Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punce, kaj mi je? (viroza? angina?)

Punce, kaj mi je? (viroza? angina?)

Prosim vas za mnenje. V torek zvečer me je začelo boleti grlo, ampak se nisem sekirala preveč, sem pač mislila, da bo šlo mimo. Včeraj zjutraj me je ful bolelo grlo, ledvica in temperaturo sem imela okoli 37,2. Proti večeru sem se počutila bolje, temp. je bila normalna, edino grlo me je še vedno bolelo. Danes zjutraj sem hotela iti v službo, ampak me grlo boli še bolj, komaj požiram, vrat imam čisto trd in obe bezgavki otečeni in tudi bolita. Vročine nimam.

Kaj bi lahko bilo? Počutim se slabo in brez moči… Hvala.

Angina?

viroza…pri angini je temperatura do 40

Angina. Jaz pri angini nikoli nimam vročine.
Če je prehudo pojdi zdravniku, lahko pa kakšen dan potrpiš in bo minilo.

Hvala za hitre odgovore. Torej obstaja angina brez vročine? Nisem bila bolna že dolgo, tudi na bolniški sem prvič (5 let delovne dobe). Danes popoldne bom poklicala zdravnico, da mi pove, kaj narediti, ker kolikor vem, za angino je potrebno jemati antibiotike. Se motim?

enake simptome sem imela prejšnji teden, bila je samo viroza, po štirih dneh me je nehalo boleti grlo in počutila sem se boljše…

Mi ti tukaj ne moremo povedati.Pojdi k zdravnici se pokaži,daj bris pa boš vedela.
ne vem zakaj za takšne stvari sprašujete tukaj??

Zato ker je moja osebna zdravnica oddaljena 30 km in nimam prevoza. Včeraj ni delala, danes pa šele po 14h. Zanimalo me je, če ima kdo podobne izkušnje in še dobro, da se najde kdo, ki deli svoje izkušnje in pomaga drugim, ne pa da so sami taki, ki pametujejo v tri dni.

Zato ker je moja osebna zdravnica oddaljena 30 km in nimam prevoza. Včeraj ni delala, danes pa šele po 14h. Zanimalo me je, če ima kdo podobne izkušnje in še dobro, da se najde kdo, ki deli svoje izkušnje in pomaga drugim, ne pa da so sami taki, ki pametujejo v tri dni.[/quote]

Pametujem v tri dni?? Torej moj nasvet da greš do zdravnice,ker mi ne znamo kaj ti je… to je pametovanje?
In kaj ti pomagajo naše izkušnje mi povej prosim?Se boš na podlagi njih odločila če greš do zdravnice :/

jaz pa imam zdravnico 80 km oddaljeno,pa kaj čem,ko zbolim grem do nje,ali zvlakom ali pa koga najdem in plačam za prevoz.

Zato ker je moja osebna zdravnica oddaljena 30 km in nimam prevoza. Včeraj ni delala, danes pa šele po 14h. Zanimalo me je, če ima kdo podobne izkušnje in še dobro, da se najde kdo, ki deli svoje izkušnje in pomaga drugim, ne pa da so sami taki, ki pametujejo v tri dni.[/quote]

Pa kake izkušnje? Vsak je mel že vsaj 100 takih izkušenj v življenju! Včasih je bla viroza, včasih angina, kaj pa vemo, kaj maš ti? Za to so zdravniki, in ja, antibiotiki so potrebni pri angini, to bi pa vendarle sodlo v neko osnovno splošno razgledanost…

Pozdravljena!

Če ni angina, je pa lahko tudi infekcijska mononukleoza.
Moj sine je to imel dva meseca nazaj. najprej rečeno, da je angina, dobil antibiotik…po parih dneh še vedno zelo zelo utrujen in so potem nekako le prišli do tega, da je sum na mononukleozo, ki pa je prevečkrat spregledana, ravno zaradi znakov angine in podobno. je pa to tudi ena od viroz. moraš odležati in sčasoma mine. Lahko pa utrujenost traja dolgo… mesec ali pa celo leto… so pa značilne tudi povečane bezgavke…po vsem telesu… tako, da lahko od tod tudi občutljivost v predelu ledvic… pa značilna je povečana vranica, ki lahko ob prevelikih naporih tudi poči… mirovanje in podobno!!!
To je ena od možnosti… ni nič tako hudega… je pa bil pri nas hitri test na mono negativen, so to potrdili šele v infekcijski ambulanti, ko so od tam poslali kri v LJ na “prave” teste.

Če je angina bakterijska, potem je treba zdraviti z antibiotiki – zdravnik to ugotovi z brisom grla. Ponavadi je pri bakterijski angini vročina nad 38 stopinj in se jo tudi težko zbije. Na podlagi naših mnenj in izkušenj si ne postavljaj diagnoze, pojdi raje k zdravniku.

Zato ker je moja osebna zdravnica oddaljena 30 km in nimam prevoza. Včeraj ni delala, danes pa šele po 14h. Zanimalo me je, če ima kdo podobne izkušnje in še dobro, da se najde kdo, ki deli svoje izkušnje in pomaga drugim, ne pa da so sami taki, ki pametujejo v tri dni.[/quote]

Pa kake izkušnje? Vsak je mel že vsaj 100 takih izkušenj v življenju! Včasih je bla viroza, včasih angina, kaj pa vemo, kaj maš ti? Za to so zdravniki, in ja, antibiotiki so potrebni pri angini, to bi pa vendarle sodlo v neko osnovno splošno razgledanost…[/quote]

očitno ti nisi niti osnovne šole končala, ker sploh ne veš, da obstajata virusna in bakterijska angina. samo pri bakterijski se predpiše antibiotike. tvoj nick ti res pristoji.

Pa kake izkušnje? Vsak je mel že vsaj 100 takih izkušenj v življenju! Včasih je bla viroza, včasih angina, kaj pa vemo, kaj maš ti? Za to so zdravniki, in ja, antibiotiki so potrebni pri angini, to bi pa vendarle sodlo v neko osnovno splošno razgledanost…[/quote]

očitno ti nisi niti osnovne šole končala, ker sploh ne veš, da obstajata virusna in bakterijska angina. samo pri bakterijski se predpiše antibiotike. tvoj nick ti res pristoji.[/quote]

A to, a je bakterijska al virusna, bo pa sama pogruntala doma, brez zdravnika? Nick ti res pristoji.

New Report

Close