Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dopust hrvaška

dopust hrvaška

Kaj se bolje splača? Hrano kupiti že v Sloveniji ali na Hrvaškem?Kako delate vi?

Ker imamo vikend, kar se da, peljemo s seboj.
Že zato, da hrvatom ne damo zaslužka 🙂

Ravno zadnjič sem brala , da je košarica na Hrvaškem zaradi dviga ddv-ja za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja kot v Sloveniji, poleg tega še dodatno zvišajo cene v trgovinah v turističnih krajih med sezono (zaradi tega so domačini čisto besni, razen tistih, ki živijo od turizma). Jaz ponavadim spraznem hladilnik, meso, mleko , kruh.. pa kupim spodaj.

Niti slučajno se mi ne da tovorit hrane s sabo, pa že prej it do trgovine, pa doma hranit in prekladat … cene pa se ne glede na DDV kaj posebej ne razlikujejo od naših.
Ja, trgovina ob kampu bo imela višje cene, drugje pa so cene čisto primerljive z našimi.

S sabo nesem le to, kar bi se mi v času dopusta doma v hladilniku pokvarilo, vse ostalo se kupi spodaj.
Pač namesto Pomurskega mleka kupiva Dukat, pa namesto Argete Gavrilovič pašteto…., le mineralna voda mora biti Radenska in radler Unionov.

S seboj nesem samo za prvi dan, da mi ni treba takoj v trgovino, ostalo pa nabavim tam.

Mi vzamemo čisto vse od pijače naprej. Tam kupujemo le kruh in meso.

Čehi.

It’s a free country.

It’s a free country.[/quote]

Ni free, samo vi si jo tako jemljete. S celim prtljažnikom hrane čez mejo, na plažo hladilno torbo s sladoledom in nektarinami iz naših štacun, bognedaj na pijačo v kafič. Nastanjeni itak vsi pri prijateljih pavšalistih na črno ali v taščinem apartmaju – spet na črno.

Potem pa jokate, kako ste nezaželeni gosti pr Hrvatih. Seveda ste, ker ni nobenega profita od vas, samo gužvo delate. In hočete nevemkakšen nivo turistične ponudbe, plačat pa niste pripravljeni nič, še zaradi cestnine je en sam jamr vsako leto, pa je to marsikomu praktično edini denar, ki ga pusti Hrvatom.

Čestitam za ta komentar!

It’s a free country.[/quote]

Ni free, samo vi si jo tako jemljete. S celim prtljažnikom hrane čez mejo, na plažo hladilno torbo s sladoledom in nektarinami iz naših štacun, bognedaj na pijačo v kafič. Nastanjeni itak vsi pri prijateljih pavšalistih na črno ali v taščinem apartmaju – spet na črno.

Potem pa jokate, kako ste nezaželeni gosti pr Hrvatih. Seveda ste, ker ni nobenega profita od vas, samo gužvo delate. In hočete nevemkakšen nivo turistične ponudbe, plačat pa niste pripravljeni nič, še zaradi cestnine je en sam jamr vsako leto, pa je to marsikomu praktično edini denar, ki ga pusti Hrvatom.[/quote]

Joj, koliko pretiravanja in izkrivljanja, da bi dokazala svoj prav! Govora je bilo samo o hrani.

Kaj od tega, kar si naštela, pa pravzaprav ni dovoljenega – razen bivanjana črno seveda? Če so ti ljudje, ki bivajo v sposojenih prikolicah in apartmajih, prijavljeni, potem je vendar vse OK?

Tudi mi nesemo s seboj par malenkosti, pa sladkarije, ki so pri njih zeloooo drage. Sicer vse kupujemo v njihovih trgovinah.

Saj nisem rekla, da kaj prepovedanega počnete, samo to, da ste Čehi.

Kakšen ugled so imeli češki turisti že v času naše bivše skupne domovine (nam najbrž Hrvati takrat niso smeli povedat, da smo popolnoma enak poden), se pa najbrž spomniš. S polnim prtljažnikom čez mejo, narest zastoj na avtocesti in gužvo na plaži in lepo nazaj domov. Takega turista ima pa ja vsak rad.

