Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek STEVIA, kupila bi to, pa ne vem katera je res prava, dobra…

STEVIA, kupila bi to, pa ne vem katera je res prava, dobra…

Živjo, kupila bom Stevio v prahu ali tabletkah, ker rada pijem čaj in to sladek in ga bom sladila s Stevio. Ko sem gledala po netu, sem prebrala kar veliko, najbolj me zdaj bega, katero naj kupim, da dobim res pravo rastlino, torej samo iz njnnih delov in ne še polno kemije zraven, če sem prav zasledila, mora v deklaraciji pisati le steviol glikozid in to 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, videla sem ene Krugerjeve artikle stevie, kjer jo je le 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in so baje ta izdelek že prijavili, ker zavaja potrošnike.

Prosim svetujte mi, katera stevia je res naravna in čista, brez dodatkov kemije, torej kaj mora pisati na deklaraciji in vesela bom še spletne strani, kjer se jo kupi ali ime trgovine, sem pa iz okolice Ljubljane. Kje pa prodajajo ratslino Stevio in ali jo ima katera doma in kako jo uporablja, kaj odtrgaš kar sveži listek in je že to sladilo, pa je res sladko? kako ravnaš s posušenim listom, ga zdrobiš in je to sladkor, res me zanimajo mnenja tistih, ki Stevio dobro poznate, torej jo znate uporabljati tako v prahu, kot tisto svežo. Hvala vsem!

Ali si kdaj pogledala sestavo teh praškov in tablet? 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stevia, ostalo kemija. Jaz imam doma posajene 2 rastline, listke sproti trgam in jih sproti uporabim, ob koncu sezone pa rastlino postrižem in posušim.

Ja in kaj pol. Vržeš dva “peteršilčka” v kafe in piješ?

2 LISTKA, niti pribljižno pa ni podoben peteršiljčku 🙂

ko kuhaš čaj, daš pa poleg rožic, še nekaj listkov stevije. Odvisno koliko sladko hočeš. Ima pa drugače okus kot navaden beli sladkor, mogoče ti v začetku ne bo všeč. Sicer pa probaj!

Osebno mislim, da je raznim saharinom in drugim umetnim sladilom odklenkljalo, ker so jih pogrnutali, da vsebujejo rakotvorne dodatke, zato pa so se dobičkoželjni trgovci zdej osredotočili na tole Stevio in to bo toliko časa trajalo, dokler ne bodo še tle kaj našli.

Skratka, naraven in umetni sladkor, kakorkoli, že vrabčki čivkajo da ni zdrav, ne en, še manj pa drugi, torej…

Nauči se uživati v pravem čaju, v pravem ‘natur’ okusu čaja – brez sladkorja. Tudi jaz sem včasih norela za sladko kavo,sedaj jo že leta in leta sladkam s ‘kapljico mleka’ in tudi sicer sem izločla sladkor iz prehrane, vsaj tistega ki ga vidim. Žal, še vedno je v raznih konzervah, jogurtih…

Se strinjam. Le zakaj je treba čaj in kavo sladkati??? Bolj zdravo je, mnogo ceneje, okusa se pa privadiš po nekaj tednih.

“Mnogo ceneje” – LOL.

Eden najbolj debilnih argumentov proti cukru:))))))))))))))))) Ker cuker je res tako strašansko draga dobrina:))))))

Predvsem imate orpane možgane s tem, kako grozen in oh in sploh strašen je cuker. V mejah normale ni popolnoma nič narobe z njim, tako da draga avtorica, ti kar uživaj v sladkanem čaju.

čaj ima poln okus brez sladkorja, razni natreni in podoben šit ga samo pokvari
če ne moreš kave brez piti, pa te mala žlička sladkorja, ali samo pol, že ne bo ubila, je bolj zdravo

Ene ste pa res že čist obsedene s tem cukrom. Pa kaj je treba ljudi posiljevat z mišlenjem, da je vse kar ste ve odkrile škodljivo?! Naj dela vsak tisto kar mu paše. Če avtorici paše sladkan čaj, pa naj ga pije. Sploh pa je vprašala za stevio in ne za navaden rafiniran sladkor!

