Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SPET JE BEŽAL V SMRT

SPET JE BEŽAL V SMRT

Ponoči je bila spet prometna nesreča s smrtnim izidom. Nekje pri Slovenj Gradcu, na neki lokalni cesti.
Voznik OA je bežal pred policijsko patruljo in se zaletel v drevo.

Za en (hud) PREKRŠEK je prišlo do smrti. Kako se zdaj počutijo policisti, kako domači pokojnika?

Zdaj boste planili – “sam si je kriv, bil je pijan, kaj če bi, pa kaj če bi…….”

Letos je izredno malo (če lahko tako rečemo) smrtnih prom. nesreč. Včasih jih je bilo tak čas že 200, danes niti 50. OK, tudi te so nepotrebne.
Ampak še največ jih ‘povzročijo’ policisti, ki lovijo kršitelje po vaških poteh in njivah.

Seveda se mora ustavit policiji. Ampak – da ljudje umirajo ali so hudo poškodovani za en klinčev prekršek – to pa ni prav.
Ker ima policija mnogo drugih možnosti. Obvesti sosednje patrulje, preverja reg.tablico, lastništvo, ga počakajo doma…

Kruto je to, res!

Nekaj morajo ukrenit na policiji. In v ves primerih nastrada vaški folk – ko bi jim vsaj kdaj uspelo ubit (onesposobit) resnično barabo!

Enkrat je en tak bežal ponoči pred policijo. In prehiteval v škarje, tako da smo bili hkrati trije vzporedno na cesti. Bil je tako blizu, da mi je odletelo levo stransko ogledalo. S kako hitrostjo je vozil, si verjetno predstavljaš. In če bi šlo le kakih 10 cm bližje, zdajle tega verjetno ne bi pisala, zahvaljujoč enemu takemu ubogemu, ki ga je preganjala policija.

Ne bom planila po tvojih komentarjih, ampak kako bi zagovarjala to, da ga policija ne bi ustavljala (ali pa ker ni ustavil, bi samo popisali reg.tablico), on pa bi povzročil prometno nesrečo, kjer bi umrla tebi draga oseba?

Žal, ampak pijan človek NE sodi na cesto.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi bilo res po tvoje, če narediš prekršek, preprosto uideš. Če nimaš registracije, ti noben ne more nič in lahko mirno delaš prekrške naprej. Bo tako bolje? Manj nesreč?

Vidiš, ČE ga ne bi lovili, ne bi bila v nevarnosti!!

To vidiš, je še večji absurd. Lovit prekrškarja po javni cesti – brez obvestila za druge –

IN SE JE POLICISTOM GLADKO JE*ALO, KAKO BOSTE VI ZVOZILI ALI NASTRADALI.

Veš koliko nič hudega slutečih je izpostavljeno RESNI NEVARNOSTI, da policisti lovijo/ulovijo
enega samega prekrškarja???

A tebi se to zdi prav? Upam, da si dobila odškodnino – ne samo za špigel, temveč tudi za prestan strah! In medaljo za svojo iznajdljivost!

Vidiš, ČE ga ne bi lovili, ne bi bila v nevarnosti!!

To vidiš, je še večji absurd. Lovit prekrškarja po javni cesti – brez obvestila za druge –

IN SE JE POLICISTOM GLADKO JE*ALO, KAKO BOSTE VI ZVOZILI ALI NASTRADALI.

Veš koliko nič hudega slutečih je izpostavljeno RESNI NEVARNOSTI, da policisti lovijo/ulovijo
enega samega prekrškarja???

A tebi se to zdi prav? Upam, da si dobila odškodnino – ne samo za špigel, temveč tudi za prestan strah! In medaljo za svojo iznajdljivost![/quote]

???

In tisti je cepec, idiot, kreten … je pa zate ubogi revček, ki je bil prisiljen bežati?

(Nisem dobila ničesar, samo še danes sem hvaležna, da je z mano vse ok.)