TIsti o Čehih
Še v prejšnji državi če si hodil na morje si videl kako Nemci Nizozemci in drugi (brez Čehov)imajo povne prtljažnike hrane. IN to se dogaja tudi sedaj. Ker pa si od tam ,seveda jih zagovarjaš.

Ne nosimo. Bili prejšnji teden (Istra) in cene so praktično enake kot pri nas. Nekatere stvari so celo malo cenejše. Nakupovali smo v trgovskem centru. Verjetno so v kampih malo višje cene. Mimogrede, cigarete so celo par centov cenejše kot pri nas (govorim za tiste, ki jih jaz kadim).
Tudi kepica sladoleda je cenejša kot v Ljubljani.

It’s a free country.[/quote]

Ni free, samo vi si jo tako jemljete. S celim prtljažnikom hrane čez mejo, na plažo hladilno torbo s sladoledom in nektarinami iz naših štacun, bognedaj na pijačo v kafič. Nastanjeni itak vsi pri prijateljih pavšalistih na črno ali v taščinem apartmaju – spet na črno.

Potem pa jokate, kako ste nezaželeni gosti pr Hrvatih. Seveda ste, ker ni nobenega profita od vas, samo gužvo delate. In hočete nevemkakšen nivo turistične ponudbe, plačat pa niste pripravljeni nič, še zaradi cestnine je en sam jamr vsako leto, pa je to marsikomu praktično edini denar, ki ga pusti Hrvatom.[/quote]

slovenci že leta in leta rešujemo hrvaško turistično sezono… hrvati nas pa ne marajo, ker smo pač hrvati…

jaz bom nesla hrano zraven. že zato, ker dopustujem na otoku, kjer je trgovin bolj malo, tisto kar pa je, pa se prodaja po oderuških cenah. sadja in zelenjave pa itak ne moreš s sabo tovorit za 2 tedna. in v dveh tednih bom hrvatom pustila dovolj denarja tudi brez tega.

Za nekatere je res bolje,da ostanete doma,dol delate samo svinjarijo.Pojdite na dopust v svoj gozd in si tja nesite vso nakupljeno hrano

It’s a free country.[/quote]

Ni free, samo vi si jo tako jemljete. S celim prtljažnikom hrane čez mejo, na plažo hladilno torbo s sladoledom in nektarinami iz naših štacun, bognedaj na pijačo v kafič. Nastanjeni itak vsi pri prijateljih pavšalistih na črno ali v taščinem apartmaju – spet na črno.

Potem pa jokate, kako ste nezaželeni gosti pr Hrvatih. Seveda ste, ker ni nobenega profita od vas, samo gužvo delate. In hočete nevemkakšen nivo turistične ponudbe, plačat pa niste pripravljeni nič, še zaradi cestnine je en sam jamr vsako leto, pa je to marsikomu praktično edini denar, ki ga pusti Hrvatom.[/quote]

Da bi kuhala na morju?Ni šans.Res,da vsako leto najamemo apartma,ampk vse kar skuham tam je jutranja kava.Raje uživam teh par dni na plaži z otroci,pojemo kak burek,hamburger,gremo na pico,sadja imajo dovolj….Prizmam,da se ta teden ne prehranjujemo najbolj zdravo,ampak sory,to je dopust,uživanje,z veseljem tam pustim zadni evro,ki ga imam s seboj.

Da bi kuhala na morju?Ni šans.Res,da vsako leto najamemo apartma,ampk vse kar skuham tam je jutranja kava.Raje uživam teh par dni na plaži z otroci,pojemo kak burek,hamburger,gremo na pico,sadja imajo dovolj….Prizmam,da se ta teden ne prehranjujemo najbolj zdravo,ampak sory,to je dopust,uživanje,z veseljem tam pustim zadni evro,ki ga imam s seboj. //qoute

Vidiš, jaz bi pa znorela, da bi se morala cele dneve valjat po plaži, jest hambiče,bureke. Apartma vzamemo zato, da nam ni treba jesti hambičev in pic…da nismo vezani na prehrano (največkrat ne prav dobro) v hotelski menzi in da nam ni treba 3x na dan nekam jest, pa vmes na plažo, pa jest,pa na plažo. To je zame mora in ne dopust.

