Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kolikokrat oblečete oblačila preden jih date v pranje?

Default avatar

Jaz tako

Jaz hlače večkrat oblečem, kikle pa sploh redko perem oziroma nesem v čistilnico saj niso v neposrednem stiku s kožo. Ohlapne bluze in puloverje tudi večkrat oblečem, bolj oprijete majčke pa zdaj poleti, ko se švicam oblečem največ dvakrat potem pa vržem v stroj. Spodnje hlače menjam vsak dan, modrce pa zdaj poleti enkrat tedensko, drugače pa ne tako pogosto, saj se od pranja hitro uničijo. Pižamo tudi poleti enkrat tedensko, drugače pa ni potrebe tako pogosto.
Default avatar

ajoj

si pa našla temo. draga moja za vse mone bo tole odločno premalo pranja!

Jah nič ,bom ostala pri računalniku in spremljala kako se bodo zgražale...počakte tolk, da grem po kokice.
Default avatar

perica mica

jaz pa takole:

dnevno menjam: spodnje perilo, nogavice, modrček, majico (oz. bluzo tiste dni, ko sem v službi)

na 2-3 dni: pižamo

večkrat pa oblečem hlače ali krilo (in pa pozimi zgornje puloverje in jopice)

si nekako ne predstavljam, da se po tuširanju oblečem nazaj v prešvican modrc ali majico
Default avatar

jopjaaa

ajoj je napisal/a:

hvala ti za tole:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) res hvala:))))))))))))))))))))))))))))))))lol lol

Jaz si bom pripravila sladoled...čakte bom takoj nazaj.
Default avatar

atom...ant

ajoj je napisal/a:
Maš kokice? OK...

Jaz tako je napisal/a:
packa grda... večkrat hlače??? pa dej ženska, kaj je s tabo? kako si lahko tako packasta, veš kaj je vse po stolih na katere se vsedaš? majčko DVAKRAT??? katastrofa!!! ubogi tvoji sodelavci in družina. modrc samo enkrat na teden, pol boš pa spraševala zakaj imaš izpuščaje po prsih... aja, kikel spoh ne neseš v čistilnico??? omg.. pa pižama enkrat tedensko. ni čudno da si sama in da nobeden noče spat zraven tebe... fuj! sram te bodi... bljak!
Default avatar

jopjaaa

ajoj je napisal/a:

Ampak res, prav začutila sem da si faca, super si, res......pa dober tek:))))))))))))))

Take ljudi imam rada, res!
Default avatar

primi kokico

Jaz sem pa tista ki spi brez pižama, ja, tudi pozimi:)))))

Se me kdo spomni?
Tako sem bila popljuvana da sem še danes mokra.
Default avatar

jaz taaako

Jaz tako je napisal/a:
-hlače, krila največ 2×
-bluza, majčka sedaj poleti - takoj ko pridem domov gre v koš
-puloverjev ne nosim sedaj, noooooooooooooo
-spodnjice - ja nooormalno vsak dan, ponavadi 2× na dan, oziroma po vsakem tuširanju - doma sem poleti brez spodnjic:)
-modrc gre vsak dan v koš - doma ga ne nosim
-pižame ne nosim
-še kaj?
Default avatar

a sem kaj pozabila

kavbojke oblečem večkrat, krila oblečem večkrat, spodnje hlačke menjam 2x dnevno, majčko, ki jo oblečem zjutraj, jo popoldan slečem in oblečem drugo in gre med pranje, aja, pa hlačke, ko dam dol, jih tudi vržem v koš, pižama na dva dni, če imam pozimi pulover nad spodnjim delom srajce, majice, ga ne perem vsak dan, kot ne perem vsak dan reklcov, modrče tudi menjam, nogavice menjam, čevlje menjam vsak dan, umivam se vsak dan, zobe si perem tudi vsak dan vsaj dvakrat, bosa ne maram hoditi, ampak si noge tudi operem, poleg ostalega umivanja, a sem še kaj pozabila?
Default avatar

Kaaaj??!?

a sem kaj pozabila je napisal/a:
Kaj pa ušesa? A??
Default avatar

a sem kaj pozabila

Kaaaj??!? je napisal/a:
ušesa pa nos pa enkrat na leto, da ne slišim tistega, kar mi ni treba slišati in da ne vonjam tistega, kar mi ni treba vonjat ha ha.
Default avatar

Kaaaj??!?

a sem kaj pozabila je napisal/a:
V redu, zadovoljiv odgovor:)
Default avatar

ajojoj

Madona pa eni celo življenje samo perete...na dva dni pižamo zakaj že? Ajoj
Default avatar

planinšek

Tiste ki perete modrce vsak dan:

- a nosite navadne bombažne za stare mame ki so 2 evra,
- al mate modrcov za tisoč evrov?

