Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivši, bivše, novi partnerji in novi otroci

Bivši, bivše, novi partnerji in novi otroci

Zanimivo, da si ločene mamice z novimi partnerji ponavadi ne privoščijo še kakšnega otroka ali dva, ampak ostanejo pri tistih dveh iz prvega zakona, med tem, kot ločeni atiji hitro uštimajo še kakšnega otroka in potem ne morejo več toliko plačevati za prva dva, pa še tanove jamrajo, koliko budgeta jim požrejo taprvi otroci.

Punce drage, je treba študirat s kom boste imele otroke in ali jih boste morale same financirat.

Po mnenju nekaterih spodaj bi moralo biti ravno obratno, kajne, saj se ločene mame vendar valjajo v denarju, ubogi očetje pa kruha stradajo.

Ločeni atiji si dobijo mlajšo,ki normalno želi imeti otroka.Potem ga imata in srečno živita-

dokler se mlada ne začne dolgočasiti ob starem dedu in ga začne varati.

Bivša žena si tudi dobi enega svojih let in srečno živi…

Tako dobita vsak svoje.

Bivša srečo,ki si jo je tako želela.

Bivši pa s palico po glavi in mrzel tuš.

Tako je vsak dobil,kar je ŽELEL.

nova
Uredništvo priporoča

Sem naletela na takega ločenca z otrokom od prej in ja, sem večinoma najina dva otroka financirala sama. In veš, kaj? Mi je tamali problem. Vedelo se je, da za preživnino mora bit in pika. Zdaj je pa to itak pase, ker je otrok že samostojen. Smo preživeli in ga ne menjam za nič.

Naj se še očetje zamislijo malo.

Sliši se precej enostavno sejat naokoli svoje sebe, gene. Je treba to sebe (in svoje gene) tudi h kruhu spravit, preživet, iz njih narest ljudi na mestu (da ti bodo prišli kdaj svečko na grob prižgat ali te v najboljšem primeru kdaj na stara leta obiskat).

Cinično pišem, jasno.

Ker dejstva so:

– otroci so tako mamini kot očetovi!

Odgovornost je na obeh, ne samo veliko veselje in kobajagi ‘nesmrtnost’.

Ali ste/bi zahtevale povišanje preživnine za prvega otroka na podlagi tega, ker ste dobile z novim partnerjem novega otroka in morate sedaj financirat še tega?

Grehe? Otrok je greh? Babe neumne primitivne, ampak res.

Dajte otroke očetom, ji bodo one rihtale, ve pa plačevale preživnino. Marsikateri oče (ne pa seveda vsak) bi bil boljši oče kot je mama mama.

Grehe? Otrok je greh? Babe neumne primitivne, ampak res.

Dajte otroke očetom, ji bodo one rihtale, ve pa plačevale preživnino. Marsikateri oče (ne pa seveda vsak) bi bil boljši oče kot je mama mama.[/quote]

Kakšne grehe ti vidiš kje?

Grehe? Otrok je greh? Babe neumne primitivne, ampak res.

Dajte otroke očetom, ji bodo one rihtale, ve pa plačevale preživnino. Marsikateri oče (ne pa seveda vsak) bi bil boljši oče kot je mama mama.[/quote]

Dioptrija ne prime več? Gen, ne greh.

Jaz pa poznam kar nekaj mamic-ločenih, ki so si z novim partnerjem “privoščile”otroka. Je pa tudi res, da so otroci iz prvega zakona že krepko v puberteti. Tako da nima smisla posploševat.

Mi je znanka ravno zadnjič povedala , kakšen kaliber je njen eks mož. Ona je bila njegova prva žena, rodili sta se jima dve hčeri, ker ni želela v tretje zanositi , jo je lepo zamenjal za mlajši model, Ta druga mu je rodila sina , pa mu vseeno ni bilo dovolj in jo je zamenjal še za mlajšo, z njo znova dobil deklico sedaj je noseča v drugo. In ta razplojevalec se pritožuje, ker mora pri svoji plači 2500 evr svojim prvorojenkam obema skupaj nakazati preživnino v vrednosti 160 evr. Pa sta srednješolki. Vse ostalo je na materi. On pa itak enkrat nakaže potem znova 2 meseca ne …..

Hm, na tej podlagi ne vem, če bi šlo na sodišču skozi.

Glede na nizke preživnine pri nas je pa nekako predstavljiva in realna situacija. Če skrbnik zaradi nizke preživnine pokriva tri četrt stroškov za otroka, je logično, da mu ob novem otroku ta računica ne izide več. Samo v tem primeru je treba preračunavat vnaprej, ne zvonit po toči – če vprašaš mene.

Grehe? Otrok je greh? Babe neumne primitivne, ampak res.

Dajte otroke očetom, ji bodo one rihtale, ve pa plačevale preživnino. Marsikateri oče (ne pa seveda vsak) bi bil boljši oče kot je mama mama.[/quote]

Kje so kakšni grehi,jaz jih ne vidim.Tisti oče,ki je res družinski,pa kljub ločitvi lepo skrbi za

otroka ali pa želi deljeno skrbništvo.Žal je pa dosti takih,ki jih po ločitvi prav malo briga,kako je z

otrokom.Jih osebno poznam kar nekaj.

.

Od kje ti to, da si ne privoščijo? Jih več poznam, ki so noseče z novim, še preden je ločitev uradna.

Pri nas je tako. Mož ima iz prvega zakona enega otroka, z mano ima še enega. Nikakor ne gre za kakšno metanje semena naokrog. Šlo je za zavestno odločitev. Tudi njegova bivša ima z novim še enega otroka. Tako ima njun otrok kar naenkrat še dva sorojenca. Moj mož otroka iz prvega zakona nikakor ne zanemarja. Pride kolikokrat želi in kolikokrat mamica to določi. V zadnjih letih je precej zreducirala stike, kar se kar pozna, ker nismo več tako povezani kot smo bili. Preživnino plačuje redno, takšno kot sta jo skupaj določila, če je kak večji strošek, kot npr. za šolo, si stroške delita na pol. Pri nas imamo vse pošlihtano. Če imate pa ve desce, ki so navadne copate in jih je ta nova ovila okol prsta, je pa to vaš problem, še iz zakona.

zakaj si mamice večinoma ne privoščijo dodatnega para otrok z novim partnerjem?
ker morajo potem otroke tudi dejansko vzgojit in spravit do kruha. naredit otroka in ga pustit nekomu, da ga vzgaja in skrbi zanj je pač najlažje…. te stane, če prav vidim, max 150 – 200 EUR mesečno…

Fajn ste popljuvale moške. pa saj prav če si zaslužijo. Jaz bi pa samo svojo zgodbo povedal.Sem oče samohranilec preživnino za otroka dobivam od preživninskega sklada razliko do določene preživnine pa moram tožiti z izvržbo, ki je tudi ne moram izterjati.Otrok sedaj končuje 6 razred in od mame do zdaj ni dobil niti svinčnika od mame nobenih spodnjih hlač, skratka nič ni dobil še od nje. V 8 letih ga je samo enkrat poklicala po telefonu.
Ja tudi take mame imamo med seboj!

New Report

Close