Vse in to dobesedno vse pripeljem iz Slo. pivo, vodo, meso, salame, sir, mleko, sladkor , vse začimbe , vse kar potrebuje gospodinjstvo , zakaj že ????? ker so Hrvati prepotentni, žaljivi in kar je najhuje, veliki nacionalisti, ne marajo nas ne od včeraj temveč od osamosvojitve dalje , spomnite se kako so udrihali po nas , ko smo se še kregali okoli meje, vsi časopisi na hrvaškem so bili žaljivi do slovencev, bojkot slovenskih proizvodov je bil na dnevnem redu , zmerjali so nas s avstrijskimi hlapci , Bečki konjušari, škrti Janezi itd, in sedaj naj jim dam zaslužit s nakupom v njihovih trgovinah, ko jih j*be , ne kupujem nič , razen kruha in časopisov.
Pred sezono in sedaj v sezoni nas hvalijo, tradicionalno smo: najbolji gosti, dragi susjedi, dobri potrošači, ko bo sezone konec bomo pa zopet deklarirani kot , gosti koji malo troše , slovaki, česi, slovenci, mađari su populacija masovnog turizma koji hrvatskoj ne treba !!!!!
To, da smo jim med vojno reševali turizem so že zdavnaj pozabili, celo tako so nesramni , da danes trdijo, da smo hodili med vojno , ker je bilo vse poceni in smo jih zaradi tega izkoriščali.
Vsi državljani EU so lahko kupovali nepremičnine na Hr. RAZEN Slovencev !!!!!!!!, nam je bilo to dovoljeno od leta 2009, lansko leto se je turistična agencija na Krku pritožila, da so prospekti, jedilne karte, informacije v vseh jezikih RAZEN v Slovenščini, odgovor je bil, saj znate Nemško in Angleško, berite v tem jeziku, zame je to podjebavanje , da o tem kako so se delali norca na lokalnih radijskih postajah niti ne govorim, Janezki se bune, Bečki konjušari bi u svom jeziku itd.
Čehi ???? no po tej logiki imajo hrvati 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gostov Čehov !!

Sami ugotavljate, da nas Hrvati ne marajo, to tudi pokažejo, ampak še vedno rinete dol. Meni še na kraj pameti ne pride, da bi se silila tja, kjer sem nezaželena.

Nimam pojma, kam na Hrvaško hodite in kako se do njih obnašate, jaz imam od spodaj same dobre izkušnje.
Se pa obnašam normalno in se nimam za nekaj več od njih, ravno tako, kot pa ko sem na dopustu pozimi v Avstriji.

Pa še popravki za prepeljem s seboj
– bečki konjušari je izjavil Bora Đorđević iz Srbije
– nepremičnin nismo mogli kupovati VSI prebivalci EX-YU, ni to veljalo samo za Slovence, prav tako pa Hrvati niso mogli kupovati v Sloveniji
– tam, kjer jaz hodim, so še jedilni listi v zakotni konobi pisani tudi v slovenščini, že pred leti na Bolu je bilo isto
– o štosih na računov Slovencev pa – spomni se npr.slovenskih štosov na račun Hrvatov

Ja zakaj pa sploh hodiš dol, to me pa res zanima? jaz ne bi šla v Bušmandijo, če bi jo sovražila tako kot ti Hrvaško, pa če mi jo zastonj dajo!


Bom jaz tebe mal popravu
To kar je izjavil Bora Đorđevič ponavljajo do onemoglosti , poleg dodajo še svoje globokoumne misli , prejšni teden je naš pametni JJ njihovemu predsedniku odgovoril zelo *diplomatsko* kdaj mislimo retificirati sporazum o sprejemu Hr. v EU, odgovor : lahko smo zadnji !!!! in nastal je vik in krik o dobrososedskih odnosih s Slovenci , lokalne postaje so si dale duška na račun sloveceljnov .
Barca, preberi še enkrat KDO ni mogel kupovati, VSI državljani ČLANIC EU so lahko kupili nepremičnino RAZEN slovencev, PREBIVALCI EX JUGE NISO ČLANI EU razen Slovenije seveda, če pa ti veš , da je še katera republika iz bivše države član EU, super jaz zanjo ne vem !!!!

New Report

Close