To mi razložite prosim. Hvala.
Default avatar

jaz tako

vse zgornje dele (tudi jopice, puloverje) lahko samo 1x oblečem, ker se ogromno potim.

hlače pa velikokrat oblečem, recimo 5x vsaj.
Default avatar

pearl

Majčke, tope, srajce oblečem samo enkrat, saj se precej potim in ne predstavljam si, da bi si še enkrat oblekla oblačilo, ki je mokro pod pazduho, ko ga slečem.
Poletne lanene in tanke bombažne hlače tudi perem kar pogosto, maksimalno 2x jih oblečem.
Pižame ne nosim, posteljnino operem na 2 tedna, prevleko za vzglavnik vsak teden.
Default avatar

ajoj

jopjaaa je napisal/a:
sej mi, ki smo fajn se zmer skup najdemo :)
Default avatar

ne eno ne drugo

planinšek je napisal/a:
Moji modrci niso ne po 2€ ne po 1000€... nekje vmes :D

Jih imam pa toliko, da jih lahko menjam vsak dan in jih enkrat tedensko operem (ko perem tudi bluze - se pravi na programu za občutljivo perilo). Mi zdržijo vedno po več let, tako da mi niti na pamet ne pade, da bi jih menjavala le enkrat na teden, zato da bodo dlje časa zdržali. Vsake par let pa res ni tak problem kupit par modrcov. Saj spodnje hlače, nogavice in še kaj tudi ne zdržijo večno in je trebe vedno obnavljat zalogo.
Default avatar

a sem kaj pozabila

ajojoj je napisal/a:
joj, kako ste malenkostne. včasih se vprašam, kje so tiste malenkosti, ko ljudje ne poznajo niti vode, še manj mila, ko nosijo cunje iz naftalina, neumiti pred 14 dnevi in so vonjave neznosne in jih vohaš na "kilometer" stran.
saj ne pišemo o tem, da cunjo, ki jo odvržeš v koš, takoj na roke glancaš, daš v stroj in ga goniš vsak dan. na roke nič ne perem, pere mi stroj, suši mi sušilec, pa zraven še lika, tako nimam dela niti z likanjem. če bi morda imela eno ubogo pižamo, bi jo v ta namen mogoče oblekla dvakrat na teden, da bi jo imela za dalj časa. no. tako jo pa pač zamenjam, vržem v koš, drugo oblečem in tako se svet vrti naprej.
ne vem kakšno težavo vam naj bi to predstavljalo? s pranjem ni dela, pižama čaka v košu in se pere med belimi cunjami za vikend, ko se dovolj nabere cunj, roke si ob tem ne glancam in niso utrujene kot nisem sama, s preoblačenjem tudi ni dela kot ne z umivanjem, če ti pride v navado, da ne onesnažuješ okolja po nepotrebnem tako kot nekateri, ko te zaradi smradu zabije šest metrov pod zemljo ko sredi gužve na busu dvignejo roko, ko se prijemajo za štil, čeprav tega ne rabijo storiti, da jih ne bi že prej vohal, tako da, ne vem kakšne težave imate nekatere s pranjem ali umivanjem?
Default avatar

me zanima res.

planinšek je napisal/a:
No, tole pa tudi mene zanima. Jaz svojih modrcev, ki so čipkasti, s kostjo, malo podloženi ne upam prati vsak dan, ker bi po parih pranjih izgubili obliko in barvo. Pa nasplošno mi je škoda modrce za 20 - 30 eur prat kot gate ali štumfe, pa še prešvicani niso, niti umazani.
Parkrat oblečem, nato pa v stroj.