Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Vrtec - en razred nižje?

Default avatar

nimam še

Nisem še dobila odločbe o vrtcu, vendar sem si danes sama nekaj računala. Zanima me ali prvi otrok, ki ga imaš v vrtcu, pade po novi zakonodaji v en razred nižje plačilo ali ne? Npr. iz 4. razreda v 3.? Tiste, ki ste odločbo dobile, kako so vam upoštevali?

HVALA in lep dan
Default avatar

kako pa?

Kako pa si lahko sama izračunaš? Bi tudi jaz rada, da vsaj okvirno izvem koliko bomo plačevali, ker gre otrok 1.v vrtec.
Default avatar

seveda569

Seveda si lahko sam izračunaš. Saj obstaja lestvica. ti pa menda tudi veš, kakšne imaš dohodke in kakšno premoženje.

Težje je le, če si sp, ker nikoli ne veš, kaj ti bodo upoštevali, pa kateri dan ti pogledajo na bančni račun, ali pa, če sta bila s partnerjem kaj brezposelna ipd.

Za tiste pa, ki imajo stanovanje, pa 3000 EUR prihrankov in redno službo, ni pa noben problem sam izračunat.
Default avatar

revšna

Prvi otrok NE pade niže. Piše v Zakonu ZUJF in velja od 1.6.2012 dalje
Default avatar

mama283136

Ne znam ti odgovorit na vprašanje, poišči izračun na netu.
Me pa zanima, če je dejansko kdo po novem izračunu prišel v nižji razred. Jaz namreč ne poznam nobenega takega, vsi po novem plačujemo več, pa ne samo za 1 razred. Torej?
Default avatar

ni ravno simpl

seveda569 je napisal/a:
Seveda si lahko sam izračunaš. Saj obstaja lestvica. ti pa menda tudi veš, kakšne imaš dohodke in kakšno premoženje.

Težje je le, če si sp, ker nikoli ne veš, kaj ti bodo upoštevali, pa kateri dan ti pogledajo na bančni račun, ali pa, če sta bila s partnerjem kaj brezposelna ipd.

Za tiste pa, ki imajo stanovanje, pa 3000 EUR prihrankov in redno službo, ni pa noben problem sam izračunat.
Jah no, bi rekla, da če nič nimaš, potem bi se še dalo bolj enostavno, ampak a ne upoštevajo tudi otroški dodatek, ki ga še boš dobil? Pa še kakšno melenkost, ki jo ne vede imaš - npr. kakšen kvadrat več, pa npr. zemljišče pod hišo (ki sicer ni pevelika)...skratka - ko dobiš odločbo, ugotoviš, da si pravi bogataš :-)
Default avatar

jazsemga

mama283136 je napisal/a:
Me pa zanima, če je dejansko kdo po novem izračunu prišel v nižji razred. Jaz namreč ne poznam nobenega takega, vsi po novem plačujemo več, pa ne samo za 1 razred. Torej?

No, jaz sem letos padla v nižji razred, a je to le letošnja "izjema", naslednje leto bom pa predvidoma dva višje oziroma ker se več starejšemu (prvemu) ne upošteva en razred nižje, celo za tri višje. No, izjema pa je bilo zato ... predolga klobasarija za opisat, na kratko pa, ker mi letos niso upoštevali preživnine, saj so mi jo "fiktivno" lani, čeprav je nisem prejemala ... dvakrat pa pač istega leta ne smejo. Zato vse tiste, ki imate letos upoštevane neke fiktivne zneske iz žnj leta, pazite, da tega žnj leta naslednje leto več ne upoštevajo.
Default avatar

nasankali smo

mama283136 je napisal/a:
tudi jaz ne poznam nikogar ki bi padel po lestvici. izjeme so samo tisti, ki se jim je slučajno drastično znižal dohodek za 2010. vse ostale so fajn....

meni v odločbi piše da je starejši v enem razredu nižje zaradi mlajšega. a to pol od 1.6. ne velja več? plus, da za drugega po novem računajo 30%?

juhej - junijska plača bo nižja, položnice pa višje! bravo JJ!