Najdi forum

Cvek pri glasbi

Je kateri od vaših otrok (ali pa kar vi sami) že fasal cvek pri glasbi?

Kako bo kdo dobil cvek pri glasbi, ko je pa Slovenija tako glasbena dežela. Iz vsakega stanovanja in iz ulic v stanovanja je cele dneve slišati tako glasno glasbo, da se zvečer sploh zaspati ne da. Še na pokopališču ni miru s cerkvenimi zvonovi. Kvečjemu imajo vsi pet pri glasbi. Pet in nič manj!

Pa se je začelo… Cvek pri ŠVZ in GVZ. Zanimivo! Šele sedaj, ko smo na koncu leta.
Pa že ni znal.

Meni se zdi pa prav, če ne obvladajo, naj dobijo cvek.

Glasba je eden tistih predmetov, za katerega vsi – učenci in starši – mislijo, da jo bodo naredili z levo roko. V resnici pa ne gre za cigumigu ali prepevanje. Še bolj morala biti zahtevna, kot je – zahevati bi se moralo znanje vsaj na nivoju zgodovine, če ne še bolj. Glasbena kultura se je oblikovala skozi tisočletja in je, kot vse izrazne umetnosti, izjemno pomembna za širše dojemanje sveta – če si v življenju ne boš ravno zapomnil, kako se računajo algoritmi, ne bo ravno hudega (razen če nisi kasneje izbral poklica, kjer to rabiš), če pa ne veš, kdo je Brahms ali Chopin, je pa to že hudo šepanje.
Seveda pa pričakujem, da me boste iz dežele Avsenikov in Slakov hitro popljuvali.

Osnovne pojme o glasbi bi moral učitelj v osnovni šoli naučiti vse otroke.in to je za dvojko.

Glavni cilj pri glasbi bi moral biti pa itak:Vzbujanje veselja do glasbe,do prepevanja.

Občutek imam,da je glavni cilj osnovnošolske glasbe in njihovih učiteljev:ČIM BOLJ JIM

PRISKUTI GLASBO.

Žalostno,vendar resnično.

In otrokov cvek je tudi učiteljev cvek.Pri glasbi pa sploh.

Ja pajade, glasbeni pouk je ‘veselje do prepevanje’? Prepevanje česa? In če nimaš posluha?

Glasbnei pouk je osnovno poznavanje

– not in notnega črtovja
– skladateljev in pesnikov skozi stoletja ter njihva dela
– različne zvrsti glasbe
– poznavanje inštrumentov
– itd itd.

Je kar nekaj učenja. Nekaj splošne izobrazbe! Kakšno prepevanje?? V stilu naših muskontarjev na veselicah?

Kar misli si ja. Zato pa 95% Slovencev nima pojma o glasbi. Za njih obstaja cigu migu v stilu ‘Ne boš ti meni zizike majal’ ipd.

ŠUS totalni – če se mulc ne uči!

moj sin je odličen učenec, le glasba mu pa res ne leži, enostavno se je noče napiflat in zato jo je imel v 7. razredu 3 in zaradi je bil pravdober, enako je letos. Čisto lahko kdo dobi 1, celo pri telovadbi. Ti predmeti, ki smo jih včasih imeli u, mu, zu, so zdaj lepo enokaprovni z ostalimi in zato učitelji zahtevajo svoje, pri telovadbi se lahko piše tudi test, saj to veste kajne…se je treba naučit tui te predmete, žal.

in glasbeni pouk ni nobeno veselje do prepevanja, zdaj morajo v OŠ znati osnove, teorije, vse o operi in skratka take zadeve, glasba zdaj je bolj piflarija, kot pa veselje do petja, halooo

Sem učiteljica. Imam učenko, ki je bila v 1. konferenci pri glasbi neocenjena – ker je ogromno manjkala, sedaj pa sem spraševala pesmice, katere smo se učili skozi celo leto in ni znala niti ene (ali jih pa pač ni hotela zapeti – njem problem). In kaj naj? Naj ji zaključim 2?
Sem ji rekla, da se naj do ponedeljka nauči pesmice, pa je rekla, da se ji ne da …?!?!

Moram priznati, da imaš pravi nick, draga kokoš-ka!:)))

Ja pajade, glasbeni pouk je ‘veselje do prepevanje’? Prepevanje česa? In če nimaš posluha?

Glasbnei pouk je osnovno poznavanje

– not in notnega črtovja
– skladateljev in pesnikov skozi stoletja ter njihva dela
– različne zvrsti glasbe
– poznavanje inštrumentov
– itd itd.

Je kar nekaj učenja. Nekaj splošne izobrazbe! Kakšno prepevanje?? V stilu naših muskontarjev na veselicah?

Kar misli si ja. Zato pa 95% Slovencev nima pojma o glasbi. Za njih obstaja cigu migu v stilu ‘Ne boš ti meni zizike majal’ ipd.

ŠUS totalni – če se mulc ne uči![/quote]

imam glasbeno šolo, vse tvoje našteto poznam, pa se mi nič od tega ne zdi tako hudo pomembno, da bi morali cveke talat.

u, zu, mu pa basta..

Če je imela velik izostanek od pouka, verjetno ni bil kar tako, torej brez konkretnega razloga?

