Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rdeč kolobar po piku komarja

rdeč kolobar po piku komarja

pozdrav,zanima me,ali se še komu po piku komarja naredi rdeč kolobar,madež v velikosti kovanca za 5 centov?Seveda temu primerno srbi in zateče…Predvčerajšnjim je prvič ves marogast postal sin,zdaj smo takšni vsi trije.Fenistil ne pomaga…
Nasveti?

Tudi jaz imam podobno težavo in se sprašujem, kaj narediti… Nekaj me je pičilo (sigurno ni bil klop) pred cca 1,5 meseca. Prve dni je bilo videti obupno, krvav krog v velikosti cca 3 cm in več, srbelo ful, sem že hotela k zdravnici, a je bila na dopustu (na urgenco se mi ni zdelo vredno),potem se je pomirilo, a ne čisto izginilo.
Evo, pred nekaj dnevi naredim depilacijo, in se vsa zadeva ponovi še v hujši obliki: imam rdečo oteklino v velikosti kvadrata vsaj 7 x 7 cm, čez pol zadnjega dela bedra… Srbi sicer nič, ampak ne vem, kaj je to…
Če ima kdo kakšen nasvet? Je smiselno iti do svojega zdravnika ali se bom osmešila? Prosim….

Ce to ni samo madez, ampak kolobar, se pravi obroc kjer je notranjost svetlejsa, potem kar k zdravniku.

Če je na sredi svetlejše, bi bila lahko borelija. Tako je bilo pri meni. In, ja tudi komarji jo prenašajo.Rdečina, jaz bi šla TAKOJ k zdravniku.

iskreno, od vseh krem..meni najbolj pomaga domači šnops, parkrat namažeš, prvo neha srbeti, potem pa se še kolobar zmanjša

preverjeno stokrat

nikoli nisem bila alergična, do pred tremi leti, ko so me opikali tigrasti komarji in sem dobila hudo alergijo z ogromnimi rdečimi oteklinami po telesu, da sem morala na urgenco.
tri tedne nazaj sem dobila ponovno nekaj pikov mrčesa, spet reakcija takšna, da mi je od zapestja drevenelo, nisem mogla stopiti na nogo. odšla sem ponovno k zdravniku.
sama sem imela otekline v velikosti srednje džezve ali srednjega lonca.
kamagel uporabi, če imaš, hladi in opazuj, če bodo še kakšne druge reakcije, kot je dušenje recimo.
je pa to manjša alergija na pike.

Praviš, da sigurno ni bil klop, kaj pa če je vendarle bil? Preveriti pri zdravniku ni greh, lahko da je bil tvoj ‘skriti obiskovalec’ in se je prisesal na kožo, spustil svoj strup in nekako odpadel ob kakem drgnjenju ali kaj podobnega in v bistvu sploh opazila nisi, da imaš klopa?

SIcer klopa lahko fašeš tudi sredi mesta, tko da ni nujno da si se potepala v kakšnem brezpotju.

Pojdi do zdravnika, to niso heci.

pri nas je sredi kolobarja malo temnejša pika-mesto vboda.Srbi,boli,skeli,zatečeno kar hudo,danes grem z malim k dežurnemu…

to so neke (hudičeve) mušice. tisti bolj občutljivi (imamo nekaj takšnih doma) dobijo kar velike rdeče fleke. srbi ko hudič, pa malo trše je na otip. pozna se pa tudi kakšne tri tedne.

proti praskanju kakšen claritine, lahko hladiš če ti pomaga.

Tudi moj otrok, ki je sicer tudi drugače občutljiv za komarjeve pike in je imel vedno po piku še dva do tri dni rdečo pikico z manjšo oteklino ima od včeraj ogromno oteklino premera približno skoraj 5 cm. V bistvu izgleda bolj kot buška od hudega udarca ampak skrbi me to, ker se je čez dan namesto, da bi se zmanjšala še povečala??? Mazala sem s tisto kremico, ki je za po pikih komarjev za majhne otroke in ni učinka. če se bo oteklina širila je verjetnost, da je prišlo do infekcije saj se je otrok praskal in bomo morali do zdravnika.

New Report

Close