Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali imate doma likalnik za lase

ali imate doma likalnik za lase

meni frizerka pravi, da naj si ga ne kupujem, da je to treba znat,
da si ne uničiš las

je to res,,ali se bi lahko doma sama ztlikala?

od remington…sicer vaja dela mojstra preden boš zares si lepo sama jih zlikala. pri frizerju ti jih zlika po plasteh od notranjih do zunanjih las, doma boš to bolj težko sama delala. preden si jih zlikam si pa gor pošpricam neki za ”boljše lase”, sploh ni namenjen za likanje. lase si pa uničiš pri frizerki ali pa doma ali pa tudi če si jih na luni likaš skratka kjerkoli, ker taka temperatura je normalno da šok za lase. no skratka jaz si najprej nekaj našpricam na lase potem jih počasu zlikam pred likalnikom gre glavnik, na koncu jih pa še z eno kremo od afrodite mal namažem pa oblikujem in da zgledajo mokri pa vlažni da nimam suhih.

Seveda si boš lahko doma sama zlikala lase, to ni noben kunšt. Sodobni likalniki za lase so tudi dovolj varni, da si ne boš uničila lase. Pomembno pa je, da paziš, da si jih ne likaš mokre, da vzameš tenke pramene las, da ne pretiravaš s temperaturo, raje ponoviš likanje z enim pramenom, kot da ga pregreješ in uničiš lase.

Sicer pa po eni strani ima frizerka prav, in sicer le v tem, da ni treba likalnika kupovati, ampak le zato, ker ni več modno imeti lase v nulo zlikane, bolj modni so naravni lasje. Obstaja tudi cel kup preparatov, ki lase naredijo bolj gladke in ravne, tko da … pomisli, če se ti splača.

nova
Uredništvo priporoča

Imam likalnik ga.ma in sem zadovoljna. Likam si lase že ene 5 let zgolj iz razloga, ker imam že celo življenje skrepane, rahlo valovite lase in po likanju so res voljni, gladki, svetleči. Meni se zdi, da mi likalnik ni uničil lase, ker sem imela take lase še preden sem sploh vedela za likalnik. Res pa je, da se redno strižem, pred likanjem si dam gor zaščito in večinoma se zelo na hitro zlikam, samo toliko da so lasje res lepši.

Kar se samega likanja tiče sploh ni težko, na začetku se malo loviš potem pa se navadiš in je ok, jaz porabim ene 8-10 minut. Lase si razdelim na dva dela, en del na levo ramo, drugi na desno in nato ta en del zlikam po plasteh od notranjih proti zunanjim, nobena znanost, takoj boš osvojila. Res pa kupi kvaliteten likalnik in uporabi zaščito za lase.

Zlato pravilo: en pramen – samo en poteg z likalnikom. Nikar ne vleči dvakrat čez en pramen.
Jaz si pomagam s tem da si lase spenjam v špangicami vrh glave – tiste ki že so zlikani.

Zaščita je obvezna! In če imaš nastavljivo temperaturo si izberi nižje temperature!

Lp

Imam od Rowente in si likam lase vsak dan, večinoma brez dodatne zaščite, pa lasje niso niti najmanj poškodovani. Celo nasprotno, lasje so sijoči, konice se ne cepijo več.
Tvoja frizerka ima bodisi predpotopni likalnik bodisi pretirava, da bi ji ti še naprej nosila denar.

Koliko komplikaj glede likalnika. Likalnik lasje že mogoče poškoduje, če ga ne uporabljamo pravilno, če pa ne pretiravamo z gretjem las in damo gor še kakšno zaščito so rezultati izjemni. Poznam nekaj žensk, ki si likajo lase same doma (tudi barvajo z barvami iz trgovine) in so lušne z lase vred.
Kar kupi si likalnik, ni noben bau bau, frizerji pa delajo rompom pom večinoma zato, ker bi bi bilo za njih boljše, če se prideš vsakič posebej zlikat k njim.

Preden uprabiš likalnik si mokre lase pošpricaj z sprejem za zaščito pred toploto ikalnika. Nato si jih posušiš s fenom in nato polikaš. Sprej pa uporabljam kar tistega od subrine. Lp

Katere izdelke uporabljate za zaščito las (pred in po likanju… vse me zanima)??

ima tvoja frizerka zelo prav. Niso vse ženske vešče rokovanja z lasnim likalnikom -lahko si ob nepravilni zaščiti las in neprimerni temperaturi likanja zelo skuriš in izsušiš lase že po npr. treh uporabah-videno na lastne oči.

Lasni likalnik ni tako nedolžna zadeva – še posebno ne za barvane izsušene lase, ki so po naravi kodrasti, suhi in po moćnosti tudi skrepani.

JAz si polikam le občasno približno 5x letno, kadar uporabim lasne podaljške na špangice za zgostitev in volumen – toliko, da je struktura in pričeska enakomerna in prehodi neopazni.

Jaz imam tudi GAMA. Kakšno zaščito daš gor? Hvala za odg.

Za zaščito uporabljam Kerastase thermique ciment ali nectar. Naredi super lase.

Dejstvo je, da likalnik uničuje lase, neglede na vse trditve.
Videz las je po likanju res da sijoč – zdijo se zdravi, a to je le krinka. Z likanjem si lase zaradi vročine le še bolj poškodujete (opazi, ko si redno likaš po vsakem pranju in si nato enkrat po dolgem času ne).

Če se odločate za likalnik zaradi nekoliko valovitih las, morda težava valovitost tiči ravno v poškodbi las, npr zaradi barvanja (*beljenje). S pravilno nego bodo lasje ponovno ravni. Vzrok za valovitost je lahko tudi postopno (stopničasto) striženje las .

Če pa se odločate za likalnik, ker imate naranvo valovite ali skodrane lase (in vam to ni všeč ali želite spremembe, itd. – kar se me ne tiče) pa vam priporočam nakup kakovostnega likalnika (remington, dražji gama) – frizerka najverjetno uporablja kakovostnejšega kot pa marsikatera gospodična doma, zato lahko pride do mišljenja, da si lahko doma prej “uničite” lase. Lika pa se lahko vsaka oseba (*posnemajte frizerko), sicer pa ne pozabite vaja dela mojstra 😉

Nasveti: likajte posušene lase, če vam likalnik dopušča uporabljajte nižjo temperaturo, likajte nekakšne pramene (ne pa celega šopa las) + dodatna nega

Priporočam vam tudi, da se v primeru likanja še posebaj posvetite negi las. Šamponi in balazami za poškodovane lase, občasno maska za lase, zaščita pred likanjem, olje za lase (po likanju) oz. manjši izbor/kombinacija teh naštetih. *Zaščito ali olje nanesite samo na lase, ne pa na lasišče, saj boste sicer imeli prej mastne lase.

(jaz: likalnik remington, šampon nivea long repair, maska za lase loreal elseve za barvane lase, olje za lase od frizerke) 😉

lp

Kako si naj zlikam lase brez likalnika????????? ;(

New Report

Close