Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek družinske vezi…

družinske vezi…

Ali je še kdo tak, da mu je vseeno za sorodnike in ne da kaj dosti na družinske vezi? Vsepovsod se povdarja kako je družina sveta in samo ena, bla bla bla…mene zanima samo to kaki človek je kdo, ne pa če je skupna krv in bi kao blo treba bit v dobrih odnosih. Z svojo družino se ne razumem, ker ne morem imet normalnih odnosov z ljudmi ki nonstop šinfajo sorodnike in sosede, pa čeprav so mi starši in brat. Verjetno zato veljam za čudno med ljudmi, ampak i don’t care…ker imam svoja načela.

tud taki se najdemo, pri katerih je večina sorodnikov tudi bližnjih, s katerimi imamo skupno samo gensko zasnovo ostalega pa ne…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Meni kar veliko pomenijo, vem do kje so meje, če je potrebno tudi pomagam.

V tvojem primeru je vse težje, toda kri ni voda.

Še ena taka, smo iz različnih planetov in razen genov nimamo nič skupnega. Jaz fullllll dam na resnico in odkrite pogovore, karte na mizi, oni pa tiščijo glavo v pesek in bi se pogovarjali o vremenu, vse kar ne štima pa pometli pod preprogo. Krivice, ki se mi je zgodila zaradi zmešanega in zapitega očeta, ne vidijo in se o njej nočejo pogovarjat ampak pričakujejo od mene, da to spregledam, pozabim in pometem pod preprogo, da se delam, kot da se ni zgodilo. Pa sem jih dala vse na off. Zame to ni familja, če se ne moreš odkrito pogovorit, drugega namreč nisem pričakovala kot samo to…

Pretrgajte vezi z svojimi,sedaj, ko se čutite močni, na starost, ko vas bo obrusilo življenje jih boste sami iskali-.

zakaj že? če se z določenimi ljudmi iz družine že dolgo časa ne štekam, se ne bom tudi na stara leta

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Menka, kako zelo prav imaš! Ubogi tisti, ki so v tem trenutku tako samozadostni, da kruto pretrgajo stike in se ne zavedajo, kako zelo jim bo nekoč žal.

zakaj že? če se z določenimi ljudmi iz družine že dolgo časa ne štekam, se ne bom tudi na stara leta[/quote]

Se strinjam. Ko se enkrat odločiš, da z nekom ne želiš več vzdrževati stike, potem pač prekineš z osebo, pa je vseeno, ali je to brat, stric ali pa mesar, ki te je prevečkrat prinesel okoli.
Ne razumem, zakaj naj bi vzdrževala stike z nekom, ki mi je naredil krivico ali ki v odnosih ne upošteva splošnih moralnih norm? Kaj mu daje to pravico, kri? Koliko verbalnega in fizičnega naslija se dogaja ravno pod pretvezo sorodstva!
Nekoga, ki ga iz objektivnih razlogov ne maram, ne bom imela rada samo zato, ker me bo bolelo koleno ali bom kako drugače zbolela.

zakaj že? če se z določenimi ljudmi iz družine že dolgo časa ne štekam, se ne bom tudi na stara leta[/quote]

Se strinjam. Ko se enkrat odločiš, da z nekom ne želiš več vzdrževati stike, potem pač prekineš z osebo, pa je vseeno, ali je to brat, stric ali pa mesar, ki te je prevečkrat prinesel okoli.
Ne razumem, zakaj naj bi vzdrževala stike z nekom, ki mi je naredil krivico ali ki v odnosih ne upošteva splošnih moralnih norm? Kaj mu daje to pravico, kri? Koliko verbalnega in fizičnega naslija se dogaja ravno pod pretvezo sorodstva!
Nekoga, ki ga iz objektivnih razlogov ne maram, ne bom imela rada samo zato, ker me bo bolelo koleno ali bom kako drugače zbolela.[/quote]

Tako razmišljaš danes. Prav , to je tvoja odločitev, a če je, zakaj sploh tu pišeš, če ti je vse jasno, če si odločena, če veš, da je tako prav.
Zaradi bolečega kolena ali druge bolezni ne boš iskala stikov, zaradi bolne duše pa.

Se strinjam. Ko se enkrat odločiš, da z nekom ne želiš več vzdrževati stike, potem pač prekineš z osebo, pa je vseeno, ali je to brat, stric ali pa mesar, ki te je prevečkrat prinesel okoli.
Ne razumem, zakaj naj bi vzdrževala stike z nekom, ki mi je naredil krivico ali ki v odnosih ne upošteva splošnih moralnih norm? Kaj mu daje to pravico, kri? Koliko verbalnega in fizičnega naslija se dogaja ravno pod pretvezo sorodstva!
Nekoga, ki ga iz objektivnih razlogov ne maram, ne bom imela rada samo zato, ker me bo bolelo koleno ali bom kako drugače zbolela.[/quote]

Tako razmišljaš danes. Prav , to je tvoja odločitev, a če je, zakaj sploh tu pišeš, če ti je vse jasno, če si odločena, če veš, da je tako prav.
Zaradi bolečega kolena ali druge bolezni ne boš iskala stikov, zaradi bolne duše pa.[/quote]

pišem, ker avtorica sprašuje, ali je še kdo tu, ki z družino nima tesnih vezi. Z mojim razmišljanjem sem torej tu na mestu.

zakaj pa ti tu pišeš?

nekdo, ki je prekinil vezi, se je najbrž odločil na podlagi določenih dogodkov in dejstev. veliko jih je to naredilo ravno zato, da si ozdravijo dušo.

pa mi ti povej: če je nekdo utrpel nasilje v svoji matični družini in se je odločil, da tega ne bo več prenašal….česa zaboga naj mu bo žal? Misliš, da so vse družine idealne, tople, solidarne?
Raje pojdi pisat o v kakšno temo, ki ti je bolj pisana na kožo, Menka, težav, o katerih je govora v tej temi, očitno nimaš.

New Report

Close