Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup otroškega vozička

Nakup otroškega vozička

Noseča sem 6 mesecev in začenjam z nakupom otroškega vozička. Tudi približno ne vem kako bi začela, kaj je potrebno vedno pogledati?
Morda smešno sprašujem, vendar res ne vem.
Prosim za kakšen nasvet, izkušnjo,…

Za začetek pojdi v BC in PIkpolonico pogledat vozičke, da vidiš kaj ti je všeč, 3 ali 4-kolesniki, ali boš vzela komplet s košaro in lupinico, pa koliko si finančno lahko privoščiš.

Obvezno preveri kako ti gresta voziček v prtljažnik avtomobila in lupinica na zadnji sedež pripasat.

Računaj na to, da boš voziček imela 2 leti. Zato izberi lahek in dobro zložljiv voziček, ki zavzame malo prostora.

Meni je bil to eden najhujših nakupov sem pa danes zelo zadovoljna z izbranim.
Najprej kje boš voziček uporabljala. Mesto, makadam….
Je v prtljažniku dovolj prostora?
Trikolesnik, štirikolesnik?
Stabilnost vozička.
Material prevleke.
Obračanje sedeža v smer vožnje in kontra.
Kako se voziček zloži.
Podaljšanje ročajev.
To so nekako bila moja prva vprašanja. Prebrala sem kar nekaj forumov zato, da sem izločila tiste firme s katerimi ima preveč ljudi težave in si naredila seznam tisith s katerimi je večina zadovoljna. To kar se tiče kvalitete izdelave in tudi možnost servisiranja.
Hitro ugotoviš, da vsega kar želiš v enem vozičku ne dobiš 🙂 in začneš vleči kompromise.

Mi potrebujemo voziček za vožnjo po makadamu in res grdih goznih poteh in smo izbrali robusten voziček, z velikimi napihljivimi kolesi, ki pa posledično ne more biti med najlažjimi in lahkimi vozički. Drugo leto, če bomo šli kam na dopust si pa verjetno kakšno majhno marelo omislimo.

Nakup košare pa seveda pri nas ni bilo vprašanje. Dojenček mora na začetku ležati na povsem ravni in ravno prav trdi podlagi kar lahko edino košara omogoči.

Srečno :)))

nova
Uredništvo priporoča

Savrinka najlepša hvala.
Že to ali 3 oz. 4 kolesnik ne vem, drugače pa potrebujem za asfaltirane poti. Vse kar slišim je, da je Peg Perego top. Pri vozičku ne bom varčevala. Bom pa kupila vse v kompletu, torej kot razumem to vključuje avtosedež, lupinico, ki gre na ta sedež in košaro? Kako je pa potem, ko bi otročka želela dati v sedeči položaj in bo lupinica premajhna?
Joj res se soočam z začetniškimi vprašanji, vendar ko brskam po netu me kar mine od poplave vseh informacij, ki so zgolj iz naslova dobrega marketinga in ne vem več kaj verjeti in kaj ne :-S….
Jaz pravim,d a je ustno izročilo še vedno najbolj verjetno in mu gre najbolj zaupati..:-)

košara je ponavadi sama zase, ki se potem samo izstakne dol in se gor namesti športni del ki omogoča sedenje in ležanje, ko je otroček dovolj star za to. Na to isto ogrodje kamo se namešča košaro in športni del se ponavadi montira tudi lupinico. Recimo greš k zdravniku in je otroček v avtu otroček v lupinici. če veš da si hitro konec in je to tvoj edini opravek ne rabiš s seboj tovoriti še košare in prekladat iz lupinice v košaro temveč samo vzameš podvozje vozička in nanjo montiraš lupinico. ZA daljše obiske pa ga daš v košaro. Torej od začetka boš za kratke zadeve potrebovala lupinico in podvozje, za daljše zraven še košaro voziš. Nato pa prešaltaš samo v športni del, takrat so otročki mišično bolje razviti in je ravnanje z njimi zato lažje. Poglej uvoznikovo stran od PP kjer imaš dovolj slikc da ti bo jasno, pa po možnosti še kak video
kot so ti povedale, obvezno morač preveriti kako bo šlo vse v avto in sicer v prtlljažnik in pa kako se pripne lupinica KER VARNOSTNI PASOVI NISO POVSOD ENAKO DOLGI in ne moreš pripeti z varnostnim pasom (mela problem zato povem). Če boš kupila isofix nastavek preveri ali lahko kupiš takega, ki ti omogoča namestitev različnih avtosedežev različnih proizvajalcev za naprej, ko bo otroček večji. V večini trgovin ti vse to tudi pomagajo preveriti v avtu.
Kateri PP imaš ogledan? ČE si kje blizu meje z Italijo se splača glede cen preveriti v Trbižu….mi smo imeli problem ker je bila dojenčica bolj majhna in je v lupinici od PP bila notri tako katastrofalno da smo si sposodili Maxicosi. v PP je bila preveč pokončno, glavica ji je opletala med vožnjo, karkoli sem podložila pod it da bi bolj ležala in pa dala okoli glavice da bi jo fiksirala ni zdržalo poti….je pa tako za nekatere vozičke obstajajo adapterji za lupinice druge znamke. Npr Mutsy lahko kombiniraš z MC lupinico…

Moja priporočila:
– štirikolesnik (stabilnejši od trikolesnika)
– napihljive gume
– možnost obračanja športnega dela v obe smeri
– da se športni del popolnoma oz. skoraj popolnoma poleži
– nastavljiv ročaj po dolžini

Za lupinico (=avtosedež) so ti že napisali. Jaz možnosti, da lupinico daš na ogrodje vozička, nisem koristila niti enkrat, tako da mi ne bi bilo nujno imet lupinice iste firme.

Še dodaten nasvet: ko boš kupovala (previjalno) torbo za k vozičku, si poglej tiste v DM, so lepe, praktične in cenovno neprimerljivo bolj ugodne kot v BC, Pikapolonici,… Če koristiš še 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust na zbrane točke, jo dobiš za manj kot 20 EUR. Jaz sem bila s tem nakupom več kot zadovoljna.

Drugače pa: jaz sem se odločila za Mutsy-ja – 4rider. Sedaj imajo že en nov model, moslim da EVO, če bi kupovala danes, bi izbrala tega.

Zivjo, daj se oglasi na moj meil [email protected], pa ti bom tam pomagala. Me mocno veseli vse kar je v povezavi z otrosko opremo, pa razmisljam, da bi se zacela ulvarjati s svetovanjem starsem o nakupu le te.
Ti z veseljem naredim en ozji izbor in grem s teboj pogledat v trgovine, pa ti prezentirat vsak model, ki bi te zanimal. 🙂
Brezplacno seveda. Bos moja prva “stranka”. 🙂

Ce zelis me kontaktiraj, pa se bova potem naprej dogovarjali.. 🙂

New Report

Close