Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tatinska država pri OD

tatinska država pri OD

Pozdravljeni!
Gre se za neizplačevanje OD kljub odločbam in me zanimajo vaše izkušnje.
Zdaj je že junij, mnogi še nis(m)o dobili OD kljub izdanim odločbam.
Po pogovoru z nekaterimi starši prihaja na dan, da so v maju (prvič letos) dobili OD samo za en mesec in ne vse za nazaj, kot bi bilo treba.
Ajde, da so mladoletnim dijakom ukinili štipendije smo bili prisiljeni požreti.
Sama sem za našo dijakinjo dobila odločbo aprila, nakazila v maju ni bilo. Če bo zdaj junija je tudi vprašanje…in kot kaže, se lahko za vse ostale mesece za nazaj obrišemo pod nosom.
Fino si je država to izračunala, ni kaj….enostavno obdrži denar, narod naj se pa slika.
Kakšne so vaše izkušnje?
Hvala za odgovore in lp.

Ne razumem zakaj bi bila država tatinska. A so ti vzeli nekaj kar je tvoje?

Jaz imam drugačno izkušnjo. Do sredine maja (ko so mi končno izdali odl. za vrtec in istočasno še za OD, in sicer dobim po novem OD celo več), torej so mi do maja nakazovali po starem OD, takoj po izdani novi odločbi za od so mi razliko za višji OD nakazali celoten poračun za nazaj na trr.

Dokler moram drzavi vsak mesec od placi dati ohoho denarja, placevati vse mozne davke in prispevke – ja, tako dogo smatram, da mi OD pripada (cetudi camo 19 eur – in ja, po novem jih ne dobim).

Ne, vzeli so ji nekaj kar je tvojega. Če tvoj fižolček od možganov nečesa ne razume, še ne pomeni, da to ne obstaja.

Dokler moram drzavi vsak mesec od placi dati ohoho denarja, placevati vse mozne davke in prispevke – ja, tako dogo smatram, da mi OD pripada (cetudi camo 19 eur – in ja, po novem jih ne dobim).[/quote]

Ne bo pilo vode tole. Zakaj potem ljudje ki zaslužijo veliko in veliko prispevajo v blagajno OD sploh ne dobijo?

Dokler moram drzavi vsak mesec od placi dati ohoho denarja, placevati vse mozne davke in prispevke – ja, tako dogo smatram, da mi OD pripada (cetudi camo 19 eur – in ja, po novem jih ne dobim).[/quote]

Ne bo pilo vode tole. Zakaj potem ljudje ki zaslužijo veliko in veliko prispevajo v blagajno OD sploh ne dobijo?[/quote]

Saj imas ze v naslovu – tatinska drzava.
Mi2 z mozem nimava ravno nekega strasnega bogastva, pa po novem do OD tudi nisva vec upravicena.

Ne bo pilo vode tole. Zakaj potem ljudje ki zaslužijo veliko in veliko prispevajo v blagajno OD sploh ne dobijo?[/quote]

Saj imas ze v naslovu – tatinska drzava.
Mi2 z mozem nimava ravno nekega strasnega bogastva, pa po novem do OD tudi nisva vec upravicena.[/quote]

Očitno presegate cenzus. A vam ni jasno da je OD bonus in ne doživljenska pravica za vse? Kaj pa tisti ki ne zaslužijo nič in dobijo bogate OD? Je za njih država tudi tatinska?

Moje izkušnje so, da se preveč zanašaš(te) in obsojaš državo.

Kdo je država?

Jaz ti dajem, iz mojega žepa.

res je tatinska. meni niso plačali avtorskega honorarja za lani! kar naprej si zmišljujejo neke zaplete, ki onemogočajo izplačilo.


Nepismena????
Če država izda odločbo, kjer piše koliko ti bo nakazala in od kdaj do kdaj…potem se pa tega ne drži..ja, je tatinska.
In starši, ki bodo recimo prvo nakazilo dobili šele julija, avgusta (?), pa še to samo za en mesec, ostalo za nazaj bo pa ostalo v žaklju so upravičeno jezni.
Predstavljaj si obratno sceno, ko bi starši “bojkotirali” plačevanje za par mesecev češ, bom raje obdržal zase !?
Sploh nisi dojela poante vprašanja, sorči.
Lp

Ne bo pilo vode tole. Zakaj potem ljudje ki zaslužijo veliko in veliko prispevajo v blagajno OD sploh ne dobijo?[/quote]

Saj imas ze v naslovu – tatinska drzava.
Mi2 z mozem nimava ravno nekega strasnega bogastva, pa po novem do OD tudi nisva vec upravicena.[/quote]

In zakaj bi bila? Saj očitno zaslužita vsak vsaj 1.500€ mesečno.


