Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali mi pripada nadomestilo na zavodu?

ali mi pripada nadomestilo na zavodu?

Pred mesecem dni sem dala odpoved. Zaradi nevzdržnih razmer v službi. Skoraj 2 leti sem bila zaposlena v tej firmi, za nedoločen čas, vendar nisem več zdržala. Na žalost mi zaradi tega, ker sem sama dala odpoved, ne pripada nobena pravica na Zavodu za zaposlovanje. Zdaj pa sem dobila slučajno možnost, da se zaposlim, sicer samo za en mesec, vendar bolje kot nič. Kaj bo po poteku te kratke zaposlitve? Mi bo potem pripadalo vsaj 3 mesece pravic in nadomestila? Da si bom lažje iskala drugo službo. Marsikje berem, da te sprejmejo, če si vsaj 3 mesece prijavljen na zavodu za zaposlovanje in službe nisi izgubil po lastni krivdi.

Tudi mene bi to zanimalo, ker tudi sama delam v nezvdržnih razmerah v službi in mislim, da naša zakonodaja res ni fer, saj delavec sploh ni zaščiten, kot bi moral biti. Tudi jaz sem zaposlena za nedoločen čas, s tem da delam pri tem delodajalcu že 9 let.

Ni pošteno, da ne pripada nadomestilo tistemu, ki je trpel npr. šikaniranje na delovnem mestu, pa delodajalec oziroma šef ni nič storil zoper to. Tudi jaz želim dati odpoved, če se ne bo res kaj konkretno spremenilo. Pritiski so tako hudi, da človek enostavno tega ne zdrži. In zdaj bom jaz kriva, ker bom dala odpoved in se rešila nadlegovanja na delovnem mestu. Poslanci pa lahko po preteku mandata še 12 mesecev dobivajo nadomestilo za svoje (ne)delo v parlamentu. Res, fajn država je Slovenija. 🙁

Kaj ima to veze z državo in poštenostjo? Delavec mora v takih primerih nekaj narediti. In to nekaj je prijava delodajalca ustreznim organom, magari iti po poti vse do sodišča in dokazati svoje. Skratka, možnosti so, če jih izkoristiš, pa je drug problem. Ti si kriva v toliko, da ne reagiraš.

te razumem, to moram najprej poudariti.

vendar……….

*nekaterim se ne ljubi več delati, ker delajo že čez 35 let in so utrujeni (jaz)
**nekaterim tudi že preseda, ker morajo od obrtništva, ki ga opravljajo, dajati 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državi,
***nekateri ne prenesejo več pokvarjenih šefov in hudobnih sodelavcev.
****nekateri so siti nepravičnih plač

ampak vsi moramo zdržati v službi, dokler si SAMI ne najdemo boljše delo.

predlagam ti, da si iščeš drugo delo in šele nato daš odpoved.

Ja lej, ce imas tako ali tako namen dati odpoved potem bi mirno lahko v sluzbi lezala kot krava (pardon izrazu), noge v luft, lepo v izi kofetkala, ko bi sefek zatezil bi ga poslala v p.m. in se kaj hujsega (sej vem da imate mone bogat besedni zaklad, tokrat bi ga namesto le v virtuali tudi v realnem zivljenju dala iz sebe) in rekla da cakas na odpoved. Zdaj nimas ne nadomestila, ne samozavesti, ne nic – delodajalcu pa je fino da se te je takole znebil. Tako bi imela pa vsaj zadoscanje da si debilkotu povedala kar mu gre in se nehala zreti v sebe. No, ce nisi taksna oseba, bi pa pac dala nogice na mizo, pila kavico in ko bi ti zacel tezit bi rekla da cakas na inspektorja s katerim si se danes dogovorila ker si ga prijavila zaradi mobinga. Bi videla potem faco od frajercka. In to bi tudi mogla naredit – prijavit modela zaradi mobinga. To je kaznivo dejanje v nasi drzavi, upam da se tega zavedas. Potem bi lahko na zavodu rekla da si dala zaradi tega odpoved, ker si prijavila to lahko tam potrdijo in od zavoda bi bila upravicena do nadomestila. Ne se pustit kar tako punce! To kar delajo z vami bodo jutri z drugimi, samo zato ker mislijo da se jim nic ne more zgoditi.

Zakon pravi, če si v zadnjih 24 mesecih vsaj 9 mesecev bil v delovnem razmerju, katero ti je prenehalo zaradi poteka pogodbe, stečaja firme itd., ti pripada 3 mesece nadomestila in vzamejo za osnovo zadnjih 8 plač. Luknja v zakonu je, da če boš zdaj čimprej vsaj en mesec v delovnem razmerju in se ti bo prekinilo, ker bo pač potekla zaposlitev za določen čas, imaš možnosti, da ti to upoštevajo, seveda bo odločala komisija na ZRSZ. Srečno!

V tem primeru bi jo jaz tožil zaradi povzročanja poslovne škode – tudi ko človek da odpoved, se pričakuje od njega, da bo tiste 3 mesece, kolikor traja odpovedni rok, izvajal svoje zadolžitve.


pogodba se lahko sklene tudi samo za en mesec

Če boš delala samo en mesec, i nadomestilo z zavoda žal ne pripada.

https://www.facebook.com/actio.si

Bistveno je to, ali greš iz ene službe v drugo brez prekinitve, ali boš vsaj 1 dan brezposelna in nato nadaljevala z zaposlitvijo oz. se zaposlila pri novem delodajalcu. Si še vedno v odpovednem roku in delaš pri prvem delodajalcu, ali si že zaključila z delovnim razmerjem?

Tudi mene tole zanima. Kako je z nadomestilom, če daš v prvi službi sam odpoved in se v drugi službi zaposliš za 1 mesec – dobiš nadomestilo?
Hvala in lp

New Report

Close