Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odvisnost od trave – pomoč

odvisnost od trave – pomoč

Pozdravljeni,

prosim vse starše, ki ste imeli podobne izkušnje…….sin je star 19 in pol in kadi travo.
Vse skupaj traja cca dve leti, zadnje čase sicer veliko manj, obljubil je, da bo nehal, vendar vidim, da občasno še vedno kadi. Za moj okus je tudi enkrat preveč.
Velikokrat sva govorila, obljubil je, da bo čisto prekinil, ampak vem, da še ni. Bojim se, da je močnejše od njega, da je odvisen.
Kam naj se obrnem po pomoč, ker sam nisem pametna, kaj je dobro v takem primeru, da ne bi s kakšno napačno potezo naredila še več škode.
Naj povem, da do pred cca dvemi leti je bil sin zelo priden, doma in v šoli, potem je šlo z neko slabo družbo, vse navzdol, vse v isto smer.
smo z obale, prosim vse, ki imate kakšen nasvet ali informacijo, da mi pomagate. Hvala vsem.

lp.

Če ostane na travi ne bo nobenega problema, prej ko slej bo sam prišel do tega, da je ves čas utrujen, da se mu nič ne ljubi…, po domače rečeno mu bo “dopizdilo” in bo prenehal. Poznam ogromno takih, tudi sam sem bil tak, en dan je bilo dovolj…in konec.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

dr. viljem ščuka…. on je mel kar nekaj tega čez.

malo poguglaj, ziher boš kaj dobila od njega

srečno

nova
Uredništvo priporoča

Ja, to sem že slišala, jaz pa bi rada, da bi čimprej prišel ta dan…..sem slišala tudi, da trava skuri možgane in da lahko v tem času naredi ogromno škode, pa se bojim.

Kdaj približno si pa ti nehal? Mislim koliko si bil star? Kdaj lahko pričakujem…..?
Zdaj je začel delat, v službi so z njim zadovoljni, tudi on je, ampak tega se nikakor ne morem znebiti, da se ne bi vsak dan bala, da bo spet……..

Hvala za odgovor.

se strinjam, tut jaz pušila kar dost tam od 18 do 25 pol pa ni šlo več skupi s službo in kot je BMW napisal utrujenost, težko zbujanje, nobene pametne volje in nehaš sam od sebe brez ab. krize…

Ne vem, če je smiselno čakati, da neha sam od sebe. Moj sorodnik kadi travo že od 20 leta, sedaj jih ima 30, pa nič ne kaže, da bo kaj nehal.

Ene pamet sreča, druge pa ne. Trava je podobno kot s cigareti – vse je v glavi.

Uh dolgo je že tega, cca 12 let nazaj, torej nekaj let sem bil starejši kot je tvoj sin. Samo jaz sem res pretiraval…, cele dneve…., postal asocialen, umaknil sem se v svoj svet…, brez veze in en dan klik, konec….in s tvojim sinom bo enako. Opazuj edino to, če se bo res spremenil, recimo vedenjsko…., če se to zgodi je lahko posredi kaj drugega.

Neke škode ne bo naredilo, kratkoročni spomin mu peša sedaj, samo ko se preneha se vse vrne.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Če skadi sem ter tja kakega ni nič narobe, bolje kot alkohol, samo težava nastane takrat ko to postane vsak dan neka oblika sprostitve…., ko več ne zaspiš brez tega….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...


Ščuka je iz Nove gorice. Če ti je bližje Koper, poišči Krek Milana, ali Žanin -svit Koper, blizu sodišča. Tam te bodo prav usmerili.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Če skadi sem ter tja kakega ni nič narobe, bolje kot alkohol, samo težava nastane takrat ko to postane vsak dan neka oblika sprostitve…., ko več ne zaspiš brez tega….[/quote]
V večini primerov se pri najstnikih konča z travo. Ene vrste trend, drugo je pa tudi finančna plat. Z zvitkom marihuane se lahko “opijejo” kar nekaj ljudi za par evrov. Če bi pa hotel biti pijan, pa si zračunaj koliko bi to stalo za tri ljudi. Je pa lahko rizično, ker je ena stopnička že narejena in ta lahko prestopi v mejo abnormalnega – trda droga.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Poznam primere, ko so šli direkt na heroin in to na iglo, prvič probal in bum…..torej ni pravila.

Največkrat se ne poseže po trdih drogah, če predhodno kadiš travo.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

[img]https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9jhX2XX-T2Hq5MwTaDHHsRQRaFgXaZaHFrIFlKGmaKVTrTEaa[/img]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Vilid hvala ti za informacije.

hvala vsem.

New Report

Close