Mona, nič mi ne da iz tvojega žepa, ne seri.
Potem lahko tudi jaz tebi pavšalno očitam, da te fotram iz mojega žepa.
Pa kaj vam je folk?

Saj imas ze v naslovu – tatinska drzava.
Mi2 z mozem nimava ravno nekega strasnega bogastva, pa po novem do OD tudi nisva vec upravicena.[/quote]

In zakaj bi bila? Saj očitno zaslužita vsak vsaj 1.500€ mesečno.[/quote]

Ne, po novem je ta meja nižja, ker so ukinili OD za najnižja razreda, tako da je meja zdaj pri okoli 500 evrih na glavo, če se ne motim.

Meni se zdi skoraj nemogoče, da ne bi OD poračunali oz. nakazali za nazaj. Pa si kaj poklicala na pristojni CSD?

Otroški dodatek bi moral biti za vse otroke enako, so moji kaj manj vredni?


Mona, nič mi ne da iz tvojega žepa, ne seri.
Potem lahko tudi jaz tebi pavšalno očitam, da te fotram iz mojega žepa.
Pa kaj vam je folk?[/quote]

Stvarno sereš, a “ja da jedem” ?

Jasno in glasno ti povem, da te jaz v tvoji polnoletnosti, futram kot otroka.


Do sedaj sploh ni bilo nakazila kljub odločbi.
Če še ta teden ne bo, bom šla na csd vprašat kaj dogaja, ja.
Primer nakazila samo za en mesec in ne še za nazaj je pa od hčerine sošolke.

Otroški dodatek bi moral biti za vse otroke enako, so moji kaj manj vredni?[/quote]

To je zdaj druga debata. Ampak misliš da bi bilo potem ok, če bi imeli vsi enak OD? Uh….potem bi šele skakali eni.
Se pa jaz s tem načeloma strinjam. In vrtec bi mogli tudi plačevat vsi enako.

Bedasta pripomba! Če ji niso izplačali, kar ji po odločbi pripada, potem so ji vzeli nekaj njenega!
Pa ne misli, da je otroški dodatek darilo države! Preveč visoke davke plačujemo nekateri, preveč podarjamo državi, preveč našega denarja gre za vojsko, tajkune, NLB in kdove kam še, da ne bi smeli pričakovati, da bomo vsaj nekaj dobili nazaj.

Nekdo s 1.000 euri mesečnega neto dohodka po glavi se počuti potrebnega otroškega dodatka! Ojoj, ljudje božji! Vam dam jaz tistih 20 eur, da si jih vtaknete nekam!

Bedasta pripomba! Če ji niso izplačali, kar ji po odločbi pripada, potem so ji vzeli nekaj njenega!
Pa ne misli, da je otroški dodatek darilo države! Preveč visoke davke plačujemo nekateri, preveč podarjamo državi, preveč našega denarja gre za vojsko, tajkune, NLB in kdove kam še, da ne bi smeli pričakovati, da bomo vsaj nekaj dobili nazaj.[/quote]

Ne repenči se in nehaj s temi floskulami o tajkunih, ker mi gre že na jetra. Pojdi na CSD ali pred parlament in se tam zlajaj.

Otroški dodatek bi moral biti za vse otroke enako, so moji kaj manj vredni?[/quote]

Se strinjam – enak OD za vse, enako pacilo vrtca za vse. Konec koncev vsi dobijo/mo enako storitev.

Sicer pa – ce veliko zasluzim, drzavi tudi veliko dam. Kaj pa da ona meni?

Bedasta pripomba! Če ji niso izplačali, kar ji po odločbi pripada, potem so ji vzeli nekaj njenega!
Pa ne misli, da je otroški dodatek darilo države! Preveč visoke davke plačujemo nekateri, preveč podarjamo državi, preveč našega denarja gre za vojsko, tajkune, NLB in kdove kam še, da ne bi smeli pričakovati, da bomo vsaj nekaj dobili nazaj.[/quote]
Aleluja, ena ki šteka. Hvala! 🙂

In zakaj bi bila? Saj očitno zaslužita vsak vsaj 1.500€ mesečno.[/quote]

Ne, po novem je ta meja nižja, ker so ukinili OD za najnižja razreda, tako da je meja zdaj pri okoli 500 evrih na glavo, če se ne motim.[/quote]

Ne prodajaj buč: http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=6061/Otroski_dodatek_po_1_1_2012

New Report

Close