Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Seznami šolskih potrebščin

Seznami šolskih potrebščin

Danes sta šolarja že prinesli seznam šolskih potrebščin…
Ali kdo kaj spremlja, so kakšne akcije na obzorju? Je letos tudi na obroke na Piko? Je kje kaj ceneje ali ugodnejši pogoji nakupa za delovne zvezke?

Naš končuje prvi razred in nam je to z nakupom delovnih zvezkov še novo. In tudi mene zanima, kdaj se v praksi dobi seznam potrebnih potrebščin za novo šolsko leto oz. za naslednji razred. Lani je to prišlo po pošti na domač naslov, kako pa sicer?

Otroc prinesejo vsako leto domov vse potrebno za naslednje leto.

Sicer pa, ne skrbite, kmalu boste (bomo) zasuti s ponudbami, tudi otroci prinesejo ene 2,3 ponudbe ponavadi, ki jim jih v šoli ponudijo. Na spletu je celo morje teh reči, pa nenazadnje lahko v miru celo poletje kupuješ po kosih (finančno razdeliš breme na več mesecev), skratka, kot bi rekli eni ‘ne brini’!!!!

Se strinjam z “otrok prinese”. Mi bomo sicer letos imeli prvošolčka, tako, da nam je tudi vse bolj novo. Sem pa pregledala po spletu cene in me bodo delovni zvezki prišli okoli 60 eur. Učbenike dobijo gratis v šoli. Potem pa preostanejo še drobnarije ala zvezki, beležka, mapak, barvice, kolaž, voščenke, škarje itd… ma ne bo prehudo. Ta konec tedna bom šla v knjigarno po delovne zvezke. Potem čez kak mesec pa po ostale drobnarije in bo tako, kot bi bilo na obroke.
Edino za torbo ne vem, ki je največji zalogaj. Naša si je zbrala najdražjo, ki stane okoli 170 eur. meni se to zdi pretirano, ampak kaj vem, mogoče celo zb eremo toliko denarja. računam, da bi jo imela do vključno tretjega razreda, pa če potem porazdelim na 3 dele, ni prehudo. Je pa v torbi vse od vrečke, palerine, polne puščice in prazne, pa denarnica, vrečka za copate…kar tudi nekaj stane, če dokupiš.
Ma ne vem, no, vse skupaj bo kar nekaj denarja, res je. Samo po drugi strani pa sem strašno vesela, da vrtca ni več. Račun je bil 150 eur. Torej bom že v juliju in avgustu prišparala 300 eur in to bo šlo nekako za šolo. tako sem si preračunala.

Starejša otroka sta prinesla spisek in to je to. Pri prvošolki seznama še ni, morda tam dobimo še kaj.
Fora je, da so pred leti imeli samo v DZS nekaj na obroke, lani je to, če se ne motim, ponudil še nekdo, pa se žal ne spomnim. Situacija pri nas se je drastično spremenila in letos nismo v finančni situaciji, ko bi lahko po malem kupovala do konca poletja, bo kar fino, če se kakšna plačila lahko raztegnejo čez pol leta. Bo že ostalih šolskih potrebščin čez poletje dovolj za nabavit za tri osnovnošolce. Jebiga, eni pač “brinemo” 🙁

Starejša otroka sta prinesla spisek in to je to. Pri prvošolki seznama še ni, morda tam dobimo še kaj.
Fora je, da so pred leti imeli samo v DZS nekaj na obroke, lani je to, če se ne motim, ponudil še nekdo, pa se žal ne spomnim. Situacija pri nas se je drastično spremenila in letos nismo v finančni situaciji, ko bi lahko po malem kupovala do konca poletja, bo kar fino, če se kakšna plačila lahko raztegnejo čez pol leta. Bo že ostalih šolskih potrebščin čez poletje dovolj za nabavit za tri osnovnošolce. Jebiga, eni pač “brinemo” :([/quote]

OMG, tri šolarje imaš. To pa je zalogaj, verjamem, ja. Za prvošolko poglej na spletno stran njihove šole. Naša šola je imela podatke že pred več kot enim mesecem.

Pa mi res ni jasno, zakaj se vse šole ne odločijo za kombinirani delovni zvezek Lili in Bine. Mi ga imamo zdaj v 1.r, stal je 27 €, sestavljen je iz 4.delov. Ko prvega rešijo gredo na drugega itd. V vsakem so razdelki po predmetih razdeljeni po barvah. Nam je super, prvič ker je ugoden, drugič ker otrok nese v šolo samo 1 delovni zvezek, ki je za vse 3 predmete (ali pa še kakšnega ne vem točno): se pravi matematika, okolje in slovenščina. Poleg tega ima otrok samo še 3 velike zvezke (2 Tako lahko in enega brezčrtanega) in to je vse.

Jaz sem vzela na 3 obroke na Emki, Pa še 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta na delovne zveze in 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta na nekatere potrebščine.

New Report

Close