Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otr.dod. – avto na kredit ali leasing

Otr.dod. – avto na kredit ali leasing

Pri izračunu otroških dodatkov upoštevajo tudi premoženje, kot je avto, vreden nad 8.000 ali 9.000 eur (ne vem točno), ne glede, ali je že odplačan ali še ne. Menda to velja tudi za avte na leasing, ki niso pisani na tistega, ki avto uporablja. Zanima me, kje je to zapisano, da se upošteva tudi premoženje na leasing, in kje CSD-ji dobijo podatke, kdo uporablja premoženje, ki je še v lasti leasing hiše?

Upošteva se tudi premoženje otrok,razni otroški računi,tako,da previdno,lahko ostanemo brez vsega.Slovenija d.o.o.

Ja, revival, to vem. Me pa zanima, kako je z avtom, ki ga imaš na leasing. Baje, da tudi to upoštevajo, ampak mi ni jasno, kje dobijo podatek, da imaš avto na leasing, ko pa je na prometni kot lastnik napisana leasing hiša.

Sicer imam avto, vreden 500 eur (no, po eurotaxu je vreden 1.000, ampak zanj ne bom dobila več kot 500), imam pa v kratkem namen kupiti novega na leasing ali kredit, in me zanima, kako bo potem z otroškimi dodatki. Če vzamem kredit, bojo avto upoštevali kot premoženje. Kaj pa, če vzamem leasing?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz imam leasing za nov avto, pa mi niso upoštevali niti pri otroškem dodatku niti pri vrtcu.

Mogoče se vidi tudi uporabnika avta? Ker ta pa je nekje uradno zaveden zaradi morebitnih prekrškov in tega.

Mi imamo avto na leasing in v njem je zaveden lastnik, ki je leasing hiša ter uporabnik, to sem pa jaz. Lepo, na rvi pstrani prometne, isto je na zavarovalni polici. A se to upošteva ali ne, ti še ne vem povedat, ker letos še nismo uveljavljali OD. Nas čaka ta šok šele konec leta.

Ker avto ni v tvoji lasti, ga pač ne prijavljaš, a ne.

Saj se nič več ne prijavlja, do vseh podatkov pridejo sami. Zato pa sprašujem…

Kdor si lahko privošči nov avto, res ne rabi dodatkov. Tako je pač moje mnenje. Samo za kasko na leto daš več kot povprečnež dobi otroškega dodatka.

Res bedasta pripomba, ne morem reči nič drugega!
Avto je v teh časih nuja, ne pa luksus! Če daš denar za kasko, a ni logično, da ga imaš manj za hrano? Več kot imaš stroškov, manj denarja ostane.

Če govorimo o povprečni 4-članski družini z dvema povprečnima plačama – taka družina prejme 104,60 eur otroškega dodatka na mesec. Kasko nikakor ni 12x toliko, tako da je primerjava rahlo zgrešena. Poleg tega pa kasko sploh ni obvezen – je zavarovalnina za morebitna popravila, kar pomeni, da v primeru večjega popravila lahko znatno prišparaš na račun kaska.

Sicer pa… vsak ima svoja merila. Meni se na primer zdi bedasto, da povprečneži sploh zaprošajo za otroške dodatke. Tistih 26 eur na osebo na mesec lahko tudi drugače prišparajo pri skoraj 500 eur neto mesečnega dohodka na osebo.

Saj hipotekarni kretit za hišo je isto. V ZK je vpisana banka, pa ti hišo vseeno upoštevajo! Boli njih k….ac kaj in kako. Ko se daje je vedno sranje, ko se jemlje, je vse njihovo in nimaš pravice, ker tako ni tvoje.

ne, avta na leasing se ne upošteva. Kako vemo, da je avto na leasing? Lepo. Pri podatkih, ki jih dobimo glede premoženja, v sistemu pri vozilih dobimo prenešene podatke in nam označi, če gre za leasing in takrat te vrednosti ne upoštevamo.

Saj hipotekarni kretit za hišo je isto. V ZK je vpisana banka, pa ti hišo vseeno upoštevajo! Boli njih k….ac kaj in kako. Ko se daje je vedno sranje, ko se jemlje, je vse njihovo in nimaš pravice, ker tako ni tvoje.[/quote]

Ni isto. V ZK si ti vpisan kot lastnik hiše in nihče drug. Zraven je pa zabeležena hipoteka banke. Za avto na leasing je pa lastnik leasing hiša, dokler ga ne odplačaš.

Če govorimo o povprečni 4-članski družini z dvema povprečnima plačama – taka družina prejme 104,60 eur otroškega dodatka na mesec. Kasko nikakor ni 12x toliko, tako da je primerjava rahlo zgrešena. Poleg tega pa kasko sploh ni obvezen – je zavarovalnina za morebitna popravila, kar pomeni, da v primeru večjega popravila lahko znatno prišparaš na račun kaska.

Sicer pa… vsak ima svoja merila. Meni se na primer zdi bedasto, da povprečneži sploh zaprošajo za otroške dodatke. Tistih 26 eur na osebo na mesec lahko tudi drugače prišparajo pri skoraj 500 eur neto mesečnega dohodka na osebo.[/quote]

Ne vem, kaj je za nekatere povprečna družina, ampak za 100 evrov otroškega dodatka na mesec moraš biti že precej na tesnem z dohodki. Nismo nič nadpovprečni, pa dodatek za las ujamemo. Za kasko nenovega avta (brez osnovnega zavarovanja) so nam naračunali 900 evrov:) Kasko pa moraš imeti pri avtu na leasing, kar sprašuje avtorica. In ne, NOV avto NI nuja. Po dveh letih avto izgubi približno pol vrednosti, zdaj pa računaj.

Torej, če prav razumem: če kupim avto na kredit, ga bo CSD upošteval pri izračunu otr.dod.(3,41{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti avta), če pa ga kupim na leasing, pa ne? Drži?

Torej, če prav razumem: če kupim avto na kredit, ga bo CSD upošteval pri izračunu otr.dod.(3,41{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti avta), če pa ga kupim na leasing, pa ne? Drži?[/quote]

pravilno razmišljanje.

Hvala za odgovor.
Torej bom morala preračunati, kaj se zgodi, če nam prištejejo še tistih 400 eur fiktivnih dohodkov na leto, in potem se odločiti med cenejšim kreditom ali dražjim leasingom.

Sem ravnokar dobila odločbo CSD-ja in so mi upoštevali avto na leasing in pa druga še bolj bizarna stvar hišo, ki sem jo kupila in zanjo vzela kredit in ki smo jo prenavljali do sedaj so mi šteli med fiktivne dohodke, ker smo medtem časom živeli pri starših od moža. “delam na CSD” zanima me ali naj se pritožim glede avtomobila in pa ali mi bodo na novo izdali odločbo sedaj ko smo se preselili v hišo ali le ta velja dokler je napisano v odločbi? In pa kako je z zmanjšanim plačilom vrtca ali se upošteva obstoječa odločba za OD (razred v katerem smo) ali se stanje na novo preveri, ko oddaš vlogo (in ali takrat preverijo tudi OD ali ne)?

Lp
Ali zgornja trditev še drži, da se avto na leasing ne upošteva pri otroških dodatkih

New Report

Close