Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolece uho in cebula

bolece uho in cebula

Mene pa zanima ,ce da katera svojemu otroku v uho sok iz cebule ,ko se ni prehudih bolecin.Jaz svoji hcerki dajem 3x na dan in bolecina v 2 dneh mine . Danes pa srecam znanko in mi pravi da je ona isto delala pri svojem sinu da pa ji je pediatrinja odsvetovala . Zdaj sem pa v dvomih ali naj dajem se naprej ali ne

Ja,irak da je odsvetovala. Verjetno je videla ničkoliko predrtih bobničev in zapacanih sluhovodov. Pravega vnetja bobniča zagotovo ne podzravi sok čebule.

Ni za verjet kaj nekateri delate. Bolje da greš v cerkev pa prosiš boga naj tvojmu otroku pomaga. Vpraš zdravnikaa kaj on misl.

to drgač pomaga, in men je zdravnica za otroka to priporočila!

Kot otrok sem imela hude težave z ušesi. Ni da ni, od sluhovoda, do srednjega ušesa. Groza. Bolečina, ki jo ne pozabiš. Ne vem, kaj so takrat storili, da je bil naenkrat mir. Prej pa furt na furt. Nato se mi je enkrat nekaj oglašal uho, sem prišla domov, segrela malo jedilnega olja, da ni bil prevroč in kapnila samo dve kapljice v uho. Mir in spet konec.

Ali naj daješ? Če to tvoje čebulno veselje komu pomaga, potem vztrajaj. Če pa ne pomaga, pa zdravnik sploh še ušesa ni videl, pa ne vem, kaj naj ti rečem.

________________________ *Če srce čuti, ni nič prehitro*

Čebulo v gazo pa čez noč na uho,ne pa pacat uho s tem sranjem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za vneta ušesa je netresk. Odlomiš en njegov list, ga malo zmečkaš in sok stisneš v uho. Deluje! Zdravniki so sužnji farmacije, zato ti redko kateri pomaga z domačimi pripravki. Zdravnica mojih dveh deklet se vedno, ko ji kaj takega omenim, samo norca dela. Zato raje kar sama poiščem zdravilo za take in podobne tegobe in sploh ne hodim k njej.

Ravno dva meseca nazaj sem bila na kontroli, ko mi je zdravnica napisala AB, ker so bila ušesa hudo vneta, seveda pa bobniči še celi. Po petih dneh so AB super prijeli – ja pa ja de – niti dala jih nisem pozdravila s čebulo. Super!!!
Drugaeč pa jaz kombiniram čebulo, netresk in svoje mleko. Super.

Oglasi se čez par let, ko bosta šla sistematska pri 3 in 5 letih mimo. Čebula na čebulo, pacanje na pacanje, večno odklanjanje antibiotikov in poveličevanje mleka kot vsemogočno zdravilo – boš že še videla na njegovem sluhu čez nekaj let. Samo tako dalje.

In še eno vprašanje – zakaj si prišla na pregled k zdravnici s “hudo vnetimi” ušesi? A čebula tega ni mogla preprečit in pozdravit? Al se jo daje ko je stanje tako hudo, da je vnetje že samo po sebi skorajda mimo, ko je bakterija naredila svoje in ko je morda vročina pri otroku uspela kolikor toliko predelati bolezen? Se ti zavedaš, da antibiotik ne samo, da zdravi bakterijska vnetja, pač pa preprečuje posledice?

Vi se kar hecajte, potem ko boste imeli probleme in boste tekali okoli ORL in na meritve sluha, kaj pa takrat?
Ja, itak da bo spet kriv zdravnik, kdo pa drug?

Oglasi se čez par let, ko bosta šla sistematska pri 3 in 5 letih mimo. Čebula na čebulo, pacanje na pacanje, večno odklanjanje antibiotikov in poveličevanje mleka kot vsemogočno zdravilo – boš že še videla na njegovem sluhu čez nekaj let. Samo tako dalje.

In še eno vprašanje – zakaj si prišla na pregled k zdravnici s “hudo vnetimi” ušesi? A čebula tega ni mogla preprečit in pozdravit? Al se jo daje ko je stanje tako hudo, da je vnetje že samo po sebi skorajda mimo, ko je bakterija naredila svoje in ko je morda vročina pri otroku uspela kolikor toliko predelati bolezen? Se ti zavedaš, da antibiotik ne samo, da zdravi bakterijska vnetja, pač pa preprečuje posledice?

Vi se kar hecajte, potem ko boste imeli probleme in boste tekali okoli ORL in na meritve sluha, kaj pa takrat?
Ja, itak da bo spet kriv zdravnik, kdo pa drug?[/quote]

K zdravnici sem prišla, ker sem potebovala bolniško. Ušesa pa včasih “napadejo” iz nič. Še dve uri prej ne veš, da je z otrokom karkoli narobe. Drugače pa če le posumim, uporabim čebulo in vedno preprečim!!!!
Imam že tri starejše otroke, že zdavnaj šolarje in o opisanem ni ne duha ne sluha, čeprav sem vse zdravila na enak način. Še kakšno mnenje?

Ti SPLOH kaj veš o AB? NIKOLI ne prepračuje posledic NIKOLI! Samo potučka in ti misliš, da zdravi!!!

Enaka izkušnja. Res pomaga!

New Report

Close