlajša je zaključila tretji letnik gimanzije in “odhaja” naslednje leto), tako da mi je ta “dopust” prav nekaj prijetnega 🙂 Seveda razumem, da grejo mulčki tudi sami kam za kakšen teden in jim z veseljem dam malo denarja, da si plačajo kamp in bencin, sploh če so v šoli, oziroma na faxu ocene dobre.

Kako je pri vas? Grejo vaši otroci z vami ali ostanejo doma?

uh, jaz upam, da bosta moja otroka rada šla na družinske počitnice tudi, ko bosta stara 15+. spomnim se sebe: dokler nisem dobila službe (pri 25 letih) sem hodila vsako leto na morje z mojimi starši in še posebej s prijatelji. oboje je bilo super. zdaj, ko pa imam sama družino, pa vzamemo moje starše s sabo… tako, da še vedno skupaj hodimo na morje 🙂 in vesela sem, da je tako.

18 – niti ne pomisli da ne bi šla 🙂

Moja dva gresta vedno 🙂 Ponavadi je to potem tako, da smo od začetka sami, potem se jih pa še nekaj “nabere”, tako, da jih pri nas namesto vsako leto manj, vsako leto več 🙂 Naju ne moti, še bolje se imamo.

Jaz že kot majhen mulc nisem hotela z starši na dopust, ker mi z njimi pač ni bilo všeč. Onadva sta zbrala kdaj bomo šli, kam bomo šli, na kakšen način bomo šli. Vsako leto je bilo enako. Pač mi ni bilo všeč. Tudi če sem hotela ostati doma sem morala iti z njimi na dopust. Pri 16ih sem šla z njimi nazadnje na morje, ker so me končno pustili da sem doma ostala.

20-vedno zraven 🙂

---- sledite mojemu blogu na: http://zygawehar.blogspot.com/

A to si ti tolk star al tvoj otrok?

Otroka sta stara 14 in 19. Ker ne hodimo na dopuste, kjer bi bili na enem mestu več dni, temveč potujemo z avtodomom, gresta oba še vedno rada z nama. Ko starejšega vprašam, če gre z nami je vedno vprašanje kam? Za popotovanje z avtodomom je letos malo razmišljal, če bi ali ne. Ko pa gremo jadrat, pa je obvezno zraven. Mislim, da se ga za na jadranje ne bom rešila do konca življenja:-)))
Je pa res, da greva rada kdaj pa kdaj za par dni kam sama.

S komerkoli že greste, UŽIVAJTE!!!

Zelo pohvalno. Vidim, da si super ženska. Lepa vzgoja. Sem vesela, da je še v kakšni družini tako lepo.

Zaenkrat bi bila zelo jezna če bi šli brez njiju, ker se skupaj odločamo za destinacijo. Smo jih pa pustili še teden dni same in ni bilo panike. na obeh straneh.

Še nimam toliko starih otrok. Si pa ne predstavljam, da bi 15- ali 16-letne otroke spraševala ali gredo ali ne. Bi pa gledala pri izbiri lokacije, da bi bilo tudi njim zanimivo. Tako kot gledam zdaj, ko so manjši.

18, gre, ker ima tam družbo.
Pride samo na hrano, se odpočit in v jutranjih urah spat.

Naša 16 letnica gre še vedno z nama na morje. Ko se bo naveličala, je pač ne bomo silili.

Živi in pusti živeti

A to si ti tolk star al tvoj otrok?[/quote]

jaz 🙂 zakaj?

---- sledite mojemu blogu na: http://zygawehar.blogspot.com/

Meni je bilo zanimivo hodit z njima na dopust, ker se je vedno kaj dogajalo npr. križarjenja, pa morje združeno s potovanjem, tečaj kajtanja, pa s srfarji. Družbo vrstnikov itak najdeš. Včasih smo šle tri družine skupaj . Seveda sem šel tud s svojo družbo. Če bi hodila bolj na l”klasične” počitnice, hotel in plaža, pa me ne bi preveč zanimalo.

15 in 16, gresta zraven, letos gre prvič z nami še sošolec od ta starejšega.

Jaz sem hodila s starši na morje do 23 leta + sedaj kot družina (dva sosednja apartmaja ali hiša). Od 16 leta sem vsako leto šla na morje še s prijatelji, fantom, svojo družino. Lani in letos pa sama z dvema otrokoma, sama brez otrok, celo sama s starši in moji starši z mojima otrokoma. Kakorkoli pri nas so različne kombinacije kakor komu ustreza v danem trenutku. Ni nujno, da cel dpoust preživimo skupaj, včasih jaz sam 3 dni nato bivši jaz in otroci 2 dni, nato jaz z otroci 3 dni. Včasih s starši cel teden ali samo 2-3 dni. Pač kakor nam dopuščajo službe.

V glavnem zmenite se. Če orok želi potem ja, lahko vzame kakega prijatelja, ali pa gre na morej sam s prijatelji.

Aja pa da ne bost mislili, da sem iz mode stara sem 30 let. Pri nas se vsi poznamo, razumemo, skregamo in razumemo. Pač pogovor, uskalajevanje, kompromisi brez dolgih nosov.

Pri nas 16 in 20 še vedno zraven, je preveč luštno, da ne bišla, res pa da ne ravno zaradi naju ampak zaradi družbe ki je je tam v izobilju pa zaradi surfanja, če bi šli pa nekam samo ležat na plažo pa najbrž ne bi šla.

me kar veseli, ko tole berem. Moji otroci so še majhni, pa gledam sosedovo frkljo, pri 17 niti slišati noče o skupnem dopustu in pri svojih letih že ene 3 leta živi s fantom bolj dolgočasno življenje kot je moje :-). Tipček ji je ko senca, navija ga okrog prsta, družina brez tega “siamskega dvojčka” ne more enega kosila pojest. Njena starša sta se sprijaznila z “novim družinskim članom”, pa saj se bom jaz tudi, če bo tako, a želim si tega ne. Normalno, da se zaljubljajo, da imajo veze-a da morajo bit pri teh letih že na pol poročeni… No ja, bomo videli 🙂 Jaz imam sinove, ti so baje dlje časa otročji.

Pri nas pa je njegov večji star 17 let. Z nami sploh ni vprašanje, da ne bi šel na morje, z mamo pa že tretje leto zapored noče nikamor.

" Znamenje modrosti je, če se pogajamo namesto bojujemo."

New Report

Close