Moja tašča ima na balkonu posajeno stevio. Mislim da je rekla da jo bo potrgala, posušila in pol uporabljala predvsem za čaje in napitke. Sama sem se zafrknila in kupila krigerjeve tabletke, sedaj vem da sozanič. Ne znam pa si predstavljat kako sladiš kakšne sladice ipd.?

berem in berem pa nobenega pravega odgovora, razen ene, ki to rastlino uporablja. Zakaj drage moje je potrebno toliko enih nasvetov, “pa čaj brez sladkorja in je to pravi okus in blablabla”, pa kaj vam je? Meni niti na misel ne bi hodilo, da bi eni na moje vprašanje odgovarjala v stilu kot ste nekatere. Vsak ima svoj okus, stara pa tudi nisem več 30 let, da bi se šla otroški vrtec.

Stevio poznam, že mnogo pred našim časom tule v Sloveniji so jo uporabljali povsod tam, ker imajo veliko pojma o zdravju. Pa je nisem uporabljala, ker mi je bila nedosegljiva, zdaj je tu in si jo želim. Tako svežo rastlino, da bom iz njenih posušenih listkov delala “sladkor” in tako prah, kljub vsemu pa sem želela slišati mnenja UPORABNIC, KI TO ŽE UPORABLJAJO, TAKO SVEŽO, KOT PRAH, samo to sem želela in čisto nič drugega. Dobila pa sem , kaj že? Polno nekoristnega puha. Od kje vam čas, da pisarite, da se vam ljubi…

Torej ponavljam, vesela bom nasveta, besed osebe, ki Stevio res pozna, tako svežo, kot prah! Za vse ostale, ki ne poznate odgovorore na moja vprašanja, pojdite raje ven na sončka, kot da mi solite pamet! HVALA!

Prava stevia ima zelo specifičen okus, ki se ful razlikuje od tiste v prahu.
Če mi daš svoj e-naslov se lahko dogovoriva in ti pošljem vzorčka obeh po pošti, da boš lahko sama preizkusila in ugotovila, če je to zate.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Stevio rastlino bi pa tudi jaz imela. Kje si jo nabavila? Verjetno mora biti super za kak ledeni čaj poleti – jaz za videz – no, malo tudi okus – že tako dodajam meliso in rezine limone.

Stevka, žal ti točno ne znam svetovati, kateri pripravek je čista stevia, večinoma gre za kombinacijo nje in umetnih sladil.

Prosim, bi mi lahko dala/prodala kako sadiko stevie? Le dan želim

V vsaki dobro založeni vrtnariji jih imajo.

Za Sonca, vesela bom, če se mi javiš na: [email protected], Hvala!

Drugače pa sem malo poguglala in mislim,da bo tale izdelek najboljši, kar se naravnega izvora tiče in primeri res prave stevie, torej čisti 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Reb-a. In ker je taka čistoča, ima tudi najboljši okus, vse kar je nižje, je okus slabši, ni podoben sladkorju. Če je to res pa povejte tiste, ki jo uporabljate.

http://www.naravnosladilo.si/trgovina/naravno-sladilo-10g.html

Za tole tule zgoraj piše, da je najboljši približek okusu sladkorja, če ima katera to doma, bom vesela odgovora, če je to res?

Ti pošljem enkrat tekom dneva mail.

Drugače ima prava (suha, zmleta) stevija ful specifično zeliščen okus, tako da si ne predstavljati, da enostavno samo dodate kam in bo sladko. Bo tudi malo drugačnega okusa.

