Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če sem pri nekom stalno prijavljen, ali lahko lastnikom stanovanja rubijo predmete v stanovanju, če imaš dolg ?

Če sem pri nekom stalno prijavljen, ali lahko lastnikom stanovanja rubijo predmete v stanovanju, če imaš dolg ?

Hvala

Ja, lahko.

Takih zgodb je mnogoooo…..

Ali res lahko ? Kaj pa, če pokažem pogodbo, kjer piše, da sem podpisal, da sem podnajemnik ?

To ni pomembno, da si najemnik. Pomembno je le, da mora lastnik predmetov v stanovanju dokazovat z dokumenti, da so predmeti v stanovanju njegovi, ne tvoji. Sicer jih pa rubijo.

Kdo pa sploh zahteva račun za TV, računalnik, hladilnik, pralni stroj… na svoje ime in potem ta račun hrani do konca uporabe?

Pogodba o najemnini nima nobene veze… saj ima lahko tudi najemnik svoje stvari v stanovanju, ki ga je najel. Torej lahko rubijo vse, kar je na dolžnikovem naslovu in ne more nihče dokazati, da ni od dolžnika.

?????

Če ima najemnik dolg tako visok, da ga ne pokrije z premičninami?????

Kjer ni, še vojska ne vzame – je veljalo včasih in velja še danes.

Stanovanje ima svojega lastnika na papirju in ga ne morejo vzeti nekomu, ki ni dolžnik. Ravnotako avto ima lastnika… medtem ko pohištvo in gospodinjski aparati pa nimajo lastnika na papirju. Vzamejo lahko vse, kar je na naslovu, kjer dolžnik živi, če ni napisano, da ni njegovo.

kaj pa če je najemnik ene sobe ? saj po navadi ni najemnik celega stanovanja ?

tudi mene zanima….

Cel blok ima en naslov. A potem lahko celemu bloku rubijo al kako?

Taki ljudje, ki so nekaj dolžni in nimajo, bi morali iti delat brezplačno nekaj družbno koristnega. Ne vem, kaj si dolžan, a se lahko vsaj zmeniš, če to lahko odplačaš z delom?? Menda ne boš celo življenje delal na tem, da boš brez vsega?

Kjer ni, še vojska ne vzame – je veljalo včasih in velja še danes.

Danes ta rek več ne velja. Ti vzamejo življenje.

Običajno je v bloku urejena etažna lastnina, blok je razdeljen na stanovanja, po domače. Ne rubijo v celem bloku, ampak samo v stanovanju, kjer biva dolžnik. Načeloma tudi, ko si prijavljaš bivališče, napišeš poleg naslova še številko stanovanja. Vsaj v novejšem času je tako. Sicer to na osebni izkaznici ni napisano, a v evidencah vseeno je.

Če lastnik stanovanja dokaže,da so stvari njegove,potem ne morejo rubit.Če pa ne dokaže,pa seveda lahko.

Ce imas velike dolgove

Te bo to spremljalo celo zivljenje naprimer dolgovi proti drzavi = Davki

Ta je v Franciji veljaven 30 let po drugi opozoritvi Za Rubez

to pomeni da celih 30 let bos to imel na glavi

nebos nic mogo kupit neprimicnine

vso opremo ti lahko zarubijo kadar hocejo tudi 10 let kasneje **

ce avto kupis ti zarubijo itd :

samo moznost da vzames kontakt z tistim komu to dolgujes in

se pogodite kolko mu bos mesecno doplaceval

v tem primeru ce se ti tega drzis te bo na miru pustil

Ce ne te bo pa celo zivljenje zafrkaval ..

Ce je dolg prevelik in ves da je nemogoce jim povrniti cetudi delas

pa ves sigurno da je rubes place tudi omejen morajo ti pustiti da prezivis .

to zavisi kolko ste v druzini –toda z tem kar ti pustijo ti je nemogoce v druzini preziveti

V tem primeru ti svetujem ce si se mlad da vse liquidiras tam in se odselis

iz te drzave ….pa cetudi bos od zacetka trpel da si delo najdes in stanovanje etc

Bo ze enkrat boljse cetudi bos moral od zacetka kot cigan zivet in denar prosit

samo korajzo moras imet da vse to prestanes in je sigurno da se bo tudi tebi ena luc vzgala

in se bos tega dokoncno resil .. srecno

New Report

Close