Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vlogo za porodniško oddala v začetku maja – a bo porodniška po novem zakonu?

Vlogo za porodniško oddala v začetku maja – a bo porodniška po novem zakonu?

Vlogo za porodniški dopust sem oddala v začetku maja. Dobila sem že odločbo za prvih 105 dni. Ali veste, kako bo vloga obravnavana naprej, za drugi del dopusta? Bo že po novem zakonu (varčevalni ukrepi, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} porodniška), ali še po starem?

Hvala!

Po starem zakonu–dobivala boš 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izplačilo celih 12 mescev.

Imas odlocbo za porodniski dopust, ki se tudi z novim zakonom ne spreminja, in traja 105 dni. Ocitno se nisi na porodniski, drugace bi vedela, da bos po tem, ko bos rodila morala na CSD prinest potrdilo,da si in kdaj si rodila. Na podlagi tega ti bodo izdali se odlocbo za dopust za varstvo in nego. In izdali ti jo bodo po 1.6. torej bo po novem.

Gleda se kdaj si pravico uveljavljala, torej vložila vlogo in to si storila pred ZUJF-om, zato bo šlo po starem. Ker na eni vlogi v večini primerov uveljavljaš tako porodniški dopust kot dopust za nego in varstvo otroka.
Ni važno, kdaj bo izdana odločba.

Še iz spletne strani MDDSZ:
OTROŠKI DODATEK, STARŠEVSKA NADOMESTILA, DODATEK ZA VELIKO DRUŽINO, POMOČ OB ROJSTVU OTROKA

Za vse, ki so v letošnjem letu te pravice že uveljavili, torej že imajo odločbe, se ne spremeni nič. Prav tako bodo centri za socialno delo še po starem odločili o vlogah, ki so bile oddane pred uveljavitvijo ZUJF, torej pred 31. majem. Novosti bodo veljale za osebe, ki bodo vlogo za posamezno pravico vložile po uveljavitvi zakona.

Edina izjema je STARŠEVSKI DODATEK, ki se povišuje. Višji znesek bodo dobili vsi upravičenci, ki jim bo izdana odločba po uveljavitvi ZUJF, tudi če so vlogo vložili pred uveljavitvijo ZUJF.

Oj, jaz sem ravno prejela drugo odločbo (po 31.5.) in je bruto znesek ostal isti. Tako da drži, da tisti ki smo prvo odločbo prejeli do 31.5., da bomo vseh 12 mesecev imeli plačano 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} 🙂

lp in uživaj na porodniški!

p.s. meni na CSD ni bilo treba prinesti nobenega dokazila o rojstvu….

Tudi meni ni bilo potrebno prinesti nobenega dokazila o rojstvu, ampak to očitno naredijo notranje (, ker me je 1 teden po rojstvu klicala iz CSD- glrede nedonošenosti in nove odločbe za porodniško)

Hvala za odgovore. Sem že na porodniškem, a še nisme rodila, še imam dva tedna do roka, tako da seveda za drugi del še nisem prejela odločbe.

Torej bo zame še po starem, vlogo sem oddala – mislim, 4.5. Jupi! Da bo le držalo!

Pozdravljeni. Mene zanima ali lahko kaj vpliva izračun porodniške,glede na to ,da sem zaposlena u isti firmi že 2leti,imam pogodbo za redno zaposlitev.Težava nastopi ,da mi delodajalec že 2meseca plačuje plačo na roko in mi je ne nakaže na osebni račun.Imam pa plačilne liste,ki dokazujejo,da prihodki so bili toda ne na računu.In me zanima, če bi to lahko bil problem?
Hvala za odgovor

New Report

Close