Kar se tiče pa pripravkov za slajenje s stevijo v prahu pa moram povedati, da meni ful ven udari alkohol (ker je pač nosilec alkohol), ampak po moje večine to ne moti. Sicer mene tudi ne, je pa res, da ne enega ne drugega ne uporabljam veliko, ker ni potrebe.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

za vse, ki jih stevia tudi zanima še tale podatek, prejle sem dala eno spletno stran in zdajle sem jih kar poklicala, da naj mi povedo, koliko se okus stevie, ki ima 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Reb-a, razlikuje od okusa sladkorja, pa so mi dejali, da je prav zaradi teh 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najboljši približek okusu sladkorja ali natrena. Torej jaz si bom kupila za prvič kar tole, ta malo dozo, čez nekaj dni pa vam lahko sporočim ali je okus res tak, kot so mi zatrdili.

Soncka, tebi pa že zdaj hvala, se bereva tam. LP vsem!

tale je daleč najboljša, pa še slovenska. jaz kar tabletke s seboj nosim za kofetek 🙂

http://www.naravnosladilo.si/sunstevia-sladila/kvaliteta-sunstevia

Hvala, saj to stran sem že jaz zgoraj prilepila in ta hip tudi že naročila, samo ne tablet, ker tabletke vsebujejo še nekaj zraven, kar me pa moti, jaz želim samo stevio, torej najbolj čisto, brez ostale kemije, 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tabletke pa vsebujejo še eno snov, kar preberi si, mene pa je to motilo.
Sem vzela malo dozo, zraven dobim še merico za doziranje in mi tudi ne bo problem nositi to vedno s seboj;)). pa vseeno hvala za tvoj nasvet*-*.
Punce jaz se poslavljam, če bo še kakšna napisala osebno izkušnjo s stevio, jo bom vesela in brala jutri. Srečno!

Prosim, bi mi lahko dala/prodala kako sadiko stevie? Le dan želim[/quote]

Seveda lahko. Napišite mail, pa vam pošljem koliko je cena in kje jo lahko prevzamete. Nočem in tudi ne smem delati reklame za našo vrtnarijo.

O, hvala lepa!
[email protected]

Malo primerjajte cene:

http://www.lovecnacene.si/bio-hrana-sun-stevia-brezkaloricni-sladkor-500g/m/3114703/details/

Bodi bolj potrpežljiva in sprejmi tudi drugačna mnenja, solim ti sicer nič, soliš in (sladkaš) si pamet sama in ‘odgovororila’ sem ti na vprašanje. Moj prispevek/odgovor je namenjen tistim, ki razumejo pomena škodljivosti današnjega do skrajnosti oskubljenega – sladkorja.

Pa če že, mi na misel ne pride študirati do prafaktorjev vsebine nekih praškov in škatlic, pa po internetu iskat take in drugačne odgovore le za nek butasti dodatek kavi ali čaju…. oprosti, ampak tako pač mislim…. naj me kdo prepriča, da je nek prašek zdrav???? pridobljen iz ‘zdrave’ rastline, ki so jo ‘slučajnoooo’ odkrili ravno sedaj…… ko so vsi saharoidni praški izpadli iz trgovskih malh……….

Malo primerjajte cene:

http://www.lovecnacene.si/bio-hrana-sun-stevia-brezkaloricni-sladkor-500g/m/3114703/details/%5B/quote%5D

Pred takimi nategi svarijo inšpektorji. Stevia mora imeti na škatli zapisano , koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} REBa je v proizvodu. 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je največja vrednost, veliko je take, ki ima v sebi samo 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in če to ni zavajanje, pa res ne vem kaj ne in taka Stevia je zagotovo potem lahko le 5 evrov. Dobro premislite kaj kupujete!

Se zelo strinjam.Samo kaj češ na večini folka reklame naredijo svoje, čeprav so veliko dražje , kot cela proizvodnja in dobava originala , samo naredijo pa več keša , čeprav je sam proizvod nekakovosten.Zaradi tega pa izobražen kupec je za take lakočemo trd oreh !!!
AOR vitamins (Kanada), NOW foods( ZDA ampak se dobi pri nas ,srednja kakovost) vse te firme in proizvodi , ki imajo GMP – (good manufacturing practice) se pravi so pod nadzorom so ok.Jaz v glavnem naročim prek posrednikov(spletnih strani) iz GB (Velike Britanije)

New Report

Close