Najdi forum

Naj na začetku mojega pisanja najprej vsem zaželim SREČNO in ZDRAVO 2005.
Sedaj pa kar k mojemu vprašanju. Zobozdravnik mi je pred nekaj meseci zdravil zob (3), ker ga baje ni uspel pozdraviti je uničil živec tako da imam sedaj mrtev zob ( ne vem če sem jasno napisala, ker sem že malo pozabila kaj mi je povedal:-)). Na začetku je bilo kar v redu, po nekaj tednih pa sem opazila, da je ta zob izredno občutljiv na mrzlo/toplo. Ponovno sem se naročila na pregled. Ko sem mu povedala kaj se dogaja mi je rekel, da to ni možno, ker je zob mrtev. In to na dveh naslednjih pregledih. Zdaj pa res ne vem kaj naj storim? Zob je včasih zelo občutljiv, včasih pa sploh ne (verjetno tudi zaradi tega, ker pazim, da ne grizem na tej strani). Rada bi samo povedala, da ta zobozdravnik velja za izredno dobrega. zato mu tudi nisem kaj preveč “težila”. KAj mi svetujete? Naj od njega zahtevam slikanje ali…..
Hvala za odgovor.
LP, Klavdija

SPoštovana Klavdija9,

niste napisali, če je zob že dokončno pozdravljen ali je še v fazi zdravljenja?
Če naj bi bil zob že dokončno pozdravljen in tudi že polnjen, potem taki simptomi prav gotovo niso dobri in nekaj ni v redu. Rentgensko slikanje lahko pokaže spremembe, ni pa nujno, če od končanja terapije ni minilo veliko časa, ker se rtg vidne spremembe ne pokažejo v nekaj dneh.
Če pa zobozdravnik zob še zdravi, potem to samo pomeni, da zdravljenja še ne sme zaključiti in mora počakati, da postane zob neobčutljiv na take držaljaje.
Je pa res malo nenavadno, da reagirate tudi na hladno, ker zob brez živca, res ne reagira na hladne dražljaje (na tople pa lahko).

Temen zob!

Pozravljeni,

zanima me, kako se da popraviti mrtev prednji zob – enka. Začel mi je namreč temneti, tako da je razlika že kar očitna.
Hvala za odgovor in lep dan, Jože

nova
Uredništvo priporoča

SPoštovani jozek,

če je zob že zdravljen, potem ga zobozdravnik najprej lahko poskusi pobeliti. V primeru, da beljenje ne bi bilo uspešno, pride v poštev izdelava prevleke.
Če zob še ni bil zdravljen pa je nujno najprej zdravljenje in šele nato reševanje estetike.

New Report

Close