Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Varstvo otrok v naselju – dovoljenje sosedov?

Varstvo otrok v naselju – dovoljenje sosedov?

Pozdravljeni,

v našem naselju (hiše) je v eni izmed hiš na novo odprta dejavnost varovanje otrok in sicer šolskih otrok (tam od 6 pa do 13 let). Nudijo dnevno, nočno, sobotno varstvo. Zanima me, če bi to podjetje moralo pridobiti soglasje sosedov za opravljanje dejavnosti, glede na to, da se parcele neposredno stikajo med seboj?

Hvala za vaše odgovore, lep pozdrav!

A bi jim rada nagajala al kako?

soglasja sosedov ne rabijo, morajo pa zgraditi kitajski zid okoli svoje parcele, če pa to ni mogoče, pa zasaditi vsaj 5 metrske ciprese.

Sploh ne. Samo sprašujem, ker mi je zanimivo, da za vsega živega boga potrebuješ soglasje sosedov, za to pa očitno ne. Jaz nisem neposredna soseda, tako da mi je vseeno 🙂

Po moje ne bi dobili dovoljenja za delo, če bi bilo soglasje potrebno in ga oni ne bi imeli.

Živi in pusti živeti

Sploh ne. Samo sprašujem, ker mi je zanimivo, da za vsega živega boga potrebuješ soglasje sosedov, za to pa očitno ne. Jaz nisem neposredna soseda, tako da mi je vseeno :)[/quote]

Čisto vseeno ti prav gotovo ni, saj potemtakem ne bi poizvedovala po forumu o tem, kaj praviš?

Sploh ne. Samo sprašujem, ker mi je zanimivo, da za vsega živega boga potrebuješ soglasje sosedov, za to pa očitno ne. Jaz nisem neposredna soseda, tako da mi je vseeno :)[/quote]

Čisto vseeno ti prav gotovo ni, saj potemtakem ne bi poizvedovala po forumu o tem, kaj praviš?[/quote]

Pravim, da si malo zoprna.

Pogovarjala sem se s sosedo, ki mi je povedala za varstvo, prej sploh vedela nisem, ona me je spraševala za dovoljenje in ker nisem vedela, sem tukaj vprašala. Si sedaj zadovoljna? Kaj je treba na tem forumu storiti, da dobiš neškodljive in dobronamerne odgovore. Vprašanje je bilo zastavljeno popolnoma brez negativne energije.

to je še ena izmed tistih super sosed k hoče podjebavat…a soglasje za to k ma sosed boljši avto k ti si že zahtevala?

:))) Šaljivec.

Se pravi, da te to zanima, ker bi s sosedo radi odprli podobno varstvo, kajne? Ne zanima te recimo zato, ker si firbčna penzionistka, ki ima veliko preveč časa in ga namesto sebi in svojim problemom usmerja k sosedovim…

Se pravi, da te to zanima, ker bi s sosedo radi odprli podobno varstvo, kajne? Ne zanima te recimo zato, ker si firbčna penzionistka, ki ima veliko preveč časa in ga namesto sebi in svojim problemom usmerja k sosedovim…[/quote]

:)))

Rada naskakuješ danes, kaj? 🙂

Škoda besed zate, res.

Rajši mi povej naslednje: kaj boš storila sedaj, ko ti je eden od uporabnikov foruma povedal, da dovoljenja sosedov za takšno varstvo ne potrebuješ? Boš šla k sosedi in ji podala dragoceno informacijo?

Ne, najprej se bom tebi zahvalila za dragocene informacije in tvojo dobro voljo pomagati ljudem pri kreiranju lahkotne debate. Obožujem takšne ljudi, kot si ti. Tvoji bližnji morajo biti srečni, da te imajo.

Ne, najprej se bom tebi zahvalila za dragocene informacije in tvojo dobro voljo pomagati ljudem pri kreiranju lahkotne debate. Obožujem takšne ljudi, kot si ti. Tvoji bližnji morajo biti srečni, da te imajo.[/quote]

Bilo mi je v veselje, da sem lahko pomagala. Se toplo priporočam za naslednjič.
Še vedno pa nisi odgovorila na moje vprašanje.

Ne, najprej se bom tebi zahvalila za dragocene informacije in tvojo dobro voljo pomagati ljudem pri kreiranju lahkotne debate. Obožujem takšne ljudi, kot si ti. Tvoji bližnji morajo biti srečni, da te imajo.[/quote]

Bilo mi je v veselje, da sem lahko pomagala. Se toplo priporočam za naslednjič.
Še vedno pa nisi odgovorila na moje vprašanje.[/quote]

Joj, oprosti. Ja, se dobiva s sosedo na kavici pa bova malo podebatirali. Stvar je taka, da varstvo nikogar ne moti, zaenkrat niso niti glasni niti blazno moteči, je pa zanimivo, da je hotel sosed spremeniti streho (iz špičaste v ravno) in je moral pridobiti soglasje od cele ulice. Meni je to hecno, zato sem tukaj vprašala, v upanju na konstruktivno debato.

