Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krvni tlak

Krvni tlak

Ali si redno merite krvni tlak. Jaz sem si ga danes recimo po dolgem času, nimam sicer zdravstvenih težav. Danes pa šok. Večkrat zapored sem si izmerila tlak, zgornji preko 140, spodnji pa kar 120. Baje da tale spodnji tlak nič dobrega ne pomeni za moje srce, ledvice in tudi možgane. Baje je to tihi ubijalec. Kaj pa vi kdaj ste si ga nazadnje merili?

Redno ga merim vsak dan, ker ga moram, saj so me dali na bolniško zaradi povišanega tlaka na začetku nosečnosti. Zdaj, ko veliko počivam, pa je v redu, se vrti okrog 110/70. Tebi pa priporočam, da zelo spremeniš način življenja. Pa seveda obisk zdravnika.

Pri takem spodnjem pritisku je obisk zdravnika NUJEN!

nova
Uredništvo priporoča

ko sem ga dosegla zaradi preveč delanja 170/160, je bilo edino, da sem se pri zdravniku znašla. ker mi je spodnji že prej malo nagajal, sem po zadnji “sceni morala začeti jemati zdravila za pritisk. spodnja meja pritiska je 90. tako da ti priporočam, da si ga meriš vsaj trikrat na dan še kakšen dan, dva in če je spodnji pritisk konstantno povišan, pojdi do zdravnika. ker se s tem res ni za hecat.

No da vas potolažim, sebe sem že:) .Šla sem urgentno do zdravnika in ugotovili smo, da je nekaj narobe z mojim merilcem. Meritve pri zdravniku so pokazale, da imam normalen tlak 138/78 pri utripu 84/ min. UH SEM SI ODDAHNILA.:))))

New Report

Close