čaki no. a če bo pa za tabo policaj tekel, ker si ravno tako naredila prekršek in se boš ob tem zaletela v katalaber ali kakšen znak, bo spet policaj kriv, če si ti kradla in se ob tem poškodovala? seveda, ko bo kdo 200 prigonil in se bo zakantal, bo kriv pa steber pod mostom, ker tam pač stoji. in če ne bi prišlo do smrtnega izida, bi bilo pa delo policije v tem primeru pravilno? ali pa če bi zaradi objestnosti ubežnik umrl kdo drug, bi seveda policija spet ravnala pravilno?

recimo za ta primer spodaj bi morali policisti odstraniti ves živež in cest, da bi ubežnik lahko postopal prosto po prešernu ali kako?

“Prometna nesreča se je zgodila okoli pol devete ure zjutraj, a tisto, kar so videli prebivalci Most, je bil le zaključek filmskega pregona, ki se je začel že pred tem, na drugi strani mesta. Policisti so namreč 29-letnega voznika zasledovali vse od Dunajske ceste, od tam do Zaloške pa si je privoščil vrsto prekrškov. “Poleg že omenjenega je vozil tudi v nasprotni smeri v krožišču, upošteval pa ni niti zakonitih odredb policistov,” nam je včeraj pojasnil tiskovni predstavnik ljubljanske policijske uprave Vinko Stojnšek. Tudi v križišče Zaloške in Kajuhove je zapeljal kljub rdeči luči na semaforju, v tistem trenutku pa je iz njegove leve smeri pri zeleni puščici v križišče zapeljalo policijsko vozilo, ki je ob tem uporabljalo tudi znake za prednost. Po Stojnškovih besedah sta se vozili oplazili oziroma trčili, pri tem pa je voznika clia, ki ni bil privezan, vrglo iz avtomobila. Hudo poškodovanega voznika so reševalci odpeljali v klinični center, medtem ko sta se njegova sopotnika lažje poškodovala.”

Žal je naša zakonodaja takšna, da te morajo ujeti pri dejanju.
Če bi prekrškarja pustili domov in ga čakali pred vrati, mu ne bi mogli več dokazati, da je prekršek res storil in bi ostal nekaznovan ter se smejal v brk vsem, ki ne delajo prekrškov in ne bežijo.

Potem bi lahko bežali vsi povprek ali pa sploh ne bi več potrebovali policije in bi se počasi pobili na cestah.

Bi bilo tako bolj prav?

Sem pristaš ŠE VEČ POLICIJE na naše ceste. Žal je to edini način, da začnemo voziti po predpisih. Dokler se naše glave ne resetirajo in ne začnemo brezkompromisno upoštevati predpise, je to edina rešitev.
Takrat, ko bomo pa vsi šli na cesto z mislijo, da je treba voziti po pravilih in bomot ako tudi vozili ter se obnašali, potem policija na cestah ne bo imela več nobenega dela.

???

In tisti je cepec, idiot, kreten … je pa zate ubogi revček, ki je bil prisiljen bežati?

(Nisem dobila ničesar, samo še danes sem hvaležna, da je z mano vse ok.)[/quote]

Seveda ni revček – DAJ PREBERITE ŠE 1 X – policija ima veliko več drugih možnosti, da ustavi prekrškarja.
1. obvešča OKC, ki koordinira in preusmerja druge patrulje na relacijo
2. imajo stinger (ježevec, ki prebode gume)
3. skrbijo za varnost drugih udeležencev (obveščanje po radiu, en patrulje lahko ustavljajo udeležence v prometu, ker se na tej cesti izvaja ‘hajka’
4. mislim, taktik je cela vrsta – za vsak odsek ima policija izdelan načrt

Tako da – brezglavo norenje in zasledovanje je SKRAJNA MOŽNOST policije!!

Toliko v vednost, vam poštenjakarjem v prometu.

‘objestnost s primerami’ – ti pa si butasta!

???

In tisti je cepec, idiot, kreten … je pa zate ubogi revček, ki je bil prisiljen bežati?