Bi bilo čisto prav, da bi bilo za to obvezno dovoljenje sosedov, saj vsi vemo, kaj s seboj prinese truma otrok od šundra, tuljenja. vreščanja, žoganja- ni miru ne podnevi ne ponoči. Pa ne samo za bljižnje, tudi za malo oddajene sosede. Vem iz prve roke. Sosedi imajo trop mulcev, od jutra do večera tulijo na vrtu . tako, da se mi,sosedje še pofovarjat ne slišimo med seboj. To ni fer in sem ravno na tem, da bom rekla tem sosedom, da tega tuljenja, ki ga prenašamo že 6 let, ne bom več prenašala, saj zdaj niso več majhni mulci. Pa če zameri ali ne, mi jim zamerinmo, da moramo že 6 let poslušat živalske krike in tuljenje, klicanje in kričanje od jutra do večera, pod oknom, oni pa se relaksirajo v bajti, ali pa delajo spet na novem pamžu…Tako, jaz bi se pozanimala o tem, kako je z dovoljenjem sosedov pri tej dejavnosti, ki sigurno ne bo nemoteča za ostale.

Hvala za tvoj prispevek, verjamem, da vam ni prijetno.

Uuuuf sedaj te bodo pa hijene napadle :))))))

hehe tale pa spada med najboljše monovske konstrukte – po novem bodo morali bodoči starši pridobiti soglasje od sosedov, da lahko začnejo z razmnoževanjem.
Pa toliko govora je tle gor o miru in tišini in zasebnosti v ljubljenih bajticah.

Ja skoraj da bi moralo biti tako, ker so sosedje potem prisiljeni okoli 13 čet poslušati dretje tujih otrok iz neposredne bližine. Veš, v nekaterih državah je tak kodeks, da se med hišami ne tuli, ampak se gre igrat na igrišče in se tam da vse od sebe. Slovenija pa je itak v vsem slabem izjema , tako tudi tukaj ni nobenih ovir za tvoje neomejeno razmnoževanje in nato nadlegovanje sosedov s tvojimi froci dokler ne zrastejo. Tako je, mneenje z druge strani.
Ti se kar rzmnožuj, če se ti da, ampak potem tudi vzgajaj svoje mulce, da se ne sme dreti mmrd strnjenimi hižami, ker to, milo rečeno, moti sosede.

ah dej no, saj so sami monovski sončki, ki se pa že ne derejo. pa njihove mamice in babice tudi ne lajajo ves čas za njimi : brraaavooooo lej kakšna lepa potička, dedi pogleeeej, …….

seveda potrebuje soglasje sosedov, če varstvo izvaja v obliki kot s.p., torej je vse odvisno v kakšni obliki, kako izvaja to varstvo, če gre za O.d.d., ne potrebuje tvojega soglasja, če gre za d.o.o. ali zavod tudi ne, enako če gre za subvencije s strani MŠŠ, tudi ne, torej ne potrebuje ničesar od tebe, razen, če odpre svoj s.p. in na tak način nudi varstvo otrok, potem pa mora dobiti vaša dovoljenja!

Itak, da novodobni starši v večini primerov svojih otrok ne vzgajajo , zato so kot divje živali brez vsakih omejitev in brez obzirnosti, tako kot njihovi starši. Saj otroci se zgledujejo po starših, tako je odgovor na dlani, zakaj so taki..
Raje ne bi živela poleg nekakšne ustanove za čuvanje otrok, res.

Uf, avtorica te teme “Zia mia” bo ob tehle objavah gotovo navdušena. Končno se razprava razvija v smeri, ki si je je želela! Zdaj boste skupaj okrcali svoje sosede, se obrnili na nevzgojeno mularijo nasplošno in naposled obdelali še njihove starše. Popoln popoldan!

Itak, popolen dan za nas, pa nepopolen za take, ki imajo doma trop nevzgojenih mulcev.

In kaj naj jaz????

Imamo sosede, ki so pokonci od pete ure….ko začne ona ropotat z lonci že navsezgodaj.

Ona v kletni kuhinji: Jaaaaaaaaaaaneeeeeeeeeeeeeeeez (ime naključno, izmišljeno),
On iz zgornjega nadstropja: Jaaaaaaaaaaa, kaj je?!
Ona: Ma čuješ al ne?
On: Kaj češ met? @*)/&{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#(89)9
Ona : Pridiiiiiiiiiiiiiiiiiii dol….
On: Čakiiiiiiiiiiiiiiiiiii malo, kaj tuliš?
Ona: Kaaaaaaaaaaaaj praviš?..
.
.
.
.
.
..
in tako ves dan kaj bosta jedla, kaj bo on kupil, kdaj pridejo vnuki, je klicala Frančka, si zalil solato, si oprala copate, si jedu……..

A misliš, da rabijo dovoljenje, ti ki si načela temo.:)))

New Report

Close