Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Invalidska komisija

Default avatar

bolan

Leto in pol sem na bolniški.Imam kronično vnetje.Sedaj pa sem dobilobrazce za invalidsko komisijo,pa me zanima kako je kaj s tem.kakšen je postopek,kaj lahko pričakujem?Vem da s to boleznijo dela ki sem ga opravljal,ne bom mogel več.Kaj svetujete? lp in hvala
Default avatar

vilid

Obrazec, oziroma vprašalnik izpolniš. Tvoj osebni zdravnik je tvojo zdravstveno dokumentacijo poslal invalidski komisiji. Ko prejmejo tvoj izpolnjen obrazec, pričakuj v nekaj tednih vabilo za invalidsko komisijo. Hkrati bo obveščen tudi tvoj delodajalec, kateri se bo tudi udeležil razgovora.
Sprašuješ, kaj lahko pričakuješ : dokler bosta invalidska komisija in država skupaj držala, lahko pričakuješ borem malo.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

Pričakuj

invalidnino nekje 50 € na mesec.

Čaka te beračenje na Čopovi.
Default avatar

eh

Pričakuj je napisal/a:
invalidnino nekje 50 € na mesec.

Čaka te beračenje na Čopovi.
Tebe pa čaka psihiatrija!
Default avatar

in valid ska

Lahko te invalidsko upokojijo ali pa te ne. Če te upokojijo, je to lahko za stalno ali začasno za neko določeno obdobje. Lahko te tudi upokojijo za 8 ur (se pravi polni delovni čas) ali pa le delno. Najbolj te zajebejo, če te upokojijo za polni delovni čas za določeno obdobje, recimo dve leti. Ker takoj, ko si invalidsko upokojen za polni delovni čas, ti po zakonu preneha delovno razmerje. In če ti invalidske upokojitve po dveh letih ne podaljšajo, si boš moral takrat na novo iskati službo.

Za čas, ko boš invalidsko upokojen, ti pripada invalidska pokojnina. Višina je odvisna od tvoje pokojninske dobe in seveda od višine plačanih prispevkov. Več kot ti manjka let do polnih pogojev za penzijo, nižja je invalidska pokojnina. Če si recimo upokojen na 4 ure, dobivaš za 4 ure plačo od delodajalca, za 4 ure pa invalidsko pokojnino.