(Nisem dobila ničesar, samo še danes sem hvaležna, da je z mano vse ok.)[/quote]

Seveda ni revček – DAJ PREBERITE ŠE 1 X – policija ima veliko več drugih možnosti, da ustavi prekrškarja.
1. obvešča OKC, ki koordinira in preusmerja druge patrulje na relacijo
2. imajo stinger (ježevec, ki prebode gume)
3. skrbijo za varnost drugih udeležencev (obveščanje po radiu, en patrulje lahko ustavljajo udeležence v prometu, ker se na tej cesti izvaja ‘hajka’
4. mislim, taktik je cela vrsta – za vsak odsek ima policija izdelan načrt

Tako da – brezglavo norenje in zasledovanje je SKRAJNA MOŽNOST policije!!

Toliko v vednost, vam poštenjakarjem v prometu.[/quote]

Mislim, da je tudi pokojni razmišljal enako, da ga policija še kje čaka in je zato iz magistralne ceste Dravograd – Slovenj Gradec zapeljal na vzporedno lokalno cesto. Ne na njivski kolovoz, le na vzporedno asfaltirano lokalno cesto.

PS – Noben od naših lokalnih radijev (imamo 3 v Slovenj Gradcu) po polnoči nima lastnega programa, Val 202 pa redkokdo posluša.

Ne me razumet narobe; niti slučajno ne privoščim nikomur takega razpleta .. a na srečo ni bil vpleten še kdo drug, nič kriv.

Se podpišem!

Se podpišem![/quote]

Od bab na monu, ki nimajo niti izpita za bicikel – kaj drugega tudi ne moreš pričakovat!

Če pa že katere ima VD – ste že slišale, da so kazni tudi za počasne voznike? Za štalarje, ki ne vozijo po predpisih? Ki delajo gužvo?

Kruto…ah dej a ti to resno?

Res ne vem, kaj maš za bežat pred policijo, če si kriv. Norcev je na cesti vedno več. In za enega takega, ki se mu pač ni posrečilo spi***t mi pač NI žal, pa naj se še tako kruto sliši.
Če se ne bi v drevo zabil, bi šel pa drugič SPET pijan na cesto, ogrožat sebe in druge. J**I GA!

Upam, da boste tudi v naprej tako glasne, pravične in oh in sploh univerzalne.

Ko bodo vašega sina, prijatelja, moža……….lovili in bo končal razmazan po asfaltu – za kazen, ki znaša 1200 eur….

POTEM PA KOKODAKAJTE!!

Očitno pa v banana SLO potrebujete rablje, da vas razredčijo, da vas ne bo toliko na sociali, da boste še naprej lahko pametovali – seveda na monu in pod vaškimi kozolci. TO JE ZA VAS!

Ali potem praviš, da so ga policaji lovili zato, ker je vozil po pravilih oz. celo prepočasi?

Sam je bežal, nihče ga ni silil. Ampak kako hitro je Goršek postavil komisijo, ki je v rekordnem času ugotovila, da je vse zakonito. Ko bi bili še v drugih postopkih tako hitri.

sprejmem vsak kompliment, zato najlepša hvala.

bi pa iz tvoje vrste pričakovala kakšno inteligentnejšo konstruktno kontriranje, ko si že pri nadvsemogočnim bitju v razponu dojemanja. takšni konstrukti od replik so navdihujoči in razširjajo obzorja.

sicer so mi pa povedali, da za tiste, ki imajo hipertenzijo ni priporočljivo branje mona, še manj se udeleževati deljenja pogledov.

na živce mi greš, nehaj pisarit nebluze, ki z realnim življenjem nimajo zveze… mi smo ljudje, ne številke… komentiraj vprašanja o dohodnini, drugega nisi sposobna… na živce mi greš

na živce mi greš, nehaj pisarit nebluze, ki z realnim življenjem nimajo zveze… mi smo ljudje, ne številke… komentiraj vprašanja o dohodnini, drugega nisi sposobna… na živce mi greš[/quote]

Smo ljudje, ja, in imamo pravico pričakovati na cesti trezne ljudi in ne pijane potencialne morilce.

