Starševski čvek

Vaš največji uspeh - materinstvo?

Default avatar
Kaj bi ocenili kot svoj največji dosedanji uspeh v življenju? Morda materinstvo (pač velja za mame)?
Default avatar
... bo potem, če res to napišemo?
Default avatar
Imam veliko uspehov v življenju in ne morem reči,da je to samo materinstvo.Tudi dokončanje šolanja,služba,moški,s katerim se dobro razumem.
Pa vsakdanji mali uspehi...da ti v službi rata,da imaš dober odnos z vsemi okrog sebe,da si priznaš,da ti je kar lepo....
Default avatar
eden izmed uspehov je tudi to ja, da do kruha spraviš otroke in da vidiš, da si jih vzgojil v poštene, resnicoljubne in delovne ljudi.
seveda vse to ni zgolj plod vzgoje, so pa pač starši tisti, ki lahko najbolj vplivamo na otroke, s tem pa vanje in zanje porabimo veliko časa, energije, denarja in seveda predanosti. vsak po svoje.
Default avatar
Halo, zakaj bi bilo materinstvo uspeh?
To je nekaj naravnega in običajnega, to je nagon.
Vsa živa bitja se razmnožujejo in zakaj bi se zdaj ena ženščina, ki je dala noge narazen, da jo dec oplodi in je potem povrgla mladiča, metala ven zaradi tega?
Za rodit pamža pa res ne rabiš nobenih sposobnosti razen jajčnikov in maternice pa deca moraš ujagat. To zna vsaka.
Default avatar
materinstvo??? je napisal/a:
Dobro, uspešno materinstvo JE uspeh. Tako kot uspešno partnerstvo, uspešna kariera ... karkoli, kar res uspe in ne gre po svoje. Ker vse, kar je dobro in uspešno, potrebuje trud, vlaganje, zavestno delo, odločitve, vztrajnosti, odrekanje, premagovanje samega sebe - in nikakor ni samo stvar nagona. Nam sicer pri tem pomaga, a je materinstvo klavrno, če je to edini poganjalec.

Vsekakor se z uspešnim materinstvom /očetovstvom lahko pohvali tisti, ki ga je dosegel - in žal jih ni veliko.
Default avatar
Umiri konje. In poglej čez ograjo.

Ja, meni je to eden izmed večjih uspehov, no, v bistvu največji :). Zakaj?

Ker je bilo potrebno še vse kaj drugega, kot dati noge narazen, posedovati jajčnike in zapecati dedca.
In zato štejem ta "projekt" kot izjemno uspešen.
Default avatar

... v to pa jaz sicer ne bi bila prepričana, je preveč parov danes iz neznanih vzrokov neplodnih.
Default avatar
No ... je napisal/a:
Glede na to, da otroka imenuje pamž, ga še najverjetneje nima. In se s tem problemom še ni srečala. HB.
Default avatar

Da,tudi materinstvo je velik uspeh.Da zanosiš,ker jih veliko ne more,da si noseč-ni enostavno,

tudi roditi ni enostavno.

Če bi bil ti moj otrok,bi ti vsa ušesa potrgala in te nažgala po riti.Ker nimaš nobenega spoštovanja.

Sicer pa sploh ne bi mogel biti moj otrok.Moji so normalno vzgojeni.
Default avatar
Sicer se tudi sama ne strinjam s tem, da je materinstvo uspeh, ampak glede na tvoj nivo izražanja, sem pa prepričana, da ti, sposobnosti, ki jih navajah (jajčniki, maternica), nimaš, oz. so v okvari.
Saj se mi smiliš , čeprav si se pokazala v zelo slabi luči....
Default avatar
Grdo ceniš materinstvo,draga moja.
Ni res,da rabiš samo jajčnike in maternico.Otroci se namreč delajo z glavo in ne z ritjo.
Materinstvo ni tudi za mene noben uspeh v življenju,saj imajo potomce tudi živali in rastline.
Za mene je uspeh,če živiš življenje,kakor si ga želiš živeti.
Default avatar
Upam, da se hecaš. Če pa se ne, pa upam, da nimaš otrok.

To je ista neumnost, kot če bi trdila, da uspešen zakon ni uspeh - in da se zgodi vsakemu, ki zna narediti nekaj korakov pred oltar. Kot da je to vse. In kot da se trdo dele šele ne začenja.

Isto materinstvo - očetovstvo: ko se otrok rodi, se šele začne. Do sem res ni kaj dosti izbire in delovanja, je stvar narave, od tu pa trdo delo.
Default avatar
Pa ja! je napisal/a:
Točno tako. Žal se starši od @ materinstvo??? ne morejo pohvaliti z uspešno vzgojo.
Default avatar
eh je napisal/a:
Kako da ni uspeh. Biti mati - biološko - je sicer lahko vsaka, ki je plodna in zmožna donositi in roditi otroka. A materinstvo ni zgolj to. Biti mati je veliko več in ni odvisno od sreče, ampak od zavestnega dela na tem področju. Osebna rast, premagovanje lastnih šibkosti, neponavljanje napak od prej, spremljanje otrokovega razvoja in podpora pri tem ... To se ne dogaja kar spontano.
Default avatar
Kako ste patetične, da kar smrdi.
Katera mati bo pa rekla, da ni dobra v materinstvu? Itak, da nobena.
Vse zase mislite, da ste oh in sploh in najboljše matere in najboljše žene in vse zgledate 10 let mlajše in vse ste zrihtane v nulo in sexy in zapeljive in pametne.
V resnici vas je pa večina tlele zamaščenih mozoljastih grdavš, ki se po cele dneve derejo na pamže in šimfajo taščo, mož vas pa niti povoha ne več.
Default avatar
A si to sebe opisala? Jaz namreč nisem taka ...
Default avatar

Ti si pa lepa,zadovoljna,oh in sploh osebica,daleč nad nami.

No,jih boš že še dobila po glavi.Ti bo kar usta zaprlo.
Default avatar
Zares me zanima,katera flodra se skriva za nikom materinstvo???.
Mislim,da je enkrat celo napisala nekaj zelo podlega o materinstvu ravno tu na forumu.
Očitno je res z njo nekaj narobe.

Poznam primer iz osebnega življenja.
Ena od mojih sodelavk ni bila zmožna imeti otroka in se mi je nekega dne spovedala.
Rekla mi je,da ko vidi voziček z dojenčkom,bi ga najraje zabrisala nekam v graben.
Default avatar
Ooo, groza, a imaš ti kakšne nadnaravne lastnosti?
Tako natančno si me opisala, da se mi je tisto mastno pohano bedro od kosila kar zataknilo v grlu...sem hitela gledat nazaj na stare teme, če sem se res kje opisala tako, kot ti praviš, samo potem so me pamži nekaj razjezili pa sem se morala zdreti nanje...pa še mož me je mimogrede povohal (ja, saj, prav imaš no, ampak na vsake kvarte se pa le zgodi) in je rekel: "Ti, a ne bi bil čas, da se greš stuširat?"...tako da, oprosti, če sem te hotela nasankat, da sem, kako že, oh in sploh, 10 let mlajša, zrihtana u nulo, zapeljiva, pametna (uh, tistega "sexy" si sploh ne upam ponovit). Jah, kaj čmo, zdaj je kar je, zdaj vedo vsi.....