Zmenita se za kakšno drugo metodo, morda povzetek pesmi, ali pa kaj takega, ki bo vzpodbudilo zanimaje, slast, kreativnost pri učenki; morda intrepetacija ob glasbi ali pa skupaj z razredom.

Ne vem, zakaj bi se je morala ravno “naučiti” na pamet.

Pa bodi malce pedagoga in ne samo “kokoš”. Ali pa vsaj kokš s ščepcem domišljije. ..


Ne bo čisto držalo – končnega uspeha že nekaj časa ni in ni mogel biti prav dober, poleg tega pa lepo poveš, da se glasbe NOČE NAPIFLATI. Ja, če se je noče, mora to učitelj sevdea upoštevati – in prevzeti krivdo. Matr, me to moti.

Če je imela velik izostanek od pouka, verjetno ni bil kar tako, torej brez konkretnega razloga?

Zmenita se za kakšno drugo metodo, morda povzetek pesmi, ali pa kaj takega, ki bo vzpodbudilo zanimaje, slast, kreativnost pri učenki; morda intrepetacija ob glasbi ali pa skupaj z razredom.

Ne vem, zakaj bi se je morala ravno “naučiti” na pamet.

Pa bodi malce pedagoga in ne samo “kokoš”. Ali pa vsaj kokš s ščepcem domišljije. ..[/quote]

prava sončkova mati. po tvoje bi morale učiteljice vsakemu mulcu posebej prilagodit program, opredelit zahteve, kaj so minimalni standardi znanja za vsakega posebej, ker bog ne daj, da bi se en mulc moral učit vse to, kar se tudi drugi.

se zelo strinjam z napisanim, z odebeljenim pa sploh in tega bi se morali zavedati vsi učitelji, vseh predmetov, ker če učencev v šoli niso sposobni naučit za tisto dvojko, so pač nesposobni oni, ne učenci, basta!

Kaj vse bi pa starši morali naučiti svoje drage, nadvse ljube sončke?? Spisku ni videti konca.
Torej ste nesposobni VI, dragi starši!

Če je imela velik izostanek od pouka, verjetno ni bil kar tako, torej brez konkretnega razloga?

Zmenita se za kakšno drugo metodo, morda povzetek pesmi, ali pa kaj takega, ki bo vzpodbudilo zanimaje, slast, kreativnost pri učenki; morda intrepetacija ob glasbi ali pa skupaj z razredom.

Ne vem, zakaj bi se je morala ravno “naučiti” na pamet.

Pa bodi malce pedagoga in ne samo “kokoš”. Ali pa vsaj kokš s ščepcem domišljije. ..[/quote]

prava sončkova mati. po tvoje bi morale učiteljice vsakemu mulcu posebej prilagodit program, opredelit zahteve, kaj so minimalni standardi znanja za vsakega posebej, ker bog ne daj, da bi se en mulc moral učit vse to, kar se tudi drugi.[/quote]

Ker je tukaj govora o dolgotrajne izostaneku (vsaj tako se lahko sklepa glede na prebrano), ima učitelj, ki je v prvi vrsti pedagog, dolžnost, da se v takem primeru prilagodmi učencu.

“prava sončkova mati. po tvoje bi morale učiteljice vsakemu mulcu posebej prilagodit program”

To so tvoje špekulacije in skakanje na zaključek; sama sem samo omenila, da so še kakšne druge kreativne metode, ki pripomorejo, k rešitvi dotične zagate.

Cvek je učiteljev cvek??? Pa saj niste resne! Ni čudno, da smo tam, kjer smo.

A to, da nam vladajo na polpismeni ljudje ; hm, a ni bilo nekaj let, dekad, er, eonov nazaj kontinuirana vladavina železne roke, oziroma vpliv mnogoterega in raznovrstnega režimskega melosa …

Res ni cudno da smo kjer smo, z nesposobnimi ucitelji na celu … Iskat neznanje je njihov sport, otroku na njemu razumliv nacin podat znanje je pa umetnost, ki Jo zal obvlada redko kater ucitelj.

Ja pajade, glasbeni pouk je ‘veselje do prepevanje’? Prepevanje česa? In če nimaš posluha?

Glasbnei pouk je osnovno poznavanje

– not in notnega črtovja
– skladateljev in pesnikov skozi stoletja ter njihva dela
– različne zvrsti glasbe
– poznavanje inštrumentov
– itd itd.

Je kar nekaj učenja. Nekaj splošne izobrazbe! Kakšno prepevanje?? V stilu naših muskontarjev na veselicah?

Kar misli si ja. Zato pa 95% Slovencev nima pojma o glasbi. Za njih obstaja cigu migu v stilu ‘Ne boš ti meni zizike majal’ ipd.

ŠUS totalni – če se mulc ne uči![/quote]

Vsi ljudje imamo posluh.Samo nekateri ljudje imajo bolj razvitega,drugi manj,glede na lastno

aktivnost in spodbudo v okolju.Ker nekateri otroci nimajo spodbude doma,bi v osnovni šoli

lahko poskrbeli za petje ljudskih in umetnih pesmi.Za igranje z Orffovimi instrumenti.S prijetnimi

glasbenimi urami,ki ne bi otroka odvrnile od glasbe,kar pa se zdaj dogaja.

New Report

Close