Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Postojnska jama - izlet samo za bogataše

Default avatar

to pa niso heci

Recimo da se družina - oče, mama in dva otroka - odloči, da gre na izlet v Postojnsko jamo.

Ogled Postojnske jame za odrasle: 22,90 €

za otroke 13,70 €.

Je pa res, da obstajajo tudi posebni paketi cenejših vstopnic za ogled Predjamskega gradu, vivarija oziroma razstave metuljev.

http://tickets.postojnska-jama.si/si/ce ... nudba.html
Default avatar

kuc buc

pozabila si še na parkirnino.
Default avatar

FriLLox

Postojnska jama me nikoli ni najbolj fascinirala, no cena je čisto prehuda za eno povprečno družino s otroki...
najlepše stvari so vedno zastonj, a skrite od radovednih oči mase ;)

jamarka

Aprila in maja je bil 50 % popust pri nakupu vstopnic s Pika kartico. Sem dala 33 eur za tri osebe, jaz in dva otroka. Hrano sem vzela s sabo. Parkirala sem pa pred hotelom Jama - zastonj. :)) Takrat so imeli tudi zmaja in razstavo zmajev. Aja, pa v ceno je bil tudi vključena razstava metuljev sveta in vivarij - slednji je bil malima všeč, ker sta dobila svetilke in iskala jamske živalice.
Drugače bi meni bilo tudi drago.
Default avatar

Privatnik

Batagel je privatnik. Verjetno ni kupil jame zahec ampak zaradi dobička?
Default avatar

3_9

Turistične atrakcije so drage. Tko je, isto kot včeraj s tisto temo o prevozih na blejski otok. Pa ni v tujini nič boljše, poševni stolp v Pisi=15EUR/osebo, pa je zgolj vzpon na vrh stolpa in potem nazaj dol.
Default avatar

sonce in oblaki

jamarka je napisal/a:
Aprila in maja je bil 50 % popust pri nakupu vstopnic s Pika kartico. Sem dala 33 eur za tri osebe, jaz in dva otroka. Hrano sem vzela s sabo. Parkirala sem pa pred hotelom Jama - zastonj. :)) Takrat so imeli tudi zmaja in razstavo zmajev. Aja, pa v ceno je bil tudi vključena razstava metuljev sveta in vivarij - slednji je bil malima všeč, ker sta dobila svetilke in iskala jamske živalice.
n

Zaradi takih je pa recesija:)))))
Default avatar

6878097

Privatnik je napisal/a:
Batagel je privatnik. Verjetno ni kupil jame zahec ampak zaradi dobička?
Dokler se kljub takšnim "bogataškim" cenam vozijo polno zasedeni vlakci skozi jamo, ne vidim razloga zakaj bi moralo biti ceneje.
Skrbelo me bo, ko/če bo kljub takšnim ali drugačnim cenam imela firma izgubo in se bo našel nek uradniški genij, ki bo davkoplačevalski denar namenjal za sanacijo podjetja v imenu nacionalnega interesa.
Default avatar

malo pomisli

sonce in oblaki je napisal/a:
jamarka je napisal/a:
n

Zaradi takih je pa recesija:)))))
Bedarija!
Default avatar

šparovne mone

tako je to danes. Šparovne mone, ki so ponosne, da od lufta živijo, pač večine stvari ne bodo mogle videti, pa tudi njihovi otroci ne.
Default avatar

petokraka

Lepše so škocjanske jame.
koliko pa stane ogled slapa Savise. tam dobesedno kradejo denar.
Default avatar

Topsy

Ogled nikoli ni bil poceni, se v casih juge ne.

Je pa to ogled za enkrat. In takrat pac vlozis v to.
Default avatar

veliko je

Jaz sem ob neki priložnosti spomladi želela družino povabiti v Postonjsko jamo. Samo ogled bi za nas pet (pa je bil en otrok še brezplačno) takrat stal nekaj čez 72 EUR. Mi bomo žal počakali, da si jo bodo otroci ogledali ob kakšnem izletu v šoli ali pa ko bodo boljši časi. Enostavno si ne moremo privoščiti takega stroška za tako stvar, pa če je še tako lepa, zanimiva in nekaj posebnega.
Default avatar

primerjava z Nemčijo

Topsy je napisal/a:
Odvisno od jame, recimo tista prva ima voden ogled, ki traja cca pol ure.

Vlakec - lej, v Postojnski jami je njegova funkcija izključno to, da te popelje tja, kjer je zanimivo. Nima neke dodane vrednosti. V Škocjanskih ga recimo ne rabiš, ker si hitro "na licu mesta". Se ti zdi, da je tista vožnja z vlakcem res TISTO ...
V Sloveniji so cene pretirane. V Nemčiji so cenejše znamenitosti, cenejši so kampi, najem mobilnih hišk ob njihovih jezerih, tudi cene v restavraciji so zdaj cirka iste kot pri nas.
Še en primer: vstopnina na Blejski grad ... cirka ista kot za nemške gradove, s tem da imajo tam kar prijetne popuste za družine in da so tam urejeni pravi ogromni in poučni muzeji. Na Blejskem gradu je sicer kar zanimiva razstava, ampak si v pol ure skozi.
Default avatar

Pa še jaz

Res je drago. Enodnevni obisk Plitvičkih jezer je le 110 HRK za odraslega (cca 14,50 EUR), pa otroci do sedmega leta starosti imajo gratis vstop. Pa si lahko tam bistveno dlje kot v jami.
Default avatar

atom...ant

to pa niso heci je napisal/a:
Ogled Postojnske jame za odrasle: 22,90 €

za otroke 13,70 €.
Pa kje živite vsi, ki menite, da gre za "popolnoma normalne cene", vlečete neke brezvezne primerjave s turističnimi atrakcijami po svetu, spregledate plačilo parkirišča, spregledate slabo in grešno drago gostinsko ponudbo, spregledate neusmiljeno teženje osebja v jami ob uporabi svojega fotoaparata in ponujanje grešno dragih fotografij a la Gardaland ob izhodu... A ste z Lune padli med nas?
Trikrat sem bil v Jami. Trikrat navdušen nad naravo in trikrat razočaran nad našim (slovenskim) načinom trženja naravne znamenitosti :(((
Default avatar

MAČEK

"Pa kje živite vsi, ki menite, da gre za "popolnoma normalne cene", vlečete neke brezvezne primerjave s turističnimi atrakcijami po svetu, spregledate plačilo parkirišča, spregledate slabo in grešno drago gostinsko ponudbo, spregledate neusmiljeno teženje osebja v jami ob uporabi svojega fotoaparata in ponujanje grešno dragih fotografij a la Gardaland ob izhodu... A ste z Lune padli med nas?
Trikrat sem bil v Jami. Trikrat navdušen nad naravo in trikrat razočaran nad našim (slovenskim) načinom trženja naravne znamenitosti :((("
Sprašuješ kje živimo? ja vs modernem in nekateri pravijo zelo lepem Slovenskem turbo kapitalizmu! Ja kaj pa jočete sedaj, to ste hoteli to imate! Baje smo nekoć živeli v totalitarizmu, mraku in grdih ter umazanih časih. A v tistih časih sem bil v jami, kar pa je prišel vaš ljubljeni gnili kapitalizem pa nič več.
Mislim pa da cene vseeno niso tako zelo visoke, a potrebno se je le malo znajti. Prav tako ni to nobena pohvala za prejšnji sistem. to je samo resnica!