Šentjanževka pomaga zoper črni misli, baldrijan pa pomirja živčno napetost. Trikrat na dan prelij po eno čajno žličko obeh zdravnilnih zeli z vrelo vodo in po desetih minutah popij.

na živce mi greš, nehaj pisarit nebluze, ki z realnim življenjem nimajo zveze… mi smo ljudje, ne številke… komentiraj vprašanja o dohodnini, drugega nisi sposobna… na živce mi greš[/quote]

Smo ljudje, ja, in imamo pravico pričakovati na cesti trezne ljudi in ne pijane potencialne morilce.[/quote]

Ma daj Barca, RES!! Drkaj se ti s tevilkami in zakoni.
Mi tudi od enih ku*čevih številk in Zakonov pričakujemo točnost – pa vidiš kaj vse se dogaja.

A vidiš jokat folk??? Nimajo za položnice, ker niso dobili plače pol leta! In jutri jim grozi odklop.

Peesda, MI TUDI MARSIKAJ PRIČAKUJEMO, PA TO NI GLIH TAKO KOT V PRAVLJICI.

IN MARSIKDO OD TEH BI SI ZASLUŽIL ŠUS V ČELO – ne pa en prekrškar, ti lisica babja!

spet po nepotrebnem preminil človek…iskreno sožalje svojcem in prijateljem.

samo, pri nas so apriori takoj krivi drugi, ko se kaj zgodi. dokler imaš policaje za sabo, si največji frajer, ko greš pa po svoji krivdi s ceste, pa seveda največji revež. zavedati se je treba, da se pod pritiskom hitreje naredi napaka, če pa si zraven še vinjen, toliko prej. ko vidiš modre lučke v ogledalu, ki ne vozijo nujno tesno za tabo, nisi več toliko pozoren na cesto, kar je v večini takšnih tipov nesreč glavni razlog za tragedijo.

pri nas imamo policaje na cesti z razlogom – da delajo red!!! ker glede na komentarje nekaterih, je očitno povsem nepotrebno, da imamo sploh prometne predpise. seveda, dokler se vam ali vašim bližnjim nič ne zgodi, pametujete in pljuvate po vseh, ko bo pa (bog ne daj) kaj narobe, boste pa jokcali po tv, češ da policaji ne kontrolirajo prometa in ne izločajo norcev vn.

predpisi določajo, da je potrebno ustaviti policistom, če to od tebe zahtevajo. strinjam se, da ima vsak avto tablico, preko katere se takoj pride do lastnika. samo kaj pa, če je tablica ukradena ali pa da voznik ni lastnik vozila? če avto ni ustavljen na licu mesta, ljudje takoj najdejo 1000 in 1 razlog in se seveda takoj uspešno ognejo strogi kazni, ker v primeru, da avta ne ustavijo, pošljejo kazen le na avto, s tem pa lahko profitira ena pijana p****, ki s tem še krila dobi, saj si misli, da se bo vedno izšlo na ta način. to je problem in tega se policaji še predobro zavedajo. verjemite, da tisti, ki beži pred policijo, nima prazne kartoteke ali pa je to že storil. zato…hmm…spoštujmo zakone, pa ne bo takšnih tragedij. ker konec koncev, daš tistih nekaj 100 €, v najslabšem primeru dobiš sodnika za prekrške pa ponovno opravljanje izpita, samo vsi ostanejo pa živi!!! če je pa za nekatere življenje vredno tako malo in očitno je, mu pa nihče ne more pomagat.

na živce mi greš, nehaj pisarit nebluze, ki z realnim življenjem nimajo zveze… mi smo ljudje, ne številke… komentiraj vprašanja o dohodnini, drugega nisi sposobna… na živce mi greš[/quote]

Kako?! Seveda ima veze z realinim življenjem, sicer se ne bi zgodilo, kar se je!

In kdo si ti, da sodiš, kdo je za kaj sposoben? No glede na to, da ti Barca gre na živce, upam, da si sposobna za obisk za psihiatra.

TI PA OBVEZNO DAJ PROŠNJO ZA ZAPOSLITEV NA POLICIJO, KO SI TAKO JASNOVIDNA.
Da te ni sram – nekaj palamudit – če…če….- ima kartoteko………..

KOLIKO PIZ*ARIJ SI ŽE TI NAREDILA Z JEZIKOM OKOLICI????

Vidiš, coprnica! Za take pa ni kazni….pa naredite več škode kot marsikateri, ki čepi za rešetkami